Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 25

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ 

Вступ. 3

Розділ І. Життя і рання творчість Віктора Гюго. 6

1.1. Сторінками життя Віктора Гюго. 6

1.2. Рання творчість Віктора Гюго. 7

Розділ ІІ. Демократичні погляди В.Гюго. 9

2.1. Формування демократичних поглядів В.Гюго. 9

2.2. Творчість В.Гюго в період 20-40 років. 9

2.3. Позиція В.Гюго щодо перевороту Наполеона Малого. 11

2.4. "Собор Паризької богоматері" – один із найвищих досягнень французького історичного роману доби романтизму. 15

Розділ III. Літературна спадщина В.Гюго – невід'ємна частина демократичної культури людства. 20

Висновки. 23

Список використаних джерел. 25

Вступ

У обстановці перших років Третьої республіки Гюго написав історичний роман з епохи першої буржуазної революції – «Дев’яносто третій рік» (1874).

Майстер романтичної прози, Гюго барвисто передає обстановку напруженої боротьби молодої республіки проти сил контрреволюції.

Ідейний задум роману розкривається насамперед на образах двох діячів республіки – Симурдена і Говена.

Один з розділів роману називається «Два полюси істини». «У остаточному торжестві революції, – говорить Гюго, – намічалося два види республіки: республіка терору і республіка милосердя. Одна повинна досягнути перемоги суворістю, інша – покірливими заходами... Обидві ці форми – примирлива і невблаганна – мали своїми представниками двох людей, рівно впливових і авторитетних». Це були Симурден і Говен.

Симурден – втілення революційного обов'язку. Готовий плакати над босоногими, голодними дітьми, він був безпощадний до ворогів республіки.

Суворому Симурдену протистоїть Говен, ідеалом якого є республіка милосердя. Вихований Симурденом в дусі ідей свободи і справедливості, він мужньо б'ється за справу революції, але не приймає терору і піддається почуттю жалю і співчуття, коли його ворог обеззброєний. Симурден правильно його попереджає: «Бережися, Говен!.. У такий час, як наш, жаль може виявитися однією з форм зради».

Позиція Гюго в зображенні революційного конфлікту вельми суперечлива. Захоплюючись потужністю подій, з романтичним пафосом зображаючи «безмірно великий Конвент», «укріплений табір людства, що атакується всіма темними силами», Гюго разом з тим не може розібратися у всій складній обстановці боротьби у Франції в 1793 р. Тут, як і в «Знедолених», він бачить боротьбу Добра і Зла. У фіналі роману вождь контрреволюції маркіз де Лантенак раптом здійснює самопожертвування – рятує дітей з будівлі, що горить і попадає в полон. Говен, підкорений цим вчинком, відпускає його, і Симурден засуджує Говена до смерті. Гюго прагнув показати, що загально­людські почуття можуть перемогти над суспільними, класовими інтересами.

Зміст роману «Дев’яносто третій рік» не вичерпується долями Симурдена, Говена, Лантенака. У романі є барвисті картини Парижа, епізоди фронтового життя. Повнокровний і привабливий образ воїна революції – сержанта Радуба, людини сміливої і глибоко гуманної.

Творчість Гюго займає почесне місце в історії французької літератури. Про значення творчості Гюго добре сказав А. Н. Толстой: «Он набатно бил в колокол: «Проснитесь, человек бедствует, народ раздавлен несправедливостью». Это было хорошо и грандиозно – будить человечество. Но дальнейшее принадлежало не ему. Для дальнейших действий нужны были не затуманенные идеализмом умы».

У великому значенні творчості В. Гюго в сучасних умовах і полягає актуальність дослідження даної курсової роботи.

Об’єктом дослідження є проблеми зарубіжної літератури.

Предмет дослідження – творчість Віктора Гюго.

Мета курсової роботи полягає в дослідженні драматичних сторінок Французької революції ХVІІІ ст. в творчості Віктора Гюго.

Поставлена мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:

1. Дослідити життя і ранню творчість Віктора Гюго.

2. Дослідити демократичні погляди В.Гюго.

3. Розкрити проблему літературної спадщини В.Гюго – невід'ємної частини демократичної культури людства

Методи дослідження. Для розв'язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, абстрагування, конкретизація.

Закрыть

Французская революция в творчестве Виктора Гюго

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.