Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 25

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

План

Вступ. 4

Розділ І. Життя та творчість Данте Аліг’єрі 6

І.1.Молоді роки поета. 6

І.2. Вигнання з Батьківщини. 8

Розділ ІІ. Божественна комедія та її алегоричний зміст. 12

ІІ.2. Особливості жанру «Божественної комедії». 12

ІІ.2. Сюжетна лінія. 13

ІІ. 3. Алегоричний зміст поеми. 14

Висновки. 25

Література. 27

Вступ

«Божественна комедія» стала епохальним явищем світової літератури, в якому органічно поєднуються вірність принципам середньовічної моралі, орієнтованої на духовні ідеали, заради яких людина мусить іти на жертви, й утвердження гуманістичного переконання про право людини на щастя. У листі до правителя Верони Данте писав: «Мета поеми – вирвати людей, які живуть нині, із стану мізерії і піднести до стану щастя. Той вид філософії, який у поемі є провідним, це етика, бо ж поема написана і в цілому, і в частинах не для споглядальних ідей, а для дії». Він пояснює, для якої дії написана поема: «Предмет поеми – людина, що силою своєї волі, через заслугу або не заслугу, підпадає під справедливу відплату або кару».

Задуманий у формі популярного у середні віки жанру видіння твір Данте став не тільки філософсько-художнім узагальненням набутків культури й літератури Середньовіччя, але й художнім утіленням ідей, які тільки народжувались і пізніше стали визначальними в культурі доби Відродження. Це і дає вважати твір поета «синтезом середньовічної культури» і водночас «прологом до культури Відродження».

У художньому світі поеми органічно поєднуються і важливий принцип середньовічної поетики – використання алегорії як засобу філософського узагальнення, і звернення до надбань античної культури з метою глибше розкрити проблеми сучасного Данте життя. Мислитель середньовічної доби не випадково обрав наставником і керманичем у мандрах римського поета Вергілія. У своєму творчому задумі автор «Божественної комедії», як і Вергілій в «Енеїді», розкривав злободенні проблеми, розгортаючи містичні картини. Своє ставлення до Вергілія, визнання неоціненного значення його творчості для майбутніх митців Данте висловив у зворушливих віршах:

О світло й честь усіх співців земних,

Ти зваж на захват мій, на шанування

Твоїх безсмертних творів видатних.

Ти вчитель мій, моє угрунтування,

У тебе я знайшов усе життя

Той гарний стиль, що дав мені визнання.

(Пекло. Пісня 1. 82-87)

Переклад Є. Дроб’язко

Закрыть

«Божественная комедия» Данте Алигьери

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.