План

Вступ

Розділ I. Біографія Леоніда Мясіна. Цікаві факти життя.

1.1 Дитинство майбутнього балетмейтера.

1.2 Зустріч яка змінила життя Леоніда Мясіна.

Розділ II. Загадкові балети та величезний внесок Леоніда Мясіна в балетне мистецтво.

2.1 Перші кроки як виконавця балету за рубежем.

2.2 Зірковий час та загадкові балети Леоніда Мясіна.

3.3 Останні роки Леоніда Мясіна.

Висновок

Література 

Вступ

Леоніда Мясіна мало хто знає. Відомості про нього можна знайти в лише енциклопедії «Балет» і, пізніше, в «Русском балеті». Особистість Мясіна прочинилися з виданням російською мовою в 1997 році мемуарів «Моє життя в балеті». Його балети показували лічені рази західні гастролери, тому спадщина Мясіна-балетмейстера, до цього часу, в Росії відомо лише у коліі професіоналів.

Людина, яка не злякалась труднощів та кордонів, а завжди йшла за своєю мрією. Будучи простим танцівником балету, скористався можливістю стати геніальним хореографом і не прогадав. Кожна його постановка це витвір мистецтва який нікого не залишав без вражень. Кожний рух передавав те, що хотів сказати митець та розкривав ідею та суть яку вклав в нього. Також Мясину належала хореографія фільмів-балетів. За шість років (1914-1920) Мясин поставив 12 балетів і виріс в оригінального хореографа.


Розділ I. Біографія Леоніда Мясіна. Цікаві факти життя.

1.1 Дитинство майбутньої зірки балетного мистецтва.

Народився Леонід Мясин 27 липня (8 серпня) 1895 року в Москві в родині музикантів: батько, Федір Опанасович Мясин, валторніст оркестру Великого театру. У дитинстві, Льоня часто слухав, як батько вдома виконував Бетховена. Іноді, батько давав уроки Олені гри на валторні, але ці уроки були нетривалими. Після години занять батько йшов на репетиції в Большой театр.Мати, Євгенія Миколаївна, була співачкою сопрано Великого театру і часто була відсутня вдома. Її заміняла селянська сім'я, яка стежила за дітьми. Ця селянська сім'я жила в кухні квартири Мясин. Але незважаючи на те, що сім'я була численною (там було троє дітей), вони не тільки були прислугою, а й були дуже близькими людьми для сім'ї Мясин. Часто ці люди брали участь в вечорах, які проводилися в будинку Мясин.

У родині Льоня був наймолодшим і пізньою дитиною. Леонід Федорович, згадуючи про свою сім'ю, часто говорив про своїх братів. У нього було три брати: Михайло, який на той момент був військовим, і для маленького Льоні, він був героєм; два інших: Григорій і Костянтин-були студентами інженерної школи; і ще була сестра Раїса.

Найбільш імпульсивним в родині був брат Григорій. Одного разу, стався такий конфуз. Кожен день, Григорій йшов на заняття в інженерну школу і вчасно, як і годилося, повертався додому. Але, незабаром, батько дізнався, що Григорій школи не відвідує, а весь цей час проводив серед своїх друзів і в гостях своєї подруги. Розсерджений батько вигнав Григорія з дому.

Надалі, Григорій відправився працювати на залізницю, потім його забрали в армію, a через роки він став відомим і успішним інженером. Мрією батька була покупка заміського будинку, і він кілька років збирав гроші. І коли Леоніду було вісім років, батько побудував дачу в підмосковному Звенигороді «на високому пагорбі, що підноситься над річкою».Цей будинок доставляв радість всій сім'ї.

«Під кущем Серені накривався стіл, де годинами пили чай з лимоном і їли свіжоспечений хліб з суничним або малиновим варенням, звареним мамою, а дворовий пес Мілтон завжди лежав у наших ніг».

Сім'я дуже багато проводила часу в цьому дворі. І саме тут, разом зі своєю сестрою Раїсою і іншим дітьми, маленький Льоня не тільки грав, але вперше почав танцювати, аккомпоніруя собі на губній гармошці.

Недалеко від будинку, знаходився монастир Святого Сави Cторожевского, де він разом з батьком, тримаючи його за руку відвідали цей монастир. Для хлопчика - це було щось незвичайне, і йому тоді здавалося, що саме тут повинні жити святі.

«Думаю, що саме тим вранці, коли батько вперше взяв мене в цей монастир Святого Сави, в моїй уяві народилися образи і теми, які через роки знайшли відображення в моїй творчості.»

До восьми років, Льоня займався вдома зі своєю мамою, але одного разу до них в гості прийшла знайома мами: колега, співачка з Великого театру. Вона побачила, як Льоня танцює, аккомпоніруя собі на губній гармошці і сказала матері Льоні: "У тебе три сина: військові, інженери, а у цього є талант і треба цього таланту розвинутися."

Мама Леоніда недовго думаючи, вирішила показати сина в театральному училищі, де всі іспити oн пройшов успішно, але за умови, що протягом року він повинен проявити себе, як здібний учень і потім вирішать: залишати юного танцюриста або просто відмовити, як неталантлевому і нездатному.

У віці восьми років (1903) він поступив на балетне відділення Московського театрального училища. У початкових класах займався у Н.Домашова, в випускному - у А.Горської. З усіх предметів, які найбільше любив Леонід була література, а улюбленим поетом Некрасов. Після року навчання в училищі всі іспити Леонід склав блискуче, і був зарахований до основного складу класу.Учнем багато виступав на сцені Великого театру, в якому працювала хористкою його мати Євгенія Миколаївна, у своїй першій ролі Чорномора в опері "Руслан і Людмила" М.Глінки. Леонід згадував, з якою гордістю він пройшов по сцені Великого театру в парчовий халаті, чалмі і довгою довгій бороді, яку несли на подушечках кілька слуг. У Великому театрі Леонід побачив Михайла Мордкина знаменитий танцівник московського Великого театру. Oн щойно приїхав з гастролей з Америки і Леоніда вразила його єнотова шуба і велика американський капелюх.

Одночасно Леонід Мясин брав участь в драматичних спектаклях Малого театру, маючи великий успіх. П. Марков згадував його як "стрункого, нервового і дуже щирого юнака, який грав ролі гімназистів в спектаклях за участю Южина, Лешковской, Нікуліній, Рощиною-Инсарову. Він мав великий успіх і йому обіцяли блискуче майбутнє".B 1909 року в родині сталося нещастя. На полюванні загинув брат Костянтин. У той день, він пішов полювати з другом, але друг його в лісі не помітив і смертельно ранел Костянтина. Ця була велика трагедія сім'ї і дуже сильно вплинула на батька. Він довго переживав, не міг знайти втіхи і все життя зберігав закривавлену сорочку сина, і так і не зміг прийти в себе. Серце батька трохи пом'якшило примерение з сином Григорієм, який в 1913 році разом зі своєю дружиною приїхав до них у гості. Але трагедія залишила великий слід в сім'ї...

У 1912 Леонід закінчив училище і був зарахований в кордебалет Великого театру і екстерном 2-го розряду - в Малий театр., І любов Леоніда розділилася. Він став думати про те, ким йому стати: балетним танцівником або драматичним актором. У ті роки він розривався.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 21

Бесплатная работа

Закрыть

Леонид Мясин и его загадочные балеты

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.