Складки на сукні та інший одяг – історія складок

Складки на сукні, складки на спідниці, складочки на блузках….

Ви їх можете знайти скрізь, на будь-якому предметі одягу, і не тільки одягу, але і на аксесуарах. Вони модні завжди. Хоча… в їх житті були тимчасові труднощі і навіть великі проблеми, особливо в 60-х минулого століття, коли в одязі переважав мінімалізм – сукня трапеція і нічого більше, але і тоді складки примудрялися якось виживати. І так вони переходили з перемінним успіхом з десятиліття в десятиліття і поступово підвищували свій статус.

У чому ж їх особливість? Складки підкреслюють обсяг і форму в одязі. Вони створюють феєрверк з дорогих матеріалів.

Перші свідчення культури складок були виявлені в Єгипті на предметах, датованих 1500 роком до н. е. Придворні одягу персів у часи Ксеркса (близько 480года до н. е..) були прісборена особливим розташуванням складок збоку. А вже в часи Древньої Греції культура складок мала найвищий статус.

До наших днів збереглися особливості стилю давньогрецького сукні, хоча їх одяг не знала ніяких викрійок. В основному вона складалася з прямокутних полотнищ тканини, які драпірувати різними способами прямо на тілі людини, утворюючи каскади складок. Стародавні римлянки вдягали довгі туніки з безліччю складок. Потім одяг змінилася, з’явилася тенденція підкреслення фігури. Але м’які драпіровки або дрібні складочки подекуди залишалися.

Епоха Відродження для складок стала справжнім роздоллям. Вони були скрізь, навіть на вставках для декольте, чепцях і на пишних рукавах. Дрібні складочки – плісировка виглядали, як філігрань, а кількість складок на спідницях підкреслювало статус дами. Під впливом іспанської моди часто використовувалися рюші, які іноді замінялися дрібними складочками.

Потім стали популярні високі коміри з мереживних складок, вони були однаково люблять і жінками, і чоловіками. За часів рококо в епоху Людовика XVI в моді з’явилися складки Ватто. Вони були на спині, трохи нижче коміра, і переходили в шлейф.

З початком індустріалізації стало можливим надавати складкам різну ширину. 20-ті роки минулого століття відкрили нові шляхи для існування складок, актуальними стали плісировки, вони і в наш час займають серед складок почесне місце. Коко Шанель, яка прибирала і відрізала «все зайве» для свободи і комфорту жіночого тіла, використовувала їх навіть в моделях маленького чорного плаття та костюми. Коли йдеться про складках, це не означає достаток заглаженных складок через всю спідницю, їх може бути як мінімум одна – приміром, одна зустрічна складка.

Іссей Міяке став ініціатором нових складок – з’явився новий світ складок – фантазія на тему складеного світу.

В сучасній моді, крім складок класичного типу – односторонніх, бантовими, зустрічних, існують складки плісе і гофре, які завдяки новим технологіям виконуються дизайнерами з самими хитромудрими візерунками. Плісировку або гофрировку зовсім необов’язково виконувати самостійно, можна просто купити готову гофровану тканина.

Є крешированные тканини, з довільно розташованими і жатыми складками.

Варіації на тему складок тривають, з’являються цікаві тканини, в яких поєднуються дрібні і великі складки або ж комбінування гофре і плісе.

Види складок, їх обробка

Складки дають змогу регулювати ступінь прилягання виробу, його форму і конструкцію. Складки бувають односторонні, зустрічні, бантові, віялоподібні та вшиті. Крупні складки зустрічаються найчастіше на спідницях. Дрібні складочки та защипи - на ліфах плечових виробів, на вставках, під кокетками.

Односторонні складки - це складки з однаковими згинами, закладеними з лицьового боку в один бік. Під час розкроювання деталей на глибину складки додають подвійну ширину складки. Так, при ширині складки 3...5 см на її глибину додають 6...10 см. На тканині розмічають з виворітного боку ширину, глибину й кінець застрочування складок. Потім по намічуваних лініях складок деталь перегинають лицьовим боком всередину, зметують по згину складки й зшивають, закінчуючи строчку в кінці наміченої лінії впоперек. Складку відгинають на один бік і припрасовують з виворітного та лицьового боків через вологу тканину. Лише потім витягують намітку. З лицьового боку складки можна настрочити оздоблювальну строчку. При цьому довжина її залежить від фасону виробу.

Край складки може бути відлітним. На деталях, що складаються з двох частин, боковий шов можна обробити односторонньою складкою, яка з'єднує дві деталі. Залежно від розміщення згину складки викрійку розрізають і при розкрої до обох деталей додають тканину, що дорівнює половині глибини складки, тобто по 5...6 см на шов. На одній з деталей, відступивши від зрізів, намічають ширину складки і кінець застрочки. Потім деталі складають лицьовим боком всередину, вирівнявши зрізи, зметують по наміченій лінії, зшивають, повертаючи строчку в кінці впоперек припуску на складку. Потім зшивають складку по краю до кінця. Наметувальну нитку витягують, деталь розкладають на столі і припрасовують з лицьового і виворітного боків через вологу тканину. Під час настрочування складки оздоблювальною строчкою на деталях з лицьового боку намічають лінії складок. На верхній деталі припуск на складку перегинають навиворіт, заметують і припрасовують. Після цього деталь з обробленою половиною складки накладають на іншу деталь, згином до наміченої лінії, наметують і настрочують з лицьового боку від згину складки. (Ширина складки залежить від фасону.) Краї складки зметують і зшивають, зрізиобметують. Живу нитку витягують, а складку припрасовують через вологу тканину.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 17

Бесплатная работа

Закрыть

Современные методы отделки изделий отделочными складками

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.