План

  1. Загальні відомості
  2. Художнє вишивання
  3. Види швів народного вишивання
  4. Обробка краю виробу
  5. Використана література       

Загальні відомості

Помпони

Виріжте 2 картонних кухоль потрібного розміру. У центрі виріжте отвір біля 1/3 від діаметру кружка. Складете їх разом і намотайте на них пряжу, як показано на мал.

Намотуйте пряжу, поки повністю не закриєте отвір. Якщо вам не вистачило пряжі, візьміть новий клубок і намотуйте нитку, залишивши кінці на зовнішньому краю.

Розрізайте пряжу між двома кухлями. Розсуньте кухлі і відрізком нитки кілька разів щільно обв'яжіть і закріпіть тугим вузлом. Зніміть картонні кухлі. Розпушіть помпон і підрівняйте його ножицями.

Так виглядає закінчений помпон

Бахрома

Намотайте пряжу на картонний прямокутник, висота якого трохи більше, чим бажана довжина бахроми. Розрізайте нитки з одного краю. Складайте по декілька ниток навпіл.

Гачком витягніть петлю з ниток через петлі краю. Кінці ниток витягніть через петлю і затягніть вузол. Підрівняйте і підріжте кінці.

Кисточки

Намотайте пряжу на картон необхідної висоти. Протяніть нитку під пряжею по верхньому краю і туго зав'яжіть. Залиште один довгий кінець. Розрізайте нитки по нижньому краю.

Заховайте вузлик і короткий кінець нитки в бахромі. Довгим кінцем туго обв'яжіть верхню частину пучка, утворивши верхівку кисточки. Потім протяніть довгий кінець нитки в голку і виведіть його через верхівку кисточки. При необхідності підрівняйте кінці.

ХУДОЖНЄ ВИШИВАННЯ

Вишивання — один з найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва слов'ян. Українська вишивка сягає своїм корінням у сиву давнину. З літописних джерел відомо, що слов'яни Придніпров'я пишно декорували свій одяг вишитими узорами. Традиція прикрашання одягу та предметів побуту набула дальшого розвитку в епоху Київської Русі.

Народні вишивки захоплюють нас досконалою композицією, різнобарвним колористичним вирішенням — від одноколірного до багатобарвної гами супідрядних один одному відтінків. У своїх роботах народні майстри відбили одвічний потяг людини до краси, зв'язок з рідною природою. Про це свідчать хоч би назви деяких швів: солов'їні очки, зерновий вивід, курячий брід, баранячі роги та ін.

Протягом багатьох віків у кожного народу вироблялися певні методи виконання, колорит і характер орнаменту. Майже кожна область, кожний район, а часто і окремі села з покоління в покоління, від матері до дочки надавали перевагу тому чи іншому узору, барвам. Тому за кольором, орнаментом, способом розподілу орнаменту на виробах, фактурою вишивки завжди можна визначити місце її виготовлення. Народні майстри старанно зберігають свої традиції.

На Київщині до червоного кольору (до XIXст.) додавали синій, а пізніше замість синього — чорний. До занизування додавався хрестик, вирізування окремими невеликими вкрапленнями в орнамент, причому вирізування виконували червоними або синіми (чорними) нитками. Орнамент — часто рослинний.

На Полтавщині улюблені шви — вирізування, мережки, пряма лічильна гладь, виколювання, виконані білими або сірими нитками на білому полотні. Це досить складна і тонка у виконанні вишивка.

Для Чернігівщини характерні білі вишивки, але, щоб підсилити загальну виразність, тут додають прозорі мережки шабак, мережку прутик, виконані

червоними або чорними нитками. Рукав з сорочкою з'єднується широким мережаним кольоровим орнаментом, так званою чернігівською розшивкою.

Для Вінниччини характерне багатство технічних методів вишивання. Тут поширена низь, хрестик, стебнівка, верхоплут, вирізування, виколювання, різноманітні кольорові мережки.

Вишивка Полісся — проста й чітка за композицією, виконується швом занизування червоною ниткою на білому полотні. Орнамент — геометричний.

На Поділлі барвистість вишивки, складність технічних прийомів. Використовується багатоколірна мережка шабак. Колір переважно чорний з вкрапленням червоного, синього, жовтого, зеленого.

Вишивка Прикарпаття відзначається великою різноманітністю. Майже кожне село має свою традиційну кольорову гаму, відмінну від інших орнаментику.

На Буковині в яскравий геометричний та рослинний орнамент додають бісер, металеві блискітки (лелітки), срібні і золоті нитки, вишивають шовком та шерстю. Усе це робить вишивку неповторно барвистою.

Народне вишивання — живе мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання — не розгубити його, а передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 11

Бесплатная работа

Закрыть

Виды отделки вязаных изделий

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.