Обоснование и выбор оптимальных материалов для изготовления женских летних сарафанов

Зміст

Вступ

1 Вибір та характеристика моделі швейного виробу

2 Вибір і характеристика вимог до матеріалів для виробу

2.1 Загальна характеристика вимог до матеріалів для виробу

2.2 Загальна характеристика властивостей основних матеріалів для заданого виробу

3 Вивчення будови та структури основних матеріалів для виробу даного виду

3.1 Визначення волокнистого складу досліджуваної тканини

3.2 Визначення структури і будови ниток основи і піткання

3.3 Визначення характеристик товщини ниток основи і піткання

3.4 Визначення переплетення досліджуваної тканини

3.5 Визначення щільності та заповнення досліджуваної тканини

3.6 Визначення виду оздоблення досліджуваної тканини

4 Вибір і характеристика підкладочних і прокладочних матеріалів для заданого виробу

5 Вибір і характеристика оздоблювальних, скріплюючих матеріалів та фурнітури для заданого виробу

Висновки та рекомендації

Список використаної літератури

Додаток А 

Вступ

Українська легка промисловість нарешті вийшла на рівень світових стандартів. За останні роки довіра нашого споживача до українських товарів значно зросла.

Останнім часом на підприємствах текстильної швейної промисловості активно йде інноваційний прогрес, впроваджуються нові технології, створюються сучасні виробництва світового рівня, які відкривають нові перспективи розвитку підприємств.

Важливим чинником зростання виробництва у галузі є постійне підвищення технічного рівня виробництва, а також активна робота підприємств щодо підвищення конкурентоспроможності продукції й активне просування її на ринок, проведення рекламних заходів та активна пропаганда українських товарів легкої.

Під впливом моди створюються нові вироби з вищими споживчими властивостями, що призводять до підвищення потреби людей в одязі. Мода являється головним пріоритетом виробників одягу.

Постійно зростаючий попит на модний, красивий та високоякісний одяг, поліпшення його зовнішнього оформлення, особливості масового виготовлення потребують глибоких знань в області конструювання одягу.

В 21 столітті одяг все в більшому степені відображує ознаки особистості людини, його культуру, темперамент, соціальний статус. Кожна соціальна група намагається знайти в одязі прийнятні риси, що призводить до послаблення будь-якого диктату носіння одягу. В одязі допускаються різноманітні варіант форм, покроїв, розмірів, кольорів, матеріалів і ін.

На жаль, сьогодні існує низка проблем, які перешкоджають стрімкому розвитку легкої промисловості. Однією із них є засилля на внутрішньому ринку імпортних товарів та товарів « секонд-хенд», кількість яких постійно зростає.

Крім того, нестача коштів та інвесторів не дають змоги оновлювати наукову і технічну базу підприємств, в результаті чого велика їх кількість припиняє своє існування.

Для покращення ситуації в легкій промисловості, урядом розроблені напрямки вирішення зазначених проблем. Зокрема, передбачається збільшення кредитування банками підприємств з метою придбання сучасного обладнання, контроль за ввезенням імпорту та створення належних умов для праці. Таку програму уряд планує реалізувати до 2017 року.

Сучасна сировинна база швейної промисловості включає тканини, штучні шкіри, плівкові матеріали, хутро, підкладочні тканини та матеріали, фурнітуру тощо. Серед усіх видів сировини найбільшу питому вагу як за об'ємом, так за вартістю мають тканини. Тому основними постачальниками сировини для швейного виробництва є підприємства текстильної галузі, які направляють у швейну промисловість що 75% випуску тканин. Текстильна промисловість України забезпечує менше ½ необхідного об'єму тканин, тому швейна промисловість у значній мірі використовує тканини, що виробляють підприємства Росії; Білорусі. Швейна промисловість розширює свою сировинну базу за рахунок хімічних матеріалів, особливо хімічних волокон - лавсану, капрону, нейлону. Це дає змогу поліпшити споживчі та естетичні характеристики виробів.

Покращилась структура експортно-імпортного балансу. Серед експертів, які вперше отримали ліцензію на експорт різних видів текстилю та одягу, можна назвати Луцький шовковий комбінат «Вольтекс», трикотажну фабрику «Киянка», Дніпропетровську виробничо-торгівельну фірму «Славутич».

На сьогоднішній день існує досить багато технологічних виробників, які пройшли світове переобладнання, наприклад швейна фабрика «Леся Українка, ТОВ», Черкаси, з перших же днів своєї роботи фірма доводить, що в Україні можуть робиться модні вироби європейського рівня, швейна фабрика «Be Loved» у Киеві, швейная фабрика «ЕВРО-СТИЛЬ», Полтава.


1. Вибір та характеристика моделі швейного виробу.

Незважаючи на те, що головний девіз моди йти вперед, вона завжди робить це з оглядкою на минуле. Яскрава, мінлива, прекрасна, примхлива - така мода постає перед нами на протязі всієї своєї довгої історії.

Мода останніх років надзвичайно складна і благополучна одночасно. Складна тому, що екстравагантні пропозиції так скоро міняють одне одного, що часом важко в ній зорієнтуватись. Це скоріше експеримент іноді виникаючий. Він наполегливо підкреслює деякі лінії, щоб викликати реакцію, яка в кінцевому рахунку вирішує бути чи не бути новій моді. Але близько існує друга мода, вона непідвласна впливу часу. І ще є мода, яка зникає і з'являється, наприклад прямий силует. Не потрібно запитувати, лякатися несподіваних змін моди. Остерігатися потрібно іншого - непідготовленості до неї, заздалегідь негативного до неї відношення. Треба мати терпіння і вичікувати поки вона не стане зрозумілою. Лишень обширний світогляд, висока культура дозволяє нам підкорити цю невловиму змінну моду. Слово "мода" веде своє виникнення від латинського "modus" , яке перекладається "спосіб , правило".

Жіночий літній сарафан сьогодні - один з хітів модних гардеробів.

Сарафан є традиційним жіночим одягом у народів північної та центральних областей Східної Європи. У давнину сарафан був більш поширений на території Росії, в Україні жінки носили в основному сорочку зі спідницею. Спочатку сарафан носили заможні жінки, але починаючи з 19 століття цей одяг став популярний у селян та жителів міста. Старовинний тип сарафана називали «шушун». Це довгий жіночий сарафан без зборок, розширений до низу за рахунок клинів, який мав умовні відкидні рукава [1].

У загальному і цілому сарафаном в світі моди прийнято назвати будь-яке плаття без рукавів. У сарафана довга історія, і саме в нашій країні сарафани були особливо популярні. З цього предмету одягу можна було дізнатися про жінку дуже багато чого.

Сучасні модні жіночі сарафани, звичайно ж, сильно відрізняються від своїх "предків".

Насамперед, своїм різноманіттям. Задерикуваті дівчата вибирають для себе короткі легкі сарафани, мрійливі романтичні панночки - довгі і хвилясті, а любительки класики - приталені та елегантні (фото1).

Фото1 - Повсякденні сарафани

Носити сарафани можна самостійно, а можна - поверх блузки або водолазки.

Все обмежується лише жіночої фантазією. Сарафанивиготовляють з абсолютно різних тканин: шовк, атлас, бавовна, шерсть, льон. Розмаїття кольорів та візерунків теж радує око: етнічні орнаменти, легковажні квіткові візерунки, ностальгічний "горох" - все це буде відмінно доповнювати ваш образ [1].

Модні жіночі сарафани часто доповнюються рюшами, поясами, різноманітними обробками (фото2).

Модна в цьому сезоні багатошаровість відбилася і на сарафанах: спідниці в де кілька шарів або зшиті ярусами з різнокольорових шарів тканини (фото3). Все це віддає данину моді і допомагає нам формувати свій стиль за допомогою сарафанів.

Модні жіночі сарафани завжди залишаються затребуваними упредставниць прекрасної статі. Жінка в сарафані завжди виглядає вигідно і виграшно, тому мати таку річ у гардеробі - це нагальна необхідність.

Фото 2 – Сарафани для більш ділових зустрічей

Фото 3 – Сарафани романтичного стилю

Денні та вечірні варіанти, літні і зимові, прості іошатно зшиті - жіночі сарафани міцно влаштувалися в наших серцях і в наших шафах, тому що вони дійсно хороші. Тому, для курсової роботи було вибрано найбільш жіночий літній одяг це сарафан, який дозволяє виглядати жіночно, і є важливою деталлю гардероба.

Дизайнер одягу вибрав жіночий літній сарафан трапецевидного силуету з платтяної тканини (легкої), для жінок молодшої вікової групи (18-29 років). Перед відрізний по лінії талії. Спинка аналогічна пілочці. Комір - стійка, хомутик, який з лівої сторони зав’язується на «бант». Нижня частина сукні розширена. Застібка потаємна на тасьму - «блискавку» у бічному шві спинки. Виріб по лінії талії оздоблений поясом.

По низу виробу, проймі, горловині прокладена оздоблювальна строчка, шириною 0,5 см. Також особливе значення для цієї моделі сукні відіграє правильно підібрана тканини, вона повинна бути насамперед призначеною для літнього одягу.

Дана модель представлена на рисунку 4.

Рисунок 4 – Технічний рисунок жіночого літнього сарафана

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 36

Бесплатная работа

Закрыть

Обоснование и выбор оптимальных материалов для изготовления женских летних сарафанов

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.