План

1. Клінічна картина при зловживанні алкоголем

2. Депресивні стани

3. Причини стресової напруги

Використана література

1. Клінічна картина при зловживанні алкоголем

Клінічна картина.Першій стадії алкогольної хвороби (А.х.)звичайно передує багаторічне зловживання спиртними напоями, яке приймає форму звичного пияцтва.Спиртні напої споживаються кілька разів на тиждень, витривалість до них значно підвищується, поведінка в стані сп'яніння змінюється.Без видимих причин виникає бажання вживати алкоголь.Скасування визначеної випивки викликає почуття незадоволення, роздратування.Відчуття насичення алкоголем настає тільки при вживанні великих кількостей його.Значно зростає період сп'яніння, під час якого апетит знижений.Порушується нічний сон.Критичне ставлення до пияцтва відсутня.Будь-яке сп'яніння пояснюється тим чи іншим обставиною. Починається зниження інтересів і соціальної активності.

У першій стадії А. х.періодично виникає бажання привести себе в стан сп'яніння, від якого важко звільнитися.Поява потягу до сп'яніння може провокуватися ситуацією, в якій зазвичай вживалися спиртні напої, неприємностями, втомою, почуттям голоду.Бажання сп'яніння не розцінюється хворим як чуже йому; воно сприймається приблизно так само, як відчуття голоду або спраги.Якщо вживання алкоголю неможливо, потяг до сп'яніння долається.Після вживання невеликих кількостей спиртних напоїв потяг різко посилюється і стає неконтрольованим.Відчуття насичення алкоголем не настає.Це призводить до розвитку стану тяжкого сп'яніння (див. Алкогольне сп'яніння), під час якого апетит відсутній і блювота не настає.Нерідко сп'яніння супроводжується появою дратівливості, злостивості, агресивності; воно може піддаватися часткової амнезії.Частота споживання спиртних напоїв непостійна; нерідко пияцтво стає багатоденним.Після його закінчення спостерігається астенічний синдром.Характерні загострення преморбідні характерологічних особливостей, зниження інтересів, порушення норм моралі та етики.Критика до пияцтва відсутня; воно повністю заперечується або створюється система пояснень кожного випадку сп'яніння.

У другій стадії А. х.витривалість до алкоголю досягає свого піку: за добу хворі випивають від 0,5 до 2 л горілки.У тверезому стані виникає різне за інтенсивністю потяг до сп'яніння.Неможливість його задовольнити призводить до зміни настрою; відзначаються дратівливість, прискіпливість, запальність. Виникнення потягу до сп'яніння провокують ті ж обставини, що і в першій стадії. Після вживання навіть невеликих кількостей спиртних напоїв, що викликають легке сп'яніння, потяг до сп'яніння різко посилюється і стає неконтрольованим. Тривалість першої стадії сп'яніння скорочується, часто виникають дратівливість, злостивість, агресивність або тужливо-злісний настрій.Поведінка нерідко стає важкопередбачувані.

Найважливішим проявом другої стадії є алкогольний абстинентний синдром, або синдром похмілля.Спочатку він виникає тільки після вживання великої кількості алкоголю, надалі - після середніх і невеликих.У індивідуально різний час після останнього вживання спиртних напоїв (спочатку через 8-12 год) з'являються гіпергідроз, тахікардія, підвищення артеріального тиску, та хіпное, тремор пальців витягнутих рук, а також вік, мови, всього тіла.Зіниці розширені, іноді виявляються ністагмоїдне посмикування очних яблук або латеральний ністагм. Тонус м'язів знижений, сухожильні і надкостнічні рефлекси підвищені, зони їх викликання розширені.Нерідко спостерігається долонно-підборіддя рефлекс. Пальценосова проба виконується неточно, відзначається більш-менш виражена атаксія.Рухи незграбні, недостатньо координовані.Апетит знижений або відсутній.Вранці часто з'являються нудота, рідше блювання, особливо при спробі що-небудь випити або з'їсти.Мова обкладений білим або брудно-коричневим нальотом.Хворі мало сплять; сон тривожний з частими пробудженнями, жахливими сновидіннями.Багато хто скаржиться на відчуття тиску в голові, задишку, слабкість, нездужання.

Найбільш важко протікає абстинентний синдром супроводжується проливним потім, безсонням, клонусов колінних чашок і стоп, хореіформнимі гіперкінезами, тремтінням всього тіла, важкої атаксією, судорогами м'язів ніг і рук, судорожними припадками з втратою свідомості.Можуть виникнути гіпнагогічні зорові, тактильні, слухові галюцинації, інколи - епізодичні галюцинації при відкритих очах.Настрій тривожно-ляклива або тужливо-тривожний з відтінком дратівливості.Іноді виникають нестійкі ідеї відносини, звинувачення.Увага нестійке, порушена його концентрація.Хворі некмітливий, безглузді, насилу відтворюють послідовність подій, помиляються в числах, датах.У цьому стані дуже інтенсивно потяг до сп'яніння.

Абстинентний синдром, що протікає легко, триває не більше 2 діб., Важко протікає абстинентний синдром - 5 діб.і більше.На висоті абстинентного синдрому в ряді випадків розвиваються гострі Алкогольні психози.Період зловживання алкоголем може бути нетривалим (3-4 дні), іноді пияцтво стає щоденним.В обох випадках абстинентний синдром неважкий.Хворі опохмеляються вранці невеликою кількістю спиртних напоїв, основна кількість їх споживають у другій половині дня.Похмілля може бути відкладено до обіду або вечора.У міру розвитку А. х.пияцтво приймає запійний характер.Вживання незначної кількості спиртних напоїв викликає інтенсивне потяг до сп'яніння; алкоголь вживається багаторазово протягом дня, абстинентний синдром утяжеляється і супроводжується інтенсивним потягом до сп'яніння.Під час запою нестримний потяг до алкоголю змушує хворих продавати речі, вживати сурогати алкоголю.Тривалість запоїв у міру розвитку А. х.зростає, періоди стриманості від алкоголю скорочуються.Після зникнення абстинентного синдрому потяг до спиртних напоїв, як правило, слабшає, воно може зберігатися до наступного запою.Щоб пом'якшити важкий стан при абстинентному синдромі багато хворих після закінчення запою протягом декількох днів вживають невеликі дози алкоголю.Тривалість міжзапойних періодів коливається від декількох днів до декількох місяців (зазвичай не більше 2-3 тижнів.); Це обумовлюється різними соціально-побутовими причинами.Початок чергового запою пов'язано з випадковим споживанням спиртних напоїв або з виникненням потягу до сп'яніння.

Зміни психіки при А. х.мають різну природу.Деякі з них пов'язані з потребою задовольняти потяг до спиртних напоїв і формуванням нової системи цінностей, в якій вона займає чільне місце.Це призводить до припинення розвитку особистості, її збіднення, звуження інтересів і соціальної активності.Психіку постійно деформують виникають конфлікти, зумовлені пияцтвом.Частково зміни психіки пов'язані з токсичним впливом алкоголю та його метаболітів на головний мозок.

Хворим властиві легкість виникнення афектів, їх лабільність, послаблений контроль за емоціями, нестійкість реакцій.Спочатку з'являється тенденція до загострення характерологічних особливостей, надалі до їх згладжування. Відзначаються виснаженість мотивів і спонукань, швидка втрата інтересу до будь-якої справи.Основні зміни психіки зачіпають морально-етичну сферу. Зникають такі якості, як чесність, почуття обов'язку, прихильність.Хворі стають брехливими, безцеремонними, безсоромними, легковажними егоїстичними, байдужими до свого зовнішнього вигляду.Надалі виникає млявість, інертність мислення, поверховість суджень, у зміст розмов переважає алкогольна тематика.Хворим важко зосередитися, вони стають безвольними, нездатними до тривалих зусиллям.З'являються сварка, дратівливість, зникає відчуття симпатії навіть до близьких людей.У частини хворих переважає піднесений настрій із зайвою відвертістю; вони легко встановлюють контакти, схильні до балагурства, хвастощів, безцеремонністю, грубості і плоскому гумору.Для інших характерна нестійкість інтересів, тяжіння до антисоціальних компаніям.У деяких випадках виражені підвищена виснаженість з дратівливістю, нетримання афекту, підвищена сенсітівносчь.Ряд хворих відрізняється підвищеною збудливістю, дратівливістю, гнівливістю, схильністю до причіпок, готовністю до агресії.Іноді переважають істеричні прояви з демонстративним поведінкою, псевдосуіцидальними спробами.

У третій стадії А. х знижується витривалість до алкоголю (спочатку до кінця запою).Сп'яніння настає від вживання невеликих доз алкоголю, супроводжується оглушенням або злостивістю і агресією.Хворі приймають алкоголь або щодня в невеликих дозах, або у формі запоїв яким нерідко передують дисфорії з порушенням сну і нестримним потягом до сп'яніння.До кінця запою виникають різка слабкість, блювання, з'являється виражена неврологічна симптоматика.Абстинентний синдром протікає тривало і важко; нерідко виникають оборотні порушення пам'яті та інтелекту.Після запою потяг до сп'яніння може тривалий час не виникати.Розвивається алкогольна деградація.На тлі інтелектуально-амнестичних порушень формуються психопатоподібні прояви з переважанням збудливості, істеричних розладів Можливо розвиток стійкої ейфорії з грубим зниженням критики.Найбільш важкі зміни психіки виражаються появою аспонтанности, пасивності, втратою інтересів.Неврологічні розлади стають незворотними (див. також Алкогольні енцефалопатії).

Хронічний алкоголізм протікає з різним ступенем прогредієнтності. Тяжко-прогредієнтний А. х.формується протягом 2-3 років; він характеризується глибокими змінами особистості, соціальною дезадаптацією, відсутністю ремісій.Середньо-прогредієнтний А. х.розвивається протягом 8-10 років, при цьому ремісії можуть бути тривалими, зміни особистості помірними, часто наступає зниження соціально-трудової адаптації.Мало-прогредієнтний А. х. формується дуже повільно, третя стадія А. х.не настає.Для нього характерні багаторічні ремісії, незначні зміни особистості, соціальна адаптація може порушуватися.

Хронічний алкоголізм у жінок розвивається пізніше, ніж у чоловіків Швидше настає сімейна і соціально-трудова дезадаптація, частіше виникають афективні порушення і істеричні розлади.

У літньому віці витривалість до алкоголю зазвичай знижується; він перестає викликати ейфорію, гірше переноситься.У зв'язку з цим зловживання алкоголем нерідко припиняється.Разом з тим А. х., що почався після 60 років, протікає досить важко.Формується в підлітковому та юнацькому віці А. х.у деяких осіб протікає злоякісно.

Ремісії при А. х.можуть виникати як в результаті лікування, так і без нього.Їх наступ і тривалість багато в чому визначаються актуальністю утримання від алкоголю, особистісними особливостями хворого, перебігом захворювання. Рецидиви пов'язані з актуалізацією потягу до алкоголю, психічними травмами, негативним впливом оточуючих, прагненням хворого перевірити ефективність лікування.Перейти на помірне вживання спиртних напоїв хворим не вдається, хоча після тривалої ремісії рецидив може наступити не відразу після першого вживання спиртних напоїв.

Ураження внутрішніх органів при хронічному алкоголізмі - наслідок токсичної дії алкоголю та його метаболітів на клітини органів і тканин, що веде до порушення їх структури і функції.Важливу патогенетичну роль грає вдруге виникає полівітамінні недостатність.

Найбільш часта причина звернення хворих А. х.до лікаря-терапевта - ураження серцево-судинної системи.У 50% хворих А. х.відзначається клінічно що виявляється патологія серця, у 15% - вона є причиною смерті.Основні клінічні форми серцево-судинних порушень - алкогольна артеріальна гіпертензія й алкогольна кардіоміопатія.Помірна артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску до 180-160/110-90 мм рт. Ст.) Виявляється у хворих в першій і особливо у другій стадіях А. х.в 1-5-у добу після зловживання спиртними напоями (підйом артеріального тиску до 200-220/110-130мм рт. ст. характерний для пределіріозних періоду).Крім артеріальної гіпертензії у хворих відзначаються тахікардія до 100-110 уд / хв у спокої, гіперемія обличчя, гіпергідроз, тремор рук, століття, мови, гепатомегалія (без вказівок на наявність жовтяниці в минулому), "печінкові» долоні, обкладений язик в перші дніпісля запою, а також метушливість, порушення координаційних проб.

Основним суб'єктивним проявом алкогольної кардіоміопатії є різноманітні больові відчуття в прекордіальной області.Біль зазвичай з'являється на наступний день після запою.Вона позбавлена приступоподібно, пов'язана з фізичним навантаженням, носить характер колючої, ниючий; може тривати годинами і цілодобово.Нітрогліцерин не надає дії.Кардіалгія частіше виявляється у період побутового пияцтва і в першій стадії хронічного алкоголізму.

Пошкодження міокарда може проявлятися змінами ЕКГ, різними порушеннями ритму і провідності серця, симптомами серцевої недостатності.Зміни ЕКГ стосуються передсердного і шлуночкового комплексів; вони дозволяють встановити характер порушення ритму і провідності.Зміни передсердного комплексу з появою розширених зубців PI, II або високих зубців PII, III свідчать про перевантаження передсердь, що підтверджується підвищенням тиску в останніх (виявляється прямий катетеризацією та поліграфічним дослідженням).Особливо характерні для алкогольної кардіоміопатії депресія сегмента ST і зниження амплітуди або інверсія зубця ST.Зміни передсердного комплексу і висоти зубця Т дуже мінливі і реєструються як правило, лише в першу добу після запою.Депресія сегмента ST і негативний зубець Т зберігаються протягом декількох тижнів, іноді носять стійкий характер.Аналогічні порушення виявляються при ішемічній хворобі серця, тому слід враховувати клінічну картину хвороби і динаміку змін ЕКГ (позитивна динаміка ЕКГ на ранніх стадіях А. х. Корелює з темпом виведення етанолу та його метаболітів з організму).

Алкогольна кардіоміопатія може виявлятися пароксизмами мерехтіння передсердь або тахікардії, що виникають після запоїв.Зв'язок появи аритмії з вживанням спиртних напоїв зазвичай простежується і самими хворими. Триваюче пияцтво може на будь-якій стадії А. х.привести до формування постійної форми мерехтіння передсердь.Алкогольна кардіоміопатія в другій і третій стадіях може супроводжуватися порушенням скорочувальної здатності міокарда і появою серцевої недостатності.Рано її ознакою служить не відповідна навантаженні стійка тахікардія і задишка, особливо у чоловіків молодого і середнього віку (без ознак іншої серцевої або легеневої патології).Триваюче зловживання алкоголем призводить до появи вираженої застійної серцевої недостатності.Зазвичай у цих хворих виявляються стійкі зміни ЕКГ і постійна форма мерехтіння передсердь.

Алкогольне ураження органів дихання проявляється ларингітом, трахеобронхітом, розвитком пневмосклерозу і емфіземи легенів.Найбільш частим проявом патології дихальної системи у алкоголіків є болісний ранковий кашель з мізерною мокротою, особливо після запоїв.Кашель поєднується із задишкою, що не відповідає фізичному навантаженні.Дослідження функції зовнішнього дихання виявляє порушення за обструктивним типом.Особи, які страждають А., хворіють на пневмонію в 4-5 разів частіше, ніж люди, не зловживають алкоголем, причому вона протікає в них важко, нерідко з абсцедуванням; дозвіл захворювання зазвичай не повне (часто з результатом в осередковий пневмосклероз).

Клінічна картина хронічного алкогольного гастриту характеризується різноманітними больовими відчуттями в епігастральній ділянці, диспептичними розладами; вранці буває блювота з мізерним вмістом, не приносить полегшення.Вона поєднується з почуттям розширення в епігастральній ділянці, відрижкою, втратою апетиту, почуваючи сильну спрагу.Нерідко явища гастриту поєднуються у хворих з розладом стільця, чергуванням проносів і запорів, що пов'язано з розвитком у них ентероколіту та порушенням зовнішньосекреторної функції підшлункової залози.

Зловживання алкоголем вважається основною причиною розвитку панкреатиту у чоловіків при відсутності патології жовчних шляхів у минулому.У його походження, крім токсичного пошкодження клітин підшлункової залози, мають значення розвивається підвищення тиску всередині панкреатичних проток із надривом їх і антиперистальтичного руху з занедбаністю вмісту кишки у панкреатичний проток.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 19

Бесплатная работа

Закрыть

Психология аномального личности

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.