Зависимость особенностей общения от темперамента и самооценки младших школьников

Характеристики работы

Диплом

Количество страниц: 123

Платная работа

Цена: 700.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

1. Теоретичний аналіз проблеми психологічного розвитку молодших школярів  6

1.1. Загальна психологічна характеристика ситуації розвитку молодшого школяра  6

1.2. Особливості розвитку і спілкування в молодшому шкільному віці 9

1.3. Психологія малої групи. 23

2. Експериментальне дослідження взаємозалежності спілкування від темпераменту і самооцінки. 42

2.1. Організація. Методика. Процедура дослідження. 42

2.2. Аналіз результатів дослідження. 51

2.3. Рекомендована програма колекційної роботи. 55

Висновок. 73

Література. 75

Додатки

Вступ

Важливим элементом людського співжиття взаємин є психічні контакти і спілкування. Потреба у контакті з подібними до себе існує й у тваринному світі, однак спілкування – це величезний дара, набуток суспільного буття людини. Завдяки спілкуванню людина пізнає світ, власну духовність, підтримує психологічний зв’язок з іншими людьми через масові засоби комунікації й безпосередні контакти на вулиці, у театрі й кіно. Дефіцит спілкування, дружніх відносин викликає ускладнення і навіть напруженість, конфлікти між людьми, а то й захворювання. У спілкуванні дуже важливим є необхідність зрозуміти, що кожна людина – найбільша цінність суспільства. А тому слід поважати кожного, з ким спілкуєшся.

Народившись, дитина входить у світ встановлених століттями звичаїв, способів поведінки, поглядів закріплених у рідній мові. Виховання полягає в тому, що людина, підростаючи, освоює, присвоює складний світдорослих в якому опинилася вона.

Дитина оволодіває досвідом дорослих буквально з перших місяців свого життя: спочатку підсвідомого пристосування, а потім – систематичного навчання. У процесі живого спілкування з дитиною, дорослі навіть незалежно від своєї волі передають їй погляди на навколишній світ, свої моральні поняття і уявлення. Тому вплив дорослих дуже великий на особливості спілкування молодших школярів у майбутньому.Отже, вже з перших днів свого життя дитина засвоює прийняті в її середовищі стереотипи поведінки; іншими словами, дорослі свідомо і несвідомо навчають дітей і “зовнішніх” і “внутрішніх” алгоритмів спілкування, формують зразки поведінки і відносин своїх синів і доньок. Змалку дитині кажуть: “Не плач, адже ти – мужчина!”, “Будь охайною, акуратною, адже ти – дівчинка!” Дитина одержує еталони “доброго”,,“злого”, “красивого”, “потворного” і т. д.

Згодом, зустрівшись із новим явищем, людина дивиться на нього через вироблені у дитинстві оцінки і стосунки.Такі оціночні еталони відіграють подвійну роль у стосунках, спілкуванні людей. З одного боку, вони допомагають швидко зорієнтуватись і правильно відреагувати на ті чи інші типові особливості людей, навіть малознайомих, але з другого боку, вони можуть викликати упередженість до людини, затулити її реальні якості і риси. Під впливом такого еталону,нерідко застосованого правильно, ми діємо за принципом: “Я його не знаю,але вже… не люблю”.Вміння слухати має першорядне значення у людському спілкуванні. Підраховано: із часу, що використовується для контактів з тими, що нас оточують, ми 9% пишемо, 16% - читаємо, 30% - говоримо, 45% - слухаємо.Відсотки молодших школярів дещо інші, відносно від осіб, які спілкуються. Найбільший відсоток на уроках, у розмові з дорослими. Але коли іде мова про спілкування з друзями? З друзями діти намагаються якомога більше говорити і якнайменше слухати. Це зв’язано із їхнім психічним станом. Діти при спілкуванні почуваються вільно, комфортно.Над вибором фраз і слів не задумуються, а словесно зразу відображають свої думки. Велику роль грає настрій, який вони і не намагаються приховати при спілкуванні. Кожен учасник розмови намагається розповісти якомога більше. Тема їхніх спілкувань – це цікаві пригоди, з якими так кортить поділитися з товаришами.

В сучасній і зарубіжній психології багато авторів займалися вивченням спілкуванням, а конкретна це Галіна Андреєва, Лілія Орбан-Лембрік, Ерік Берне, Карл Роджерс, Лариса Петровська, Алексій Бедальов та інші.

Метою нашого дослідження було виявити залежність особливостей спілкування від темпераменту і самооцінки дітей молодшого шкільного віку.

Гіпотезою було припущення про те, що особливості спілкування молодших школярів залежать від темпераменту і самооцінки.

Об’єктом являються особливості темпераменту і самооцінки в процесі спілкування.

Предметом є залежність особливостей спілкування від темпераменту і самооцінки молодших школярів.

Завдання роботи є аналіз літератури з проблеми особливостей темпераменту, самооцінки і спілкування молодших школярів.

Методами є теоретичний аналіз літератури, методика (перелік всіх методик), методи статистичної обробки даних.

Базою дослідження 4-А клас загальноосвітньої школи № 8 міста Вознесенська в Миколаївській області.

Закрыть

Зависимость особенностей общения от темперамента и самооценки младших школьников

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.