Уголовно-правовая характеристика нарушение порядка занятия хозяйственной деятельностью

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 31

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ

Вступ. 3

1. Кримінально-правова характеристика порушення порядку зайняття господарською діяльністю.. 5

1.1. Об’єктивні ознаки даного складу злочину. 5

1.2. Суб’єктивні ознаки. 18

2. Відповідальність за злочини у сфері господарської діяльності 20

Висновки. 29

Список використаних джерел. 31

Вступ

Можливість настання кримінальної відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності, у тому числі за порушення порядку зайняття господарською та банківською діяльністю, є додатковою гарантією діяльності держави у сфері правового регулювання економічних відносин і захисту конституційних прав осіб, які займаються господарською діяльністю, та засобом сприяння стабілізації національної економіки.

Здійснення без державної реєстрації, як суб’єкта підприємницької діяльності, що містить ознаки підприємницької та яка підлягає ліцензуванню, або здійснення без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов’язано з отриманням доходу у великих розмірах, — карається штрафом від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Здійснення банківської діяльності або банківських операцій, а також професійної діяльності на ринку цінних паперів, операцій небанківських фінансових установ без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством, або з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов’язано з отриманням доходу у великих розмірах, — карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Кримінально-правова охорона господарської діяльності повинна здійснюватися із суворим додержанням вимог Конституції України, принципів і норм міжнародного права та вітчизняного законодавства, що передбачає відповідальність за вчинення злочинів у цій сфері, забезпеченням точної кваліфікації і призначення справедливого покарання відповідно до положень Загальної та Особливої частин Кримінального кодексу України і з урахуванням постанов Пленуму Верховного Суду України.

Для кваліфікації діяння як такого, що порушує встановлений законодавством порядок зайняття господарською та банківською діяльністю необхідно ретельно з’ясовувати, в якому значенні у відповідних статтях Кримінального Кодексу вжиті терміни “господарська діяльність” і “підприємницька діяльність”, “підприємництво”, “банківська діяльність”, “державна реєстрація як суб’єкта підприємницької діяльності”, “діяльність, що підлягає ліцензуванню”, “суб’єкт господарської діяльності”, “суб’єкт підприємницької діяльності”, “громадянин-підприємець”, ”суб’єкта господарської” або “підприємницької діяльності” тощо, оскільки від правильного розуміння значення цих термінів у конкретних статтях КК залежить вирішення питання щодо наявності чи відсутності ознак складу злочину. Розкриття сутності та змісту даних понять визначає актуальність теми дослідження курсової роботи.

Метою даної курсової роботи є вивчення та узагальнення досягнень кримінально-правової науки та практики застосування законодавства, для розкриття змісту ознак даного складу злочину.

Відповідно до поставленої мети, завдання роботи полягає в:

1) розкритті сутності кримінально-караного діяння, передбаченого ст. 202;

2) всебічному аналізі та описі ознак складу злочину;

3) відмежування даного злочину від адміністративних правопорушень.

Об'єктом дослідження курсової роботи є норми чинного законодавства України в сфері порушення порядку зайняття господарською та банківською діяльністю.

Предметом дослідження є з’ясування, визначеного національним законодавством порядку зайняття господарською та банківською діяльністю, з метою встановлення наявності чи відсутності складу злочину в діянні.

Закрыть

Уголовно-правовая характеристика нарушение порядка занятия хозяйственной деятельностью

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.