Гражданское общество и проблемы установления в Украине
Зміст
Вступ. 3
1. Правовий вимір соціальної держави і громадянського суспільства. 4
2. Соціальний вимір правової держави і громадянського суспільства. 10
3. Концептуальні засади інклюзивної освіти в Україні 15
Висновки. 23
Література. 27
Вступ
В загальносвітовій історії процес розбудови громадянського суспільства і відповідної йому правової держави надзвичайно складний і тривалий, особливо тоді, коли відбуваються з відхиленням від природно-історичних процесів, пов'язані з виникненням різного роду тоталітарних режимів, подолання наслідків яких потребує багато часу і спільних зусиль всього суспільства.
Становлення громадянського суспільства в Україні розпочалося зі здобуттям нею державної незалежності в надзвичайно складних умовах пост-тоталітарного періоду. Складність завдань і проблем полягає не лише в подоланні кризових явищ, що охопили політичну і особливо економічну сфери, а в необхідності, що найважливіше і найважче, зміни менталітету суспільної та індивідуальної свідомості, подолання патерналізму, що формувалися десятиріччями під згубним впливом тоталітарного режиму, формуванні вільної особи з високою політичною, економічною і правовою культурою, яка усвідомлює свою цінність і гідність.
На конституційному рівні має бути закладена якісно нова модель правової організації життя людини і суспільства, відповідно до якої державний і суспільний механізм спрямовується на здійснення і захист прав і свобод людини, забезпечення рівних можливостей для всіх людей. Всі політичні, економічні, соціальні і культурні права людини мають знайти своє відбиття у відповідних інститутах громадянського суспільства, таких, як власність, свобода підприємництва, сім'я, освіта, наука і культура, громадські об'єднання, свобода інформації та інших.