Гражданское общество
Зміст
Вступ. 3
Розділ І. Поняття громадянського суспільства. 4
1.1. Історія розвитку ідей громадянського суспільства. 6
1.2. Поняття та основні принципи громадянського суспільства. 9
1.3.Структура громадянського суспільства. 11
Розділ ІІ. Співвідношення громадянського суспільства та держави. 17
2.1. Взаємодія громадянського суспільства та держави. 22
Розділ ІІІ. Проблеми та перспективи громадянського суспільства в Україні 28
Висновки. 30
Список використаної літератури: 32
Вступ
Досліджувана мною тема вибране не випадково. А в зв’язку з тим, що я, як свідомий громадянин нашої держави не байдужий до політики нашої держави і до політики взагалі. Тому, вибираючи тему, я насамперед намагався об’єднати ті питання та проблеми, які б могла містити в собі вибрана мною тема. Отож не випадково я обрав саме тему “Громадянське суспільство”.
Актуальність теми. Актуальність досліджуваного питання можна пояснити наступним чином: якщо державу до середини ХІХ ст. Можна визначити як політичну організацію панівного класу, то пізніше, й особливо сучасна держава — це політична організація всього суспільства.
Тема дослідження - дана тема обрана мною не випадково. А в зв’язку з тим, що я, свідомий громадянин нашої держави не байдужий до політики нашої держави і до політики взагалі. Тому, вибираючи тему, я насамперед намагалася об’єднати ті питання та проблеми, які б могла містити в собі вибрана мною тема. Отож я не випадково обрала саме тему “Громадянське суспільство”.
Мета дослідження. Метою курсової роботи є дослідження історії розвитку вчень і концепцій громадянського суспільства у зв’язку з правовою державою, а також взаємовідносин громадянського суспільства і держави, перспективи і перешкоди розвитку громадянського суспільства в Україні.
Завдання дослідження:
- Дослідження поняття громадянського суспільства;
- Вивчення співвідношення громадянського суспільства і держави;
- Виявлення проблем та перспектив взаємодії громадянського суспільства і держави в Україні.