Уголовная ответственность за групповое нарушение общественного порядка (ст. 293 УК Украины)

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 31

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ 

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ 1. КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА  ГРУПОВОГО ПОРУШЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ (СТ. 293 КК) 5

1.1. Групове порушення громадського порядку як злочин. 5

1.2. Об'єкт та об'єктивна сторона злочину. 6

1.3. Суб’єкт та суб’єктивна сторона злочину. 10

РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ КВАЛІФІКАЦІЇ ТА КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ГРУПОВЕ ПОРУШЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ.. 12

2.1. Відмежування групового порушення громадського порядку від суміжних злочинів  12

2.2. Особливості кримінальної відповідальності за групове порушення громадського порядку. 19

ВИСНОВКИ.. 29

ВИКОРИСТАНІ  ДЖЕРЕЛА.. 31 

ВСТУП

Як свідчить практика, значна частина прав і свобод громадян реалізуються у сфері громадського порядку, що обумовлює особливу відповідальність держави за створення такого рівня громадського порядку, стан якого забезпечував би оптимальні умови для їх реалізації.

Актуальність проблематики дослідження кримінальної відповідальності за групове порушення громадського порядку визначається не тільки наявністю відповідної кримінально-правової заборони у чинному законодавстві, але й сучасними соціально-політичними та економічними подіями в Україні. Загострення існуючої світової економічної кризи може відчутно вплинути на ставлення населення до окремих роботодавців та в цілому до владних структур. Тому можна спрогнозувати, І про це постійно попереджують засоби масової Інформації, можливі випадки групового порушення громадського порядку та відповідні дії правоохоронців щодо правової оцінки таким діям.

Згідно з статтею 293 Кримінального кодексу України (далі - КК України), організація групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку або суттєвого порушення роботи транспорту, підприємства, установи чи організації, а також активна участь у таких діях караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Важливим для правової науки є дослідити кримінально-правову характеристику групового порушення громадського порядку. Кримінально-правова характеристика групового порушення громадського порядку визначається складом цього злочину. Структурно ж склад будь-якого злочину, як відомо, характеризується такими елементами, як об'єкт і об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона злочину.

Норми про відповідальність за групове порушення громадського порядку та практика їх застосування вивчалися багатьма вченими. Вагомий внесок у дослідження проблем кримінальної відповідальності за ці порушення зробили П.П. Андрушко, Г.В. Андрусів, В.Г. Гончаренко, М.Ю. Кармазін, С.Я. Лихова, В.В. Левчук, М.І. Мельник, П.С. Матишевський, М.І. Авронюк та ін.

Усе наведене вище свідчить про актуальність теми дослідження і необхідність осмислення та дослідження норми про кримінальну відповідальність за групове порушення громадського порядку.

Об’єктом дослідження в роботі є загальні положення про злочини проти громадського порядку, а предметом – групове порушення громадського порядку.

Метою даної курсової роботи є на основі вивчення теоретичних та нормативних матеріалів дати кримінально-правову характеристику групового порушення громадського порядку та дослідити кримінальну відповідальність за групове порушення громадського порядку.

Інформаційною базою роботи є чинне законодавство України, наукові публікації, монографічні видання, підручники та інші джерела.

Структура курсової роботи зумовлена поставленою метою та завданням. Вона складається зі вступу, двох взаємопов’язаних розділів, які включають до себе відповідні підрозділи, висновків, а також списку використаних джерел. 

Закрыть

Уголовная ответственность за групповое нарушение общественного порядка (ст. 293 УК Украины)

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.