Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 26

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

План 

Вступ. 3

Розділ 1. Джерела цивільного права. 5

1.1 Договори. 5

1.2 Устави та постанови. 6

1.3 Руська Правда – пам’ятка ранньодержавного права. 8

Розділ 2. Зобов’язання та цивільно-правова відповідальність. 11

2.1. Зобов’язання та цивільно-правова відповідальність за вічевими постановами  11

2.2. Зобов’язання та цивільно-правова відповідальність за князівськими уставами  13

2.3. Зобов’язання та цивільно-правова відповідальність за церковними уставами  14

2.4. Рецепції візантійського права. 16

2.5. Зобов’язання та цивільно-правова відповідальність за Руською Правдою   17

2.6. Зобов’язання та цивільно-правова відповідальність за договорами українців (русинів) з греками. 21

Висновок. 24

Використана література. 26 

Вступ

Актуальність. Київська Русь – наймогутніша ранньофеодальна держава того часу. Як в кожній державі мають бути свої норми права, так і в Русі були свої звичаї, традиції та права.

До нас дійшли пам’ятки права Київської Русі: договори з Візантією, князівські устави, вічеві постанови, церковні устави, відомий іноземний вплив на право Київської Русі, та узагальнення вище перелічених пам’яток в Руській правді – найзначущій пам’яті.

Дослідники-вчені права ставлять перед собою проблему дійсно довести – чи існували норми права в Київській Русі; як впливали договори, устави, Руська Правда на життя населення тодішньої держави; як впливало право Київської Русі на іноземні держави, та навпаки, як впливало право іноземних держав на Русь. Довести, що договори з Візантією були укладені, які норми права існували в них; яке значення мали устави князів та церкви; вірно характеризувати Руську Правду – коли була і ким знайдена, в якому списку, які права там існували.

Метою написання цієї роботи є розгляд і висвітлення цивільного права тієї далекої дійсності. Чи сприяло розвитку Київської Русі розвиток права? Які пам’ятки права дійшли до нас? Взаємодія права з життям люду, що проживав на території Київської Русі.

Історіографія. Історіографією по розвитку права Київської Русі займалося багато вчених-дослідників – правознавців. Ми знаємо чудові праці, які доступно розкривають проблему. Це підручники В. Я. Тація, А. Й. Рогожина “Історія держави і права”, П. Музиченка “Історія держави і права України”. Монографічні праці, зокрема, Л. Білецький “Руська правда”, Юшков С. В. “Русская правда” – де повністю дається характеристика, і досліджуються етапи створення пам’ятки права.

Значне місце в історіографії займає праця Ковальчука Г. К. “Стародавні пам’ятки правової культури України” – описуються договори з Візантією, князівські відносини, як між собою так і за межами Русі.

Існують цікаві статті, де висвітлюються певні проблеми того періоду, наприклад, Захарченко П. “Київська Русь: державний устрій, суспільний лад та основні риси права”, Будзилович І. “Особливості розвитку державності, права і функції церкви у Київської Русі” та ін.

Тема “Пам’ятки права Київської Русі” досліджується і буде досліджуватися вченими, тому що вони не повністю висвітлена. Ті події, які відбувалися найдавніше від нас є найбільш цікавими і недоступними.

Закрыть

Памятники права Киевской Руси

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.