Права национальных меньшинств в Украине

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 34

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

Розділ І. Розвиток прав національних меншин на теренах України. 5

Розділ ІІ. Права національних меншин в Україні. 12

2.1. Основні нормативно-правові документи які захищають права національних меншин в Україні. 12

2.2. Конституційно - правовий статус національних мншин. 12

2.3. Політичне тлумачення поняття «Український народ». 14

2.4. Конституція України і міжнародні договори з питань захисту прав національних меншин. 15

2.5 Міжнародно-правові стандарти з прав людини та законодавство України. 16

Розділ ІІІ. Захист прав національних меншин України в роки незалежності 18

Висновки. 30

Список використаних першоджерел. 34

Вступ

На момент проголошення незалежності Україна не мала майже ніякої правової бази державної етнополітики ( за винятком Закону УРСР 1989 р. “Про мови в УРСР” і постанов КПРС чи Компартії України). Тому її створення, зокрема щодо національних меншин, стало одним з приоритетних напрямів на шляху демократичного розвитку суспільства. Це було особливо важливо за умов поліетнічного характеру української держави, необхідності усунути крайні прояви міжнаціональної ворожнечі, яка могла б привести до масштабного етнічного конфлікту. У зв’язку з цим 28 серпня 1991 р. Верховна Рада України звертається до усіх громадян і запевняє їх, « що проголошення незалежності України ніякою мірою не призведе до порушення прав людей будь-яких національностей».

Переконливим свідченням прагнень і готовності будувати українську державу на засадах національної злагоди є й цілий ряд інших документів того часу. Згадаємо, приміром, один із пунктів резолюції форуму інтелігенції України (25 вересня 1991 р.) про необхідність схвалення закону «Про національні меншини» на черговій сесії парламенту, аналогічний заклик Голови Верховної Ради Л.Кравчука та його офіційне вибачення перед єврейським народом, висловлене ним на меморіальній церемонії у Бабиному Яру 5 жовтня 1991 р., нульовий варіант Закону «Про громадянство України” 1991р. Згідно з останнім, громадянами України ставали всі мешканці СРСР, які на момент 24 серпня 1991 р. постійнопроживали на українській території і не були громадянами інших держав, незалежно від етнічного походження, мови, релігійних переконань (відзначу однак, що цей закон не запобіг виникненню певних проблем з набуттям українського громадянства для депортованих осіб за національною ознакою).

Досить суттєвим моментом було те, що в даний період вже розроблявся повномасштабний законопроект «Про національні меншини». Проміжним етапом перед його прийняттям слід назвати Декларацію прав національностей, ухвалену Верховною Радою 1 листопада 1991 р. Багато норм цього політико-правового документу увійшли згодом до Закону «Про національні меншини в Україні” 1992 р. Тому відмічу лише ті положення, які 0так і не були реалізовані або не знайшли свого відображення в законі. Статтями 2 і 3 Декларації українська держава брала на себе обов’язок забезпечити існування національно-адміністративних одиниць, а в їх межах, де компактно проживала певна національність, - і функціонування її мови нарівні з державною. Крім того, для українських громадян російського походження мало забезпечуватися вільне користування рідною мовою.

Толерантне ставлення нової української держави до національних меншин знайшло позитивний відгук серед більшості із 150 національно-культурних товариств, які діяли в цей час у країні. Своє ставлення до української держави вони висловили на Першому Всеукраїнському міжнаціональному конгресі, що відбувся 16-17 листопада 1991 р. Ідея його проведення виникла під час зустрічі представників національно-культурних товариств з Головою Верховної Ради Л.Кравчуком у жовтні 1991 р. Подібні побажання надійшли й від постійної комісії Верховної Ради з питань державного суверенітету, міжреспубліканських і міжнаціональних відносин (утвореної в 1988 р.), Комітету у справах національностей при Кабінеті Міністрів (утвореного у 1991 р.) і Ради Національностей Народного Руху. Зарозпорядженням уряду (жовтень 1991 р.) був створений організаційний комітет на чолі з народним депутатом Михайлом Горинем. Для проведенням конгресу Кабінет Міністрів виділив 70 тис. крб. Із резервного фонду та 320 тис.крб.- Народний Рух. Близько 1000 делегатів і 400 запрошених зібралися на конгресі в приміщенні академічного театру опери та балету в Одесі.

Закрыть

Права национальных меньшинств в Украине

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.