Проблемы противодействия насильственной преступности
План
Вступ. 3
1. Поняття та види насильницьких злочинів. 4
2. Поняття насильства та агресії в кримінології, їх співвідношення. 7
3. Кримінологічна характеристика насильницьких злочинів. 11
4. Причини й умови вчинення насильницьких злочинів. 18
5. Попередження насильницьких злочинів. 21
Висновок. 24
Список використаної літератури. 26
Вступ
При аналізі конкретних видів злочинності та особливостей їх попередження, слід розглянути такі поняття, як кримінологічна характеристика та класифікація злочинів. У реальному житті злочинність може виявлятись у формі окремого злочину, вчиненого конкретним індивідуумом, та певного виду (групи) злочинів, вчинених певним контингентом осіб. Для попередження злочинів різних видів необхідно мати достатню для цієї мети інформацію. В окресленому аспекті встановлення ознак насильницької злочинності, на нашу думку, допоможе більш детально розуміти небезпеку цього не лише кримінально-правового, а й соціального явища та сприятиме напрацюванню рекомендацій для протидії йому.
Проблема насильницької злочинності у різний час була об'єктом дослідження багатьох вчених-криміналістів, а також філософів, психологів, педагогів, адже саме явище не може залишати байдужими прогресивних представників спільноти. Слід відзначити фундаментальні праці таких вітчизняних та російських учених, як А.1. Алексеев, Ю.М. Антонян, О.М. Бандурка, В.В. Голіна, І.М. Даньшин, А.Ф. Зелінський, О.М. Литвак та ін.
Кримінологічна наука досить давно оперує поняттями "насильницькі злочини" та "насильницька злочинність". З усього загалу злочинів "насильницькі" та "корисливо-насильницькі" виокремлені на підставі їх поєднання з насильством (фізичним або психічним) і корисливою спрямованістю. При цьому практично не приділяється увага формам насильства, лише відзначається їх різноманітність.