Правовой статус женщины в мусульманской системе права

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 27

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

Розділ І. Становище жінки в мусульманській сім’ї 5

1.2. Права жінки у шлюбі. Розлучення. 5

1.2. Права матері та дочки в Ісламі 14

1.3. Право на спадкування. 17

Розділ ІІ. Соціальні права жінки за шаріатом. 20

2.1   Право на працю жінки. 20

2.2. Права жінки як мусульманки. 23

Висновок. 25

Список використаних джерел. 27

Вступ

Щоб науково розглянути проблему, спочатку потрібно чітко окреслити основні поняття та події з якими доведеться мати справу. Наприклад слово шаріатпоходить від арабського «шараа» - «спрямовувати», «видавати закони». Від цього самого кореня утворені «ташриун» - «законодавство», «шариун» - «законодавець», «муташариун» - «адвокат» і і десятки інших термінів. Англійські сходознавець Вільям Монтгомер визначає шаріат як «мусульманську концепцію права», яка «багато в чому відрізняється від інших».Мусульманське право (фикх) є складовою шаріату. Суто світські проблеми розглядаються в шаріаті з позиції релігії.Шаріат є знаряддям вторгнення релігії у широкі сфери повсякденного життя, побуту віруючих. У мусульманських країнах всі нормативно – правові акти укладаються у духовних судей. Завдяки цьому вплив релігії на громадське, приватне життя, навіть побут, у ісламських країнах значно сильніший, ніж у християнських країнах чи країнах Далекого Сходу.

Взагалі для ісламу характерна нерозривністьдуховних і суто практичних сфер діяльності людини, законодавства і етики. Ще одною одною особливістю ісламського суспільства і права є відмінне становище жінки. Особливо різняться в ісламі відносини чоловіка та жінки. Відмінності виражаються в питаннях шлюбу, розлучення, юридичного статусу, одягу та освіти. Наприклад жінка не має права давати присгу,брати без відому чоловіка або батька будь яке зобовязання, свідчення двох жінок прирівнюються свідченню одногочоловіка, взагалі Коран віддає чоловіку«стільки скільки для двох жінок». Протепори дискримінаціювсе ж таки можна дійти висновку, що в деякій мірі коран піклується про жінок. Хоча ісламське право.

Актуальність теми. Тема прав людини і гендерної дискримінації в ісламському світі за останній період надзвичайно загострилась. Постало питання про взаємовідносини західного та ісламського суспільства. Вивчення теми допоже краще зрозуміти особливості шаріату, його ставлення до прав людини , зокрема до прав жінок.

Обєкт наукового дослідження Система мусульманського права, роль жінки у суспільстві відповідно до ісламського законодавства.

Предмет наукового дослідження Жінка у всіх аспектах ісламського права

Мета і завданнядослідження – Поза ідеологічними рамками розглянути те чим є норми шаріату . Правдиво висвітлити іпоказатистановище жінки в ісламському суспільстві. Які особливотіу відношенні до жінки проглядаюься у сфері ісламськогоспадкового і сімейного права. Виділити характерні риси які властиві шаріату.

При дослідженні даної теми були поставлені такі завдання :

-За допомогою наявної літератури розкрити суть правових відносин в ісламському праві та роль у них жінки .

-Виствітлити основні відмінностіісламського права.

-Показати рольжінки в ісламському суспільстві.

Структура роботи Зумовлена метою та завданням дослідження. Дана наукова робота складаєть з вступу двох підпунктів, висновку та списку використаних джерел.

Практичне значення роботи Тема даної наукової робити тісно пов’язана із важливими питанняма сьогодення

Закрыть

Правовой статус женщины в мусульманской системе права

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.