Цель наказания по уголовному кодексу Украины
ЗМІСТ
ВСТУП.. 3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ПОКАРАННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ 5
1.1. Поняття та ознаки кримінального покарання. 5
1.2. Роль та значення покарання у системі запобігання злочинності 7
1.3. Відмінність кримінального покарання від інших заходів державно-правового і громадського впливу. 15
РОЗДІЛ 2. МЕТА ПОКАРАННЯ.. 20
2.1. Поняття мети покарання: історія та сучасний стан. 20
2.2. Мета покарання за кримінальним кодексом України. 28
ВИСНОВКИ.. 32
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.. 33
ВСТУП
Політика держави у боротьбі зі злочинністю включає комплекс заходів, серед яких головну роль відіграють заходи соціального, економічного, політичного, правового, організаційного і культурно-виховного характеру, оскільки ця політика перебуває у тісному взаємозв’язку з конкретними умовами суспільно-політичного розвитку суспільства, загального устрою життя держави, станом економіки, морально-етичними й філософськими поглядами, якими характеризується та чи інша епоха, а також відповідними стереотипами, що склалися у певному соціумі на той чи інший час. Однак у системі численних заходів певне місце посідає і покарання як необхідний засіб охорони суспільства від злочинних посягань. Виконання зазначеної ролі здійснюється як за допомогою загрози покаранням, яка міститься в санкції будь-якої кримінально-правової норми Особливої частини Кримінального кодексу України, так і шляхом його реалізації, тобто примусового впливу на осіб, вже визнаних винними у вчиненні злочину.
Призначення покарання є кульмінацією судового розгляду справи у разі визнання особи винною і Рішення суду про необхідність застосування цього заходу державного примусу. Саме цей акт суду повинен бути торжеством розуму й справедливості. Призначення покарання полягає у визначенні судом у Вироку конкретної міри кримінального покарання особі, яка визнана винною у вчиненні злочину. Закон визначає, що особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів. Можна сказати, що це стратегічна мета призначення покарання.
Крім того, щоб покарання було справедливим, воно повинно базуватися на всіх принципах кримінального права: законності покарання; визначеності покарання в судовому вироку; обґрунтованості й обов'язковості мотивування покарання у вироку; гуманності покарання; індивідуалізації і справедливості покарання.
Загалом проблема кримінально-правових засобів запобігання злочинності, особливо покарання, досліджувалась й обговорювалася з прадавніх часів (Ч. Беккаріа, І. Бентам, Г. Гроцій, Дж. Локк, Ф. фон Ліст, Ш.-Л. Монтеск’є, А. Фейєрбах та ін.) і продовжує дискутуватися до наших днів (Л. Багрій-Шахматов, Т. Денисова, О. Литвак, В. Маляренко, Є. Стрельцов, В. Тютюгін, О. Фролова та ін.).
Об‘єктом дослідження даної роботи є кримінальне право України в частині призначення покарання.
Предмет дослідження – мета покарання у кримінальному праві.
Мета дослідження - визначити та проаналізувати основні засади покарання у кримінальному праві, з’ясувати мету покарання за кримінальним кодексом України.
Інформаційну базу даного дослідження становлять законодавство України, монографії вчених у галузі кримінального права, статті зі збірок наукових праць та періодичних видань, а також акти судової практики.