ПЛАН

1. Держава як спадкоємець

2. Колізійні норми трудового права відповідно до Закону України „Про міжнародне приватне право”

3. Матеріально-правовий метод та норми у міжнародному приватному праві

Список використаної літератури     

1. Держава як спадкоємець

Держава може бути спадкоємцем майна за законодавством як України (ст. 1277 ЦК), так і інших держав у випадках, коли у спадкодавця немає спадкоємців ні за законом, ні за заповітом, або всі спадкоємці позбавлені заповідачем права спадкування, або якщо жоден із спадкоємців не прийняв спадщини. Таке спадкове майно (що інколи називають від-умерлим) по праву спадкування переходить до держави.

У США, Франції, Австрії такий перехід здійснюється на основі права «окупації» (що означає перехід майна як безха­зяйного до держави). Ці розбіжності можуть мати істотне значення. Так, якщо український громадянин помер, і за кордоном у нього немає ніяких спадкоємців, то по праву спад­кування його майно повинне перейти до української держа­ви. Якщо ж вважати, що це майно повинне перейти по праву «окупації», то воно повинно перейти до тієї держави, на те­риторії якої майно залишилося після смерті особи.

Приклад. Павло Полуботок був гетьманом України при Петрові I. У1720році він відправив зі своїм сином Яковом у Лондон майже все своє золото. Яків у супроводі трьох чо­ловік на англійській шхуні, що вийшла з Архангельська і благополучно допливла до берегів Англії, доставила туди барило з золотом. У Лондоні за дорученням батька син по­містив золото (200 тис.руб.) у банк Ост-Індської компанії. При цьому були визначені такі умови: 4%річних зі зростан­ням суми за рахунок дивідендів; термін збереження - до ви­требування самим гетьманом, особами, ним призначеними, чи його спадкоємцями. Війна,революція перешкодили розшу­ку спадкоємців гетьмана і ведення справи про спадщину. Якщо застосувати теорію переходу спадщини до держави як до спадкоємця — внесок повинна одержати Україна, якщо теорію «окупації» — Великобританія.

За даними Книги рекордів Гіннеса, полуботківський вне­сок в англійському банку складає 32 трильйони доларів1.

Питання про долю виморочного майна вирішується у до­говорах про правову допомогу. Згідно з цими договорами, виморочне рухоме майно передається до держави, громадя­нином якої на момент смерті був спадкодавець, а виморочне нерухоме майно переходить у власність держави, на території якої воно знаходиться. (Мінська конвенція 1993 р., ст. 46.)

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 13

Бесплатная работа

Закрыть

Международное частное право 2

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.