Тема. Ознайомлення з життям і творчістю Лесі Українки. Леся Українка«Як дитиною, бувало...»

Мета. Ознайомити учнів з життям і творчістю Лесі Українки, її поезіями про дитинство, розкрити образ ліричної героїні – сильної духом дівчинки; розвивати поетичну уяву, навички виразного читання поетичних творів; виховувати почуття любові до родини, цілеспрямованість, наполегливість.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Обладнання.Портрет Лесі Українки та членів її родини, виставка літератури, ілюстративний матеріал, вінок, картки, таблиці-вправи, мультимедійна дошка.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

- Ось дзвінок сигнал подав –

До роботи час настав.

Ось і ми часу не гаймо,

а урок свій починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Стимулюємо пам'ять.

-Нещодавно ми з вами закінчили розділ «Байки».

-Давайте пригадаємо!

2.Гра «Впізнай байку»

-З якої це байки? Підстав відповідну картку.

Відповіді:

3.Формуємо чисте й правильне мовлення.

Скоромовка

Прийшов Прокіп-кипить окріп,

Пішов Прокіп-кипить окріп;

Як при Прокопі кипить окріп,

Так і без Прокопа кипить окріп.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Повідомлення теми і мети уроку.

-Сьогодні ми розпочинаємо вивчення нового розділу «Світ дитинства у поезії і прозі». Перше знайомство буде з життям і творчістю Лесі Українки.

-Діти, а чи знаєте ви, що символізує вінок?

(Він є оберегом для кожної молодої дівчини, «знахарем душі», бо в ньому є велика сила, що і біль знімає, і волосся береже.)

-Скільки квіток має бути в українському вінку?

(Дванадцять і кожна з них є своєрідним лікарем і оберегом.)

-Коли, у яких випадках плетуть вінок?

(Вінки на Україні виплітають від ранньої весни до пізньої осені: на свято Івана Купала (7.06), на Спаса (19.08), нареченим на весіллі, у знак любові і шани, на ювілеї і т.д.)

Готуючись до уроку, я приготувала квіти для віночкау знак щирої любові і шани до великої дочки українського народу – Лесі Українки. А щоб сплести цей вінок, требавиконати завдання. За кожне правильно виконане завдання будемо вплітати по три квіточки.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Слово вчителя.

-Серед чудової волинської природи в родині Олени Петрівни та Петра Антоновича Косачів народилася майбутня зірка українського письменства – Леся Українка.Мати, відома письменниця Олена Пчілка, виховувала дітей і вела активну культурно громадську діяльність. Батько, юрист за освітою, був людиною лагідною і правдивою. Мати вважала своїм головним завданням – виховання дітей.

-Леся жодного дня не була у школі, не сиділа за партою. Вона навчалася і виховувалася вдома.Змалечку, вражена тяжкою недугою, туберкульозом кісток, дівчина змушена була подовгу лежати прикутою до ліжка. І саме хвороба, і лікування її завдавали нестерпних мук, але мужня дівчинка терпляче зносила страждання.

-У родині панувала любов до української мови, яка прищеплювалася дітям з раннього дитинства, повага до звичаїв і традицій, до української культури.Ще з дитинства Леся полюбила український одяг, невід'ємним елементом якого є вінок. І це ми можемо побачити на фото.

-Я запрошую вас до «портретної галереї», де зібрані фото Лесі Українки від дитячих років аж до зрілого віку. Вона була горда тим, що є українкою і саме тому так себе і називала – Леся Українка. Тут ви можете побачити Лесю в українському одязі – це вишита сорочка і віночок зі стрічками.

2.Виставка літератури.

3. Випереджувальне завдання.

- Використавши додаткову літературу ви мали підготувати повідомлення про життя і творчість Лесі Українки,

Повідомлення учнів. (заздалегідь підготовлені)

-Молодці! Зараз ви уплітаєте у вінок перші три квіточки.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 6

Бесплатная работа

Закрыть

Знакомство с жизнью и творчеством Леси Украинский. Леся Украинка - Как ребенком, бывало

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.