Тема: «Математична країна»

Мета: ознайомити дітей з тижнем як одиницею вимірювання часу; вчити встановлювати послідовність днів тижня з опорою на порядкові числівники; вправляти у лічбі в прямому та зворотному порядку; вправляти у встановленні відповідності між цифрою та числом, умінні складати числовий ряд. Закріпити знання про плоскі геометричні фігури, шляхом виділення їх у малюнку. Формувати навички колективної роботи. Розвивати логічне мислення, вміння доводити свою точку зору. Виховувати стриманість, зацікавленість до математики.

Матеріал: м’яч, цифри, олівці, схеми, гра «Пройди по трикутниках», будинки та замки, малюнки із зображенням гномів, колобка, зайчика,вовка, лисички,.

Хід заняття

  • Організаційний момент
  • Доброго дня, малята!

    Одне до одного поверніться

    І лагідно усміхніться.

    (Пісня «Добрий ранок, Добрий день»)

  • Мотивація дошкільників
  • Вихователь: Сьогодні ми з вами можемо потрапити до країни Математики, і для цього не потрібно далеко йти чи їхати. Головна умова — всі присутні повинні бути уважними, добре відповідати, охоче гратись.

    Вихователь:

    Заплющте очі усі, діти,

    Та уявіть найкращу в світі,

    Країну прикладів, задач,

    Де цифри разом грають в м’яч.

    Де знак «дорівнює» лежить,

    За ним «додати» знак біжить.

    А «віднімання» увесь час,

    Забрати хоче щось у вас.

    Там сестри лінії живуть,

    Гостям завдання роздають.

    Ну що, готові ви, малята,

    У цю країну мандрувати?

    Діти: Так.

    Вихователь:

    Щоб вам цікаво було мандрувати,

    Ми будемо цифри разом збирати.

    Тож, дорогі мої, часу не гайте.

    Швидше у подорож цю вирушайте.

  • Гра «Пройди по трикутниках»
  • А допоможе нам мандрувати по країні Математики казковий герой

    Розумний він, кругленький,

    На віконечку сидів,

    А потім стриб –

    І по доріжці побіг.

  • Хто це? (Колобок). Веди нас колобок.
  • Завдання: пройти лише по зелених трикутниках

  • Ось зайчик нам доріжку закриває, нас з Колобком не пускає. Зараз впораємось із завданням і доріжка буде вільна.
  • Подивіться на малюнок, які геометричні фігури ви бачите?
  • Усі молодці, але часу не гайте.

    Цифру «один» забирайте.

    (діти беруть цифру 1)

  • Дидактична гра «Весела лічба»
  • Мета: вправляти у лічбі в прямому та зворотному порядку.

    Хід гри

    Вихователь: А тепер наший колобок вирішив трохи погратися, давайте і ми з ним.

    А м’яч цей чарівний стане нам у пригоді,

    Всміхніться, миленькі,— забава та й годі.

    Усі у коло ставайте, веселу лічбу починайте.

    Діти передають м’яч і рахують у прямому порядку.

    Вихователь:

    Ось м’яч зупинився на мить,

    Рахунок у зворотному напрямку біжить.

    Діти рахують у зворотному порядку.

    Вихователь:

    Усі молодці, але часу не гайте.

    Цифру «два» забирайте.

    (Діти беруть цифри).

  • Дидактична гра «Доберіть ключик до замка»
  • Колобок відпочив, а на зустріч йому Вовк. І теж не хоче пропускати.

    Подивіться на будинки. Який зайвий?

  • Так правильно. Нарешті Вовк відпустив Колобка.
  • Вихователь: «Трійка» й «четвірка» в вікно виглядають, Це вони нас, напевне, чекають.

  • Ой, на нашому будинку, замки. Не засмучуйтесь, Колобок має ключики, але він не знає який підходить. Давайте разом доберемо ключики до замка.
  • (Діти беруть цифри 3 та 4)

  • Дидактична гра «Збери квітку»
  • Мета: розвивати сприймання, логічне мислення.

    Вихователь: Продовжуємо нашу подорож. Ось ведмедик нам доріжку закриває, нас з Колобком не пускає.

  • Щоб знайти наступну цифру нам потрібно додати до квітки кількість пелюсток, яка відповідає цифрі в середині квітки.
  • 3

    2

  • Ведмедик швидко пропустив Колобка.
  • Вихователь:

    Два та три у сумі? (П’ять)

    Треба далі вирушать!

    (Діти беруть цифру 5)

  • Дидактична гра «Порахуй звуки і покажи цифрою»
  • Ось з’явилась лисичка і хоче з’їсти колобка. Давайте налякаємо лисичку.
  • Вихователь бере барабан та стукає певну кількість звуків, а діти рахують звуки і показують цифру.

  • Лисичка злякалась і втекла. А ми продовжуємо нашу подорож далі.
  • Дидактична гра «Живі числа»
  • Нам потрібно розставити числа за порядком.
  • 3

    5

    1

    6

    2

    4

    Вихователь: «Шістку», діти, забирайте і до «сімки» вирушайте!

  • Гра «Тиждень, шикуйсь!»
  • Мета: закріплювати назви днів тижня.

    Діти підходять до будиночка, в якому живуть сім гномів.

    Вихователь

    Сім братів стрічають нас.

    Хто вони, здогадались ви?

    Діти: Це дні тижня.

    — Які дні тижня ви знаєте?

    — Скільки їх? Спробуйте назвати їх по черзі?

    — Який день сьогодні? Який буде завтра? А післязавтра?

    — Який день п’ятий? Назвіть вихідні?

    Вихователь:

    Сім днів пошикували,

    Цифру сім з собою взяли.

    (діти беруть цифру 7)

  • Підсумок
  • Вихователь:

    Ось закінчилася гра.

    На прогулянку пора!

    Працювали ви завзято,

    Дуже гарні ви, малята.

    Ви скажіть тепер мені:

    Що сподобалось, що ні?

    Чи цікаво вам у грі?

    Характеристики работы

    Реферат

    Количество страниц: 5

    Бесплатная работа

    Закрыть

    Урок. Математическая страна

    Заказать данную работу можно двумя способами:

    • Позвонить: (097) 844–69–22
    • Заполнить форму заказа:
    Не заполнены все поля!
    Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

    Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.