Разработка урока по трудовому обучению. Отделка изделий. Лакирование (покраска) изделия
Урок 22. Оздоблення виробів. Лакування (фарбування) виробу ( 1 год.)
Мета уроку. Формування вмінь виконувати оздоблення лакуванням та фарбуванням дерев’яних виробів. Виховувати акуратність та організованість, виконавчу дисципліну.
Об’єкт навчальної праці: кухонна поличка (дошка).
Обладнання. Пензлі, баночка, лак або фарба, підкладна дошка, наждачний папір.
Тип уроку. Формування практичних вмінь та навичок.
Орієнтовний план проведення уроку
І.Організаційна частина ( 4 хв)
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів ( 6 хв)
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв)
IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 1 хв)
V. Практична робота ( 28 хв)
VI. Підсумок уроку ( 5 хв)
Хід уроку
І.Організаційна частина.
–Перевірка присутніх.
–Призначення чергових.
–Перевірка черговими наявності необхідних матеріалів.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом «мікрофон» з’ясовують питання):
1.Які ви знаєте види оздоблення?
2.Якими фарбами користуються під час оздоблення виробів?
3.З якою метою фарбують столярні вироби?
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
Лакування чи фарбування виробу надзвичайно необхідна частина в технології виготовлення будь-якого виробу. Сьогодні ми з вами будемо лакувати (фарбувати) виріб. Набуті знання та досвід роботи стане вам у нагоді під час ремонтних робіт в домашньому господарстві.
IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Учитель записує на дошці тему уроку, повідомляє навчальні завдання:
- виконати лакування (фарбування) виробу;
V. Практична робота
Лакування (фарбування) виробу.
5.1 Вступний інструктаж
Пояснити послідовність виконання роботи:
на підкладну дошку поставити виріб і баночку з лаком;
пензлем нанести шар лаку на внутрішню, а потім на зовнішню поверхню виробу;
після просушування нанести ще один шар лаку й поставити деталь для остаточного сушіння
покласти пензель у баночку з водою і прибрати робоче місце, вимити руки з милом.
5.2 Поточний інструктаж (методом демонстрації з поясненням)
звернути увагу учнів на те, що рух пензля повинен бути спрямований від середини виробу до його країв, а не навпаки:
акцентувати увагу учнів: неможна наносити занадто великий шар лаку (фарби) – він повинен триматись на поверхні виробу, а не збігати із стінок виробу цівкою.
5.3 Заключний інструктаж:
демонстрація кращих робіт;
недоліки допущені в роботі та шляхи їх усунення.
VI. Підсумок уроку.
Рефлексія(методами спільного обговорення):
1. Що ми робили на уроці?
2.Що нового ви дізналися на уроці?
3.Чи досягли очікуваних результатів? Що саме вдалося зробити?