Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 36

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст 

Вступ. 3

Розділ 1. Кирило Стеценко – як продовжувач традицій Миколи Лисенка. 5

1.1. Музично-просвітницька діяльність Стеценка Кирила Григоровича. 5

1.2. Поетичне слово Т.Г. Шевченка у музичній творчості К. Стеценка. 14

1.3. Творчий доробок К. Стеценка для дітей. 17

1.3.1. Обробки пісень. 17

1.3.2. Дитячі опери. 20

Розділ 2. Використання педагогічних ідей К. Стеценка в практиці загальноосвітньої школи  24

2.1. Педагогічна спадщина К.Стеценка. 24

2.2. Громадсько-педагогічна діяльність композитора. 27

2.3. Розробка уроку музики на тему „Творчість Кирила Стеценка”. 29

Висновки. 35

Список використаної літератури. 37

Вступ

Ім'я Кирила Григоровича Стеценка — композитора-класика, який виступав за утвердження демократичного мистецтва народу, що піднявся на боротьбу за своє соціальне та національне визволення, вписане в золотий фонд української культури. Всю енергію громадського діяча і хорового диригента, музичного критика і публіциста митець присвятив служінню народові.

Творчий доробок Кирила Стеценка — яскрава й оригінальна сторінка музичної класики України. За своє коротке, але натхненне мистецьке життя він написав велику кількість творів, які здобули широку популярність не тільки в Україні, а й за її межами. Композитор творив переважно у тих жанрах, які здавна були пов'язані з масовим слухачем, а саме: хорова музика, солоспіви, театральна музика. У доробку композитора - понад 50 хорів, 5 кантат, 2 дитячі опери ("Івасик-Телесик" та "Лисичка, Котик і Півник"), музика до драматичних вистав, велика кількість романсів, обробки українських народних пісень.

В його творчості сформувалися власні художні закономірності, які проявилися, з одного боку, в загальній тенденції до лаконізму висловлювання (використання форми мініатюри), з іншого, у застосуванні поемного принципу побудови музичної форми. Теми, сюжети та образи для своїх композицій Стеценко шукав в історії українського народу. Його музика має яскраво національний характер. Твори митця виросли з джерел народної музики, яку він досконало знав та розумів з дитячих літ. Саме від народної пісні Кирило Стеценко запозичив мелодійність та щирість музичної мови. Він володів могутнім даром запалювати своєю музикою серця людей, торкаючись глибин народної душі.

К. Стеценко — автор опер «Полонянка», «Кармелюк», «Іфігенія в Тавріді» та чотирьох дитячих опер, кантат, музики до вистав «Сватання на Гончарівці», «Гайдамаки», «Про що тирса шелестіла», солоспівів. Кращі хорові твори — «Сон», «Веснонько-весно», кантати «Шевченкові», «Єднаймося», які увійшли до скарбниці української класичної музики.

Значне місце у творчому житті К. Стеценка займала його педагогічна діяльність. Композитор створив оригінальні пісні й хори, для дітей написав дві опери-казки, вніс багато цінного у методику викладання співу в школі та був організатором різноманітної позакласної роботи з музично-естетичного виховання.

Тому тема нашої курсової роботи є досить актуальною, а значить вивчення творчості Кирила Стеценка на уроках музики в школі є необхідним для підвищення загальної музичної культури учнів, розширення їх музичного світогляду.

Мета даної роботи - дослідження музично-педагогічної діяльності К.Стеценка та розробка методичних рекомендацій для ознайомлення учнів з творчістю Кирила Стеценка на уроках музики в школі.

Предметом дослідження є обґрунтування необхідності вивчення творчості Кирила Стеценка для підвищення музичної культури учнів на уроках музики

Об’єкт дослідження – творчість Кирила Стеценка.

Виходячи з мети роботи нами було поставлено і вирішено ряд завдань:

- ознайомитись з творчим доробком Кирила Стеценка;

- дослідити музично-педагогічну діяльність композитора;

- розробити методичні рекомендації для проведення уроків музики з ознайомлення з творчістю К.Стеценка.

Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.

Закрыть

Музыкально-педагогическая деятельность Кирилла Стеценко

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.