Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 33

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

1. Клініко-психологічна характеристика дітей з дизартрією.. 5

1.1. Класифікація та симптоматика  дизартрії 5

2. Характеристика різних форм дизартрії 9

3. Обстеження дітей з дизартричними порушеннями. 14

4. Логопедично-корекційна робота. 19

Висновки. 33

Література. 34

Вступ

Дизартрія - порушення вимовної сторони мови, зумовлене недостатністю Іннервації мовного апарату.

Ведучим дефектом при дизартрії є порушення звуковимовної та просодичної сторони мови, пов'язані з органічним ураженням центральної і периферичної нервової системи.

"Дизартрія" - термін латинський, у перекладі означає "порушення членороздільної мови - вимови (диспорушення функції, артрон-зчленення). Порушення звуковимови при дизартрії проявляються в різній степені й залежать від характеру і тяжкості ураження центральної нервової системи. У легких випадках трапляються окремі спотворення при вимові звуків, "змазана мова", в більш тяжких спостерігаються і спотворення, і заміни, і пропуски звуків. Страждає темп, виразність, модуляція, в цілому вимова стає незрозумілою.

При тяжких ураженнях центральної системи мова стає неможливою через повний параліч мовно-рухових м'язів. Такі порушення називаються анартрією (А) - відсутність даної ознаки або функції, артрон-зчленення.

У дітей частота дизартрій перш за все пов'язана з частотою перинатальної патології (ураженням нервової системи плоду і новонародженого). Найчастіше дизартрія спостерігається при ДЦП, за даними різних авторів, від 6,5 до 85 відсотків (М.Б.Ейдінова і Е.Н.Правдіна-Вінарська, 1959, Мастюкова, 1969, 1971).

Відмічається взаємозв'язок між ступенем тяжкості і характером ураження рухової сфери, частотою і тяжкістю дизартрії. При найбільш тяжких формах ДЦП, коли відмічається ураження верхніх і нижніх кінцівок і дитина залишається практично нерухомою (подвійна геміплегія), дизартрії (анартрії спостерігаються практично в усіх дітей). Відмічено зв'язок між тяжкістю ураження верхніх кінцівок і ураженням мовної мускулатури (Е.М.Мастюкова, 1971, 1977).

Менш виражені форми дизартрії можуть спостерігатися у дітей без явних рухових розладів, які перенесли легку асфіксію чи пологову травму або мають в анамнезі вплив інших не різко виражених несприятливих впливів під час внутрішньочеревного розвитку чи в період пологів. У цих випадках ми спостерігаємо легкі (стерті) форми дизартрії, які поєднуються з іншими ознаками мінімальної мозкової дисфункції (Л.Т.Журба, Е.М.Мастюкова, 1980).

Клінічна картина дизартрії вперше була описана більш як сто років тому. У наступні роки (приблизно в 1911 році Н.Гутсманн) визначив дизартрію як порушення артикуляції й виділив дві її форми: центральну та периферійну.

На сучасному етапі проблема дизартрії дитячого віку інтенсивно розробляється в клінічному, нейролінгвістичному, психолого-педагогічному напрямах. Найдосконаліше вона описана, коли в дитини є ДЦП.

Закрыть

Система коррекционно-педагогической работы при дизартрии

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.