План

1. Робота над декоративно-шрифтовими композиціями в початкових класах, їх різновиди (за тематикою, технікою виконання).

2. Способи відтворення характерних особливостей форм за допомогою лінії, штриха, плями.

3. Вимоги до сучасного кабінету образотворчого мистецтва.

4. Книжкова графіка як різновид графічного мистецтва. Будова книжки. Види книжкових ілюстрацій. Ілюстрування в початковій школі (тематика, форма., техніка виконання).

5. Особливості будови різних видів рослин та порід дерев.

6. Методи навчання образотворчого мистецтва в різні історичні періоди. Течії в мистецтві та їх впливи на методику викладання.

7. Послідовність створення сюжетної композиції. Особливості уроків тематичного малювання.

8. Основні пропорції будови фігури дорослої людини.

9. Чим відрізняються уроки оволодіння образотворчою грамотою та уроки створення самостійних творчих робіт. Відмінності в структурній організації та оцінюванні результатів таких уроків

10. Основні етапи роботи над ілюстрацією. Особливості уроків ілюстрування.

1. Робота над декоративно-шрифтовими композиціями в початкових класах, їх різновиди (за тематикою, технікою виконання).

Шрифт — це графічне зображення букв, цифр. Іншими словами, це графічне зображення наших слів, думок, почуттів. Уміння зафіксувати свої думки на папері, можливість передати їx багатьом людям за допомогою намальованих знаків, букв — це велике досягнення людської культури.

Виконання шрифтів — це творча робота. Вона вимагає від худож­ника винахідливості, смаку, творчого підходу до справи.

Спочатку треба добре подумати, якого розміру має бути напис щодо всього поля паперу, якої висоти зробити букви, інтервали між ними. Це дуже важливі питання, і тому треба добре попрацювати, щоб знайти правильне рішення. Завдання ускладнюється тим, що потрібно поєднати слово (наприклад, «Україна») з малюнком (орнаментом, розписом, державною символікою).

Потрібно пов'язати текст i зображення, щоб вийшло одне ціле, щоб текст посилював задум зображення, а воно, у свою чергу, підсилювало значення тексту і не заважало його читанню.

Створюють ескіз декоративно-шрифтової композиції, дотримуючись такої послідовності:

1. Знайти співвідношення шрифтової частини з полями та всім аркушем.

2. Визначити розмір букв та інтервалів між ними.

3. Промалювати букви з урахуванням вибраного шрифту.

4. Знайти основні пропорції мотиву візерунка, орнаменту (геометричного, рослинного).

5. Перенести малюнок з аркуша в клітинку на оригінал (за допомогою легкого передавлювання через затушований олівцем зворотний 6ік аркуша в клітинку, поклавши його на оригінал).

6. Виконати остаточний ескіз. Перевірити та опрацювати його.

Види шрифтів, які найбільш поширені в наші часи: академічний, класичний, рублений, брусковий, гротеск, каліграфічний, антиква, курсив, різні види креслярських та ін.

Гротеск - шрифт без зарубок.


2. Способи відтворення характерних особливостей форм за допомогою лінії, штриха, плями.

Графічність - позитивна якість композиції творів декоративно-прикладного мистецтва (переважно декоративних зображень, орнаментів тощо) як таких, що своїми елементами і трактуванням нагадують графіку або мають з нею спільні засоби виразності: лінії, точки, плями, силуети. Розглянемо кожен з них окремо.

Лінія - основний виразник графічності. Вона може бути виконана, нанесена пензлем (розпис на папері, дереві, фарфорі), ‘писачком’, ріжком (розпис майоліки), різцем (різьблення дерева, кістки, каменю), штихелем (гравірування на металі), стійками вишивки тощо. За своїм характером лінії можуть бути суцільними і з розривами, прямі, ламані, хвилясті, спіралеподібні та ін.

Пляма. Навідміну від лінії і точки пляма є площинним елементом. Вона буває тональною і хроматичною. За характером форми можна розріз­няти плями довільної конфігурації та конкретно визначеної, наділені асоціативністю. В орнаментальних композиціях графічність виражається вишуканим поєднанням ліній, точок і плям.

Кожен із них має свій характер і призначення. Наприклад, лінія може бути спокійною прямою, стрімкою, швидкою, танцюючою, плаваючою. Поглянь на хвильки у воді. Лінія то виступає, то потопає, то знову виступає. Якщо ми хочемо щось намалювати, то спочатку малюємо лінійний контур. Так можна зобра­зити контур дерева, людини, грибка тощо.

Пляма в графіці потрібна. Вона теж може бути прикрасою. Розди­вись уважно тваринку зебру. Її тіло розписане плямами-смугами. Вони, розширюючись, обперізують її живіт, голову, ноги.

Для чого потрібні крапки і штрихи?

Крапками падає дощ, білими крапками можна показати сніг. Щоб намалювати сильний дощ або зливу, доцільно використовувати штрихи.

Крапками можна намалювати розсипане зерно, а сіно на сідалі для курей – штрихами.

Сонячне проміння, траву, волоссячко на дитячих голівках, листя на деревах художники малюють штрихами.


3. Вимоги до сучасного кабінету образотворчого мистецтва.

На вхідних дверях кабінету повинен бути відповідний напис на табличці з назвою кабінету: «Кабінет музичного мистецтва», «Кабінет естетики», «Кабінет образотворчого мистецтва», «Кабінет художньої культури» або загальна назва «Кабінет дисциплін художньо-естетичного циклу» тощо.Крім того, на вхідних дверях класної кімнати може бути цифрове позначення та літера класу, за якою закріплений даний клас початкової школи, наприклад «4-А клас».

Для оформлення кабінетів передбачено створення навчально-методичних експозицій змінного та постійного характеру.До постійних експозицій кабінету належать:

 • інструкція з безпеки праці та пожежної безпеки, правила роботи в кабінеті;
 • портрети видатних художників, композиторів тощо;
 • таблиці побудови зображення на площині;
 • таблиці повітряної та лінійної перспективи тощо;
 • твори видатних митців України;
 • кращі зразки творів мистецтва світового значення;
 • скульптурні композиції;
 • творчі роботи учнів.
 • Характеристики работы

  Контрольная

  Количество страниц: 13

  Бесплатная работа

  Закрыть

  Методика преподавания изобразительного искусства 11

  Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
  Не заполнены все поля!
  Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

  Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.