План

1. Ознайомлення молодших школярів з мистецтвом оформлення книги. Методика виконання ескізу сюжетної композиції на теми дитячих казок

2. Стилізація образів казкових персонажів – тварин і людей на уроках ілюстрування.

3. Методика виконання ескізу сюжетної композиції на теми дитячих казок

4. Поняття про форму предметів, конструкцію, пропорції. Методика їх передачі в дитячих малюнках.

5. Систематизований обсяг програмових вимог до формування знань, умінь і навичок молодших школярів у галузі «форма».

1. Ознайомлення молодших школярів з мистецтвом оформлення книги. Методика виконання ескізу сюжетної композиції на теми дитячих казок

Ілюстрації, образно розкриваючи зміст літературних творів, впливають на всебічний розвиток підростаючого покоління. Високохудожні ілюстрації допомагають і педагогам у навчально-виховному процесі в школах, зокрема на уроках образотворчого мистецтва. Використовуючи ілюстрації художників, педагоги вчать дітей створювати свої ілюстрації до улюблених казок, пісень, байок, оповідань. Ілюстративне малювання в школі, як і малювання на теми, відіграє велику роль у моральному вихованні учнів і в розвитку їхньої творчої уяви, у виробленні елементарних умінь у галузі композиції.

Ілюстрації бувають: сторінковими, тобто на всю сторінку; у тексті - частина сторінки; заставки - на початку розділу у верхній частині сторінки; кінцівки - в кінці розділу, частини чи книжки. Художник для виконання ілюстрацій обирає епізоди, що найповніше розкривають зміст тексту або окремих фрагментів літературного твору. Заставка зображує яскраві моменти, епізоди, які можуть підказати читачеві, про що піде мова у тексті. Кінцівка найчастіше відтворює кінцеву дію книжки чи розділу. Заставки і кінцівки можуть бути орнаментальними. Орнамент має відповідати характеру описаної в літературному творі епохи.

Для створення ілюстрації потрібно ознайомитися з текстом літературного твору, усвідомити провідн ідею і визначити, через які образи та конкретні епізоди найбільш виразно можна передати її мовою ілюстрації. Продумавши і уявивши тему майбутнього малюнка, роблять один або кілька ескізів композиції зменшеного формату, уточнюють, де і як розмістити постаті дійових осіб, у яких позах, на якому фоні. Коли ескіз у всіх деталях продуманий, переносять рисунок на аркуш паперу потрібного формату і промальовують все детальніше

У книжці художник оформляє:

суперобкладинку аркуш, що запобігає пошкодженню обкладинки книжки;

обкладинку (або оправу);

форзаци аркуші, які з'єднують оправу з блоком сторінок книжки;

титул - заголовну сторінку книжки;

шмуцтитули сторінки, які відокремлюють великі розділи книжки

заставки, кінцівки:

буквиці або ініціали, - великі літери на початку тексту.

Художник виготовляє макет книжки, в якому вирішує розміщення малюнків, тексту, заставок, заголовків. Шрифт заголовків, обкладинок і титульних сторінок формою й кольором має відповідати характеру літературного твору.

Щоб успішно проводити уроки ілюстративного малювання в школі, педагог має не тільки розуміти творчий процес художника над оформленням книги, виконанням ілюстрації, а й сам включитися у передбачену програмою творчу роботу над створенням макету книги з ескізами до неї, ескізами ілюстрацій до літературних творів.

Педагог повинен вибрати сюжет для композиції і творчо працювати над його виконанням. Важливо заздалегідь націлити складну роботу над ескізами на цікаве живописне чи графічне вирішення композиції.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 10

Бесплатная работа

Закрыть

Методика изобразительного искусства 6

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.