Може бути прямим або непрямим (супроводжується метаморфозом (перетворення)).

При прямому розвитку організм, що знов з'явився, по будові схожий на батьківський і відрізняється від нього тільки розмірами і неповним розвитком органів.

Прямий Постембріональний розвиток:

Прямий розвиток властивий людині і іншим ссавцем, птахам, плазунам, деяким комахам.

У розвиток людини виділяють наступні періоди: дитинство, отроцтво, юність, молодість, зрілість, старість. Кожен період характеризується поряд змін в організмі.

Старіння і смерть – останні етапи індивідуального розвитку. Старіння характеризуються багатьма морфологічними і фізіологічними маєтками, ведучими до загального пониження життєвих процесів і стійкості організму. Причини і механізми старіння до кінця не вивчені.

Смерть завершує індивідуальне існування. Вона може бути фізіологічною, якщо наступає в результаті старіння, і патологічною, якщо викликана передчасно яким-небудь зовнішнім чинником (поранення, хвороба).

Непрямий постембріональний розвиток:

Метаморфоз є глибокими перетвореннями в будові організму, в результаті яких личинка перетворюється на доросла комаха. Залежно від характеру постембріонального розвитку у комах розрізняють два типи метаморфоза:

неповний (геміметаболія), коли розвиток комахи характеризується проходженням тільки трьох стадій - яйця, личинки і дорослої фази (імаго);

повний (голометаболія), коли перехід личинки в дорослу форму здійснюється на проміжній стадії - куколочкою.

Курча, що вилупилося з яйця, або кошеня, що народилося, схоже на дорослих тварин відповідного вигляду. Проте у інших тварин (наприклад, земноводні, більшість комах) розвиток протікає з різкими фізіологічними змінами і супроводжується утворенням личинкових стадій. При цьому всі частини тіла личинки зазнають значні зміни. Міняються також фізіологія і поведінка тварин. Біологічне значення метаморфоза в тому, що на стадії личинки організм росте і розвивається не за рахунок запасних живильних речовин яйця, а вона може харчуватися самостійно.

З яйця виходить личинка, зазвичай влаштована простіше за дорослу тварину, із спеціальними личинковими органами, відсутніми в дорослому состочні. Личинка харчується, росте, і, з часом личинкові органи замінюються органами, властивими дорослим твариною. При неповному метаморфозі заміна личинкових органів відбувається поступово, без припинення активного живлення і переміщення організму. Повний метаморфоз включає стадію лялечки, в якій личинка перетворюється в доросла тварина.

У асцидій (тип хордові, підтип личинковий-хордові) утворюється личинка, що володіє всіма основними ознаками хордових тварин: хордою, нервовою трубкою, зябровими щілинами в глотці. Личинка вільно плаває, потім прикріпляється до якої-небудь твердої поверхні на дні морить і здійснює метаморфоз: хвіст зникає, хорда, м'язи, нервова трубка розпадаються на окремі клітки, велика частина яких фагоцитуються. Від нервової системи личинки залишається лише група кліток, що дає почало нервовому вузлу. Будова дорослої асцидії, ведучій прикріплений спосіб життя, аніскільки не нагадує звичайні риси організації хордових тварин. Тільки знання особливостей онтогенезу дозволяє визначити систематичне положення асцидій. Будова личинки указує на походження їх від хордових тварин, які вели вільний спосіб життя. У процесі метаморфоза асцидії переходять до сидячого способу життя, у зв'язку з чим спрощується їх організація.

Непрямий розвиток характерний для земноводних

Личинка жаби – пуголовок - нагадує рибку. Він плаває у дна, проштовхуючи себе вперед хвостом, обрамленим плавником і дихає спочатку зовнішніми зябрами, пучками, що стирчать, з боків голови, а пізніше внутрішніми зябрами. У нього один круг кровообігу, двокамерне серце, є бічна лінія. Все це – риси будови риб.

1 тиждень, довжина тіла 7 мм – Вилуплюється із слизистої капсули. Є зовнішні зябра, хвіст, рот з роговими щелепами; під ротовим отвором слизисті залози.

2 тиждень, довжина тіла 9мм – Зовнішні зябра починають атрофуватися, над внутрішніми зябрами утворюється зяброва кришка. Очі добре розвинені.

4 тиждень, довжина тіла 12 мм – Втрата зовнішніх зябер і слизистих залоз. Розвивається бризгальце. Хвіст розширюється і допомагає плавати.

7 тиждень, довжина тіла 28 мм – З'являються нирки задніх кінцівок.

9 тиждень, довжина тіла 35 мм – Задні кінцівки цілком сформовані, але не використовуються при плаванні. Голова починає розширюватися.

11-12 тиждень, довжина тіла 35 мм – Ліва передня кінцівка виходить через бризгальце, а права прикрита зябровою кришкою. Задні кінцівки використовуються при плаванні.

13 тиждень, довжина тіла 25 мм – Очі збільшуються, рот розширюється.

14 тиждень, довжина тіла 20 мм – Хвіст починає розсмоктуватися.

16 тиждень, довжина тіла 15мм – Всі зовнішні личинкові ознаки зникли. Жаба виходить на сушу.

Земноводні ростуть все життя, але чим старше, тим повільніше.

У риби з ікринки з'являється мальок, який росте і перетворюється на дорослу особину.

Швидкість метаморфоза залежить від кількості пищи, температури і внутрішніх чинників. Наприклад, личинка жаби – пуголовок харчується рослинами, а доросла жаба – комахами. Пуголовок і гусениця відрізняється від дорослих форм по будові, зовнішньому вигляду, способу життя, живленню.

Личинки метеликів, звані гусеницями, мають витягнутий, насічений тулуб, нагадуючи черв'яків з обрубаними кінцями тіла. Ротовий апарат у гусениць на відміну від такого дорослих комах – що гризе. На нижній губі відкриваються прядильні залози, що виділяють секрет, що застигає на повітрі в шовкові нитки. На грудях у личинок, як і дорослих, є три пари членистих ніжок, але вони користуються ними лише для захоплення пищи і для опори. Для пересування гусениці застосовують нечленисті м'ясисті черевні ложноножки, на підошвах яких

є дрібні гачки. Переважна більшість гусениць харчуються рослинною їжею. По способу життя вони дуже різноманітні. Розвиток з повним перетворенням.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 5

Бесплатная работа

Закрыть

Постэмбриональное развитие

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.