Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 32

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ

Вступ 3

Розділ 1. Загальні відомості про загартування 7

1.1. Загартування. 7

1.2. Основні принципи загартування. 9

1.3. Фізіологічні механізми загартування організму 11

Розділ 2. Фізична реабілітація часто хворіючих дітей 14

2.1. Лікувальний масаж для часто хворіючих дітей 23

2.2. ЛФК для часто хворіючих дітей 25

2.3. Фізіотерапевтичні методи, що застосовуються для дітей 26

Розділ 3. Профілактичні заходи дитячих захворювань 29

Висновки 31

Список використаних джерел 32

Вступ

Мета курсової роботи: Дослідити методи реабілітації часто хворіючих дітей.

Завдання курсової роботи:

1. Опрацювати медичну літературу з проблем виникнення захворювань у дітей.

2. Дослідити ефективність загартування у дітей.

Історія розвитку людини завжди була пов'язана з природними процесами, що відбуваються на Землі. Вже є достатньо доказів, що Всесвіт, Земля і Людина мають єдині якості, вони схожі між собою у багатьох відношеннях. Будь-яке відхилення від природного ритму викликає напругу, боротьба в природі породжує конфлікти і наближає до смерті.

Поступово людина відійшов від природного ходу своєї еволюції, пішла у «тепле і хороше», тим самим порушив діалектику своєї природи. Особливо це стало помітно останнім часом. І дуже шкода, що страждати від цього стали в першу чергу діти. Природне виховання дитини, яка народжується матір'ю для життя, полягає в тому, щоб він зберіг і розвинув в собі ті природні якості, закладені природою, які є в невмирущу еволюції Землі і Всесвіту.

Як би не здавалося, що природний спосіб життя людини є логічним і само собою зрозумілим, всі одно перед батьками та суспільством постає питання - яким виховати дитину, щоб він не хворів, розумно розвивався, був щасливим? І якщо на згадку прийдуть особисті спогади дитинства, радість купання в ставках, річках, палюча роса і свіжий вітер якого заклали те, чим зараз, як багажем, живемо - є надія, що в це увійдуть і наші діти.

Повернення до природи, про який так багато говорять, дає дитині нові якості, його мислення стає більш розумним і гнучким. Вчитися в природі набагато важливіше, ніж в школі, піонерському таборі або комп'ютерному центрі. Тут закладаються основи здоров'я людини.

Впровадження в дитячих садках загартування-тренування полягає в пропозиції нового практичного погляду на роль людини в природі, у формуванні основ природного мислення, яке відбивається у вдосконаленні тіла і гармонійному розвитку психології людини в єдності з природними явищами.

Обливання і купання в холодній воді практикували і практикують у багатьох країнах з холодним кліматом. Насправді, історія загартовування йде в таке далеке минуле, що зараз вже ніхто не знає, в якій саме країні люди вперше зважилися на цю процедуру.

Ще в працях Гіппократа говориться про те, що «особливою цілющою силою володіють холодові процедури, що загартовують, а ті, хто тримає тіло в теплі, набувають зніженість м’язів, слабкість нервів, непритомність і кровотечу». Авіценна, Дж. Локк та інші вчені і лікарі різних країн рекомендували загартовування для профілактики хвороб.

Обливання холодною водою можна зустріти в багатьох культурах, наприклад, входить воно і в таку популярну в нашій країні практику, як йога.

Найліпшим проявом батьківської турботи є спрямування зна­чних зусиль на формування міцного здоров'я дитини. Так що ж робити, щоб дошкільник зростав здоровим? Зміцненню імунітету сприяє загартовування, яке відбувається у різні способи, зокрема:

1. прогулянки на свіжому повітрі за будь-якої погоди;

2. провітрювання дитячої кімнати та спальні;

3. обливання;

4. обтирання;

5. вмивання прохолодною водою.

У загартуванні можна використовувати природні чинники, які посилюють позитивний вплив фізичних вправ і сприяють зміцненню організму дитини. Під час такого загартування батькам, вихователям та медичним працівникам слід уважного спостерігати за дитиною.

Головне завдання батьків у процесі загартування - створювати для дитини не «тепличні» умови, а такі, що дадуть їй змогу зміцнити вроджені захисні сили організму.

Загартовування робить організм стійким до цих мікроорганізмів, і тому хворо­ба не розвивається або швидко пе­ребігає у легкій, майже непоміт­ній, формі.

Минуло не одне тисячоліття з того часу, як людство довідалося про цілюшу силу трьох великих лікарів природи: сонця, повітря і води. Саме вони - вода, повітря і сонце - залишаються і досі основ­ними загартовуючими чинника­ми. До того ж, використані люди­ною у сполученні з фізичною культурою та правильно поставле­ною руховою активністю, ці чинники є певним гарантом вашого здоров'я, можуть запобігти багатьом хворобам.

Особливо цінним є загартовування в дитячі та юнацькі роки. Адже чим раніше починають застосовувати природні загартовуючі фактори, тим стійкішим стає організм до дії несприятливих умов довкілля. Прикладом цього може слугувати життя нашого славетного співвітчизника Порфирія Корнійовича Іванова, його послідовників та прихильників розробленої ним системи природного оздоровлення:

1. Двічі на день купайся в холодній, природній воді, щоб тобі було добре. Купайся в чому можеш: в озері, річці, ванні, приймай душ або обливайся. Це твої умови. Гаряче ку­пання заверши холодним.

2. Перед купанням або після нього, а можливо, під час купання вийди на природу, стань босоніж на землю, а взимку на сніг хоча б на 1-2 хвилини. Вдихни через рот декілька разів повітря і подумки побажай собі і усім людям здоров'я.

3. Не вживай алкоголю і не пали.

4. Намагайся хоча б раз на тиждень повністю обходитися без їжі та води з 18-20 години п'ятниці до 12 години неділі. Це твої заслуги і спокій. Якщо тобі важко, то тримайся хоча б добу.

5. О 12 годині дня кожної неділі вийди на природу босоніж, декілька разів подихай і подумай. Це свято твого тіла. Після цього можеш їсти все, що тобі подобається.

6. Люби природу, що тебе оточує. Не плюй навколо і не випльовуй з себе нічого (автор має на увазі, що ми не повинні забруднювати довкілля ані брудом, ані брудними помисла­ми, словами і діями у широкому розумінні). Звикни до цього: це твоє здоров'я.

7. Вітайся з усіма скрізь і всюди, особливо з людьми похилого віку. Хочеш мати у себе здоров'я - вітайся з усіма.

8. Допомагай людям чим можеш, особливо бідному, хворому, ображеному, нужденному. Роби це з радістю. Відізвись на його нужденність душею і серцем. Ти знайдеш у ньому друга і допоможеш справі миру!

Закрыть

Методы реабилитации часто болеющих детей (закалка)

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.