План

1. Природне вигодовування, його переваги. Прикорм. Правила його введення.
2. ВСД. Етіологія. Клініка. Лікування. Профілактика.
3. Туберкульозна інтоксикація у дітей. Етіологія. Клініка. Догляд. Лікування. Неспецифічна профілактика туберкульозу.
4. Заходи у вогнищі інфекції при корі.
5. Розвиток рухових навичок, мови. Оцінка нервово-психічного розвитку. Роль м/с в організації режиму здорової дитини.
6. Тромбоцитопенічна пурпура. Етіологія. Клініка. Догляд. Лікування. Профілактика.
7. Техніка обробки залишку пуповини і пупкової ранки.
8. Заходи у вогнищі інфекції при скарлатині.
9. Характеристика природного вигодовування. Переваги грудного вигодовування. Види і строки введення прикорму.
10. Коліентерит. Етіологія. Епідеміологія. Клініка. Догляд. Лікування. Профілактика. Заходи у вогнищі інфекції.
11. Розведення антибіотиків. Підрахунок дози.
12. Невідкладна допомога при анафілактичному шоці.
13. Аскаридоз. Клінічні прояви. Лікування. Догляд. Профілактика.
14. Бронхіальна астма. Етіологія. Клініка. Лікування. Профілактика. Диспансерне спостереження.
15. Техніка збору сечі на загальний аналіз у дітей раннього віку.
16. Заходи у вогнищі інфекції при дизентерії.
17. Характеристика новонародженої дитини. Вигодовування.
18. Кашлюк. Етіологія. Епідеміологія. Клініка. Ускладнення. Лікування. Догляд. Профілактика. Заходи у вогнищі інфекції.
19. Техніка вимірювання температури тіла у дітей. Ведення температурного листа.
20. Надання невідкладної допомоги при гіпертермічному синдромі.
21. Дієта та режим матері-годувальниці. Роль м/с в профілактиці маститу.
22. Грип. Етіологія. Клініка. Ускладнення. Лікування. Профілактика. Догляд. Заходи у вогнищі інфекції.

1. Природне вигодовування, його переваги. Прикорм. Правила його введення.

Природне вигодовуваня - це коли дитина протягом перших 5 міс життя отримує тільки материнське молоко, а після 5 міс до 1 р. поряд з грудним молоком отримує пригодовування.

Переваги: має захисні імунні тіла, вітаміни, ферменти, економить сили та час матерітримує в стерильному вигляді, відновленя здоров’я матері після пологів. Прикорм: 1-й: 5-8% манна каша на коров’ячому молоці, через 2тиж. 10% на незбираному молоці, овочеве пюре з молоком (морква, картопля, цвітна капуста, кабачки, білокачанна капуста). 2-й:вводять у 6 міс молочні каші. 3-й: з 7-8 міс у вигляді кисломолочних продуктів спеціального приготування (сухі адаптовані молочні суміші, збагачені пробіотиками).

З 6,5-7 міс. до овочевого пюре, каші або сиру додається протертий жовток круто звареного курячого яйця (1/4 частина), з 8 міс. вводиться м’ясо у вигляді ретельно перетертого пюре, яке дають з овочевою стравою. З 9-10 міс.страви з риби (суп, пюре) з овочами. Правила введеня: прикорм дають перед годуванням грудьми, починаючи з невеликої кількості (1-2 чайних ложок), через 3-4 дні кількість прикорму до 150-200 мл і одне грудне годування замінити одним із видів прикорму. Переходити до іншого виду прикорму можна після того, як дитина привикне до першого. Прикорм повиненине викликати у дитини затруднень при ковтанні. З віком переходити до більш густої, твердої їжі. Прикорм потрібно давати з ложечки.


2. ВСД. Етіологія. Клініка. Лікування. Профілактика.

ВСД - це стан, що виникає внасл. поруш. вегетативної регуляції серця, судин, внутрішніх органів, ендокринних залоз, зв’язане з первинними або вторинними відхиленнями в структурі та функції центр. і периф. НС. Етіологія: внутрішньоутробна або пологова травма, спадковість, природжені вади розвитку і набуті ушкодження ЦНС(відкриті і закриті травми черепа, інфекції, пухлини, вади розвитку ендокринних залоз). Клініка: При ваготонії діти легко червоніють і бліднуть, кисті рук холодні, вологі, ціанотичні, пітливість долонь, підошов і пахвових ямок. Шкіра жирна, ↓t, діти мерзнуть, запаморочення, непереносність їзди в транспорті, фізична активність дітей знижена, вони апатичні, мігренеподібний головний біль, біль у ділянці серця, у ногах (переважно вночі). Діти з симпатикотонією неуважні, занадто працездатні, особливо вечорами, худі, незважаючи на підвищений апетит, бліді, шкіра суха, АТ нормальний або підвищений. Пульс прискорений. Спостерігаються неврастенія, істерія.

Функціональна кардіоміопатія проявляється аритміями (екстрасистолія, пароксизмальна і непароксизмальна тахікардія), атріовентрикулярною блокадою. Судинна дистонія зміни показників АТ(гіпер- або гіпотон.). ВСД за гіпертоні. типом часто у підлітків з прискореним фіз.розвитком за рахунок росту. ВСД за гіпотонічним типом найчастіше у дівчаток, у підлітків.Скарги на головний біль, швидку втомлюваність, дратівливість. При зміні положення запаморочення, інколи зомління. Вдень діти сонливі, вночі сплять погано.

Лік-ня: психотерапія, нормал.режим дня, праці і відпочинку, заняття спортом на свіжому повітрі, достатній сон, обмежити перегляд телепередач, санаторій, ЛФК.. Седативні препарати (валеріана,настої пустирника, глоду, звіробою), заспокійливі (седуксен, еленіум),психостимулятори (настій плодів лимонника китайського, кореня женьшеню). Профілактика: оздоровлення жінок до вагітності, бережне проведення пологів, спадковість, вимір. АТ у дітей і підлітків не рідше 3 разів на рік.


3. Туберкульозна інтоксикація у дітей. Етіологія. Клініка. Догляд. Лікування. Неспецифічна профілактика туберкульозу.

Туберкульозна інтоксикація у дітей - наявність первинної туб-ної інфекції та інтоксикац. синдрому без локал. змін у легенях або інших органах.

Рання туб. інтокс. - наявності в організмі дитини первинної туберк.інфекції.

Клініка:втрачає життєрадісність і рухливість, капризна, дратівлива, втрата апетиту, стілець нестійкий, швидка втома, ↑пітливість, ↓пам'яті, ↑t 37-37,5*С, позит. туберкулінова реакція, ↑периф. лімфат. вузлів, ↑ печінки триває до 4 – 6 місяців. Лікуваня: 2 хіміопрепарати(ізоніазид та етамбутол) не менш як 4 міс, на тлі санітарно-гігієнічного режиму, правильне хар-ня. Хронічна -розвиток туберкульозу. Клініка: те ж + відставаня у фіз. розвитку, ↑периф. лімфат вузли(різної величини та консистенції, спаяні між собою та тканинами, безболісн), сплющена грудна клітка, головні болі, поганий апетит, закрепи, часті ГРВІ. Догляд


4. Заходи у вогнищі інфекції при корі.

При корі: повід. в СЕС, ізолят. на 4 дні з моменту виписки (при ускладн. на 10); особи що не хворіли і не щеплені при однораз. контакті перші 7 днів можуть відвід. школу, а потім підляг. карантину до 17-го дня(ті що отримали імуноглоб. до 21). В осередку провод. огляд і термометрію, хворих ізолюють.


5. Розвиток рухових навичок, мови. Оцінка нервово-психічного розвитку. Роль м/с в організації режиму здорової дитини.

Розвиток рухових навичок: у дитини утворюються послідовно. Н/н дитина не може самостійно змінити положення тіла, не тримає голову. В 1-2 міс дитина повинна утримувати голову в вертикал. положенні, в 3-3,5 міс при підтримці під пахви спирається ніжками, в 6 міс самостійно сидіти та перевертатися зі спини на живіт та назад, в 7-8 міс повзати, в 10 міс стояти без підтримки, в 12 міс робити перші самостійні кроки. Мова – в 2-3 міс дитина починає “гулити” – це зародок майбутніх слів. Після 6 міс формується мова. Дитина говорить окремі склади. До 1 року діти знають 5-10 слів. До 2 років словарний запас становить 200-300 слів. Мова розвивається шляхом повторення, наслідуванням мови дорослого, тому важливо розмовляти з дитиною, правильно називаючи слова.

Оцінка нервов.-псих. розвитку: І етап:2-3тиж, немає чіткої межі між сном на неспанням, рухливий, неспокійний, кричить, слідкує за предметами, які рухаються, але швидко втрачає їх з поля зору. ІІ етап: 1-3міс., прислухається до голосу дорослого, перша посмішка, розпізнає маму, агукає, тримає голову. ІІІ етап: 4-6міс, повертає голову вбік, перевертається зі спини на живіт, тримає іграшку в руках, впізнає близьких, розрізняє суворі чи ласкаві інтонації голосу, їсть з ложечки, радіє як побачить іншу дитину, співає, промовляти окремі склади: “ма”, “ба”, “да”. ІV етап: 7міс: тягне до рота пляшечку, промовляє “ба-ба-ба”, “ма-ма-ма”, добре повзає, п’є з чашки; 8міс: самостійно сидить, лягає, встає, говорить 1-2 слова; 9міс:грається кубиками, розглядає картинки в книжках, п’є самостійно з чашки; 10міс: повторює за дорослим різноманітні звуки, знає більше 10 слів, сам ост. стоїть; 11міс: самостійно стоїть, робить перші самостійні кроки, знаходить серед іграшок ляльку, м’яч; 12міс: знає назви багатьох предметів, має улюблену іграшку, знає більше 10 слів, розуміє слово «не можна», самостійно бере чашку і п’є.

Роль м/с в організації режиму здорової дитини: дитина з перших днів життя повинна мати відповідний режим дня, правильну організацію сну та бадьорості. Н/н дитина спить 20-22 год. на добу і для неї встановлюється лише режим годування. Діти у віці 2-3 міс сплять 16-18 год. на добу, із них вночі 10-11 год., вдень 6-7 год. 3-4 рази, по 1,5-2 год. з проміж. 1-1,5 год. Після кожного сну дитина повинна їсти, а після кожного годування період неспання – бадьорості. У віці 3-6 міс заг. тривалість сну 16год., вдень 3-4 рази по 1,5-2 год. з проміжками 1,5-2 год.

З 6 до 10 міс час неспання дитини 2-2,5 год., загальна кількість сну 15-16 год. на добу, з них вдень біля 5 год. (3 рази по 1,5-2 год.).З 10 міс діти переходять на 2-разовий денний сон з проміжками бадьорості 2,5-3,5 год., загальна тривалість сну 15 год. Починаючи з 1,5 року діти сплять вдень 1 раз біля 3 год. і період бадьорості складає 4,5-6 год. Режим дітей дошкільного віку (3-7 р.)вдень сплять 1 раз 2-2,5 год. і вночі 10-11 год.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 19

Бесплатная работа

Закрыть

Основы медицинских знаний 1

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.