Історія Індії налічує кілька тисячоліть, це одна з найдавніших країн світу, яка зберегла свою унікальність і свою власну культуру.

Виникнення цивілізації

Найдавніші індійські поселення на території Індії виникли близько 9 тис. років тому. Головним містом давньої країни була Хараппа. Колишня столиця Індії дала назву стародавній культури, тому ця цивілізація іноді називається харапською. Жителі стародавньої країни мали свою культуру та писемність. Мову Індії того далекого часу вчені досі не можуть розшифрувати.

Ведійська цивілізація

Індо-арійські племена, які заселяли землі Індії, привнесли в цю країну свою культуру та своїх богів. У країні поширюється нова релігія – ведизм. Самим відомим правителем того часу був Ашок – імператор, який приніс в країну буддизм і значно розширив територію своєї держави.

Після смерті Ашока буддизм як релігія поступово втрачав своїх прихильників, індійці повернулися до поклоніння древнім богам. Часті набіги кочівників зруйнували цілісність країни, держава поступово розпалася на дрібні князівства. В історії вони залишилися як Індо-скіфське, Індо-парфянське та інші князівства.

Золотий вік Індії

Зародження індійської культури припало на 3-4 століття нашої ери. Цей час історія Індії називає золотим століттям індійської культури, літератури, мистецтва. Індією править династія Гуптів. Її нащадки залишили після себе грандіозні храми та освітні центри.

Ісламський вплив

Починаючи з 9 століття, араби постійно прагнули підкорити індійські землі, але наштовхувалися на запеклий опір раджпутских князівств. Тим не менш, вплив ісламу неухильно зростав, і загарбники поступово завойовували собі все нові шматки індійських територій, на яких згодом поширила свій вплив Імперія Великих Моголів.

У 18 столітті Імперія Моголів втрачає свій вплив, і багаті індійські землі привертають до собі вплив заповзятливих європейців. Франція, Великобританія, Португалія та Голландія утворювали свої колонії. У цьому процесі найбільше досягли успіху англійці, і до початку 19 століття більшу частину індійських територій контролювала найбільша комерційна структура того часу – Ост-Індська компанія.

Британське володарювання

Завоювання Індії змінило не тільки політичні умови країни. Змінилася не тільки мова Індії, але і її соціально-економічні основи. На відміну від усіх колишніх завойовників, які розглядали захоплені території як свою власність, британські чиновники розглядали Індію лише як засіб викачування коштів і швидкого збагачення.

Величезні багатства вивозилися кораблями. Навіть прості солдати поверталися додому, набивши кишені дорогоцінними каменями. Жорстке ставлення і стандартизована система оподаткування знекровили індійське селянство. В багатющій країні піднімалися голодні бунти. Початок 20 століття ознаменувався тривалими заколотами і повстаннями, які врешті-решт принесли свої плоди. У 1947 році Індія здобула незалежність і стала самостійною державою.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 3

Бесплатная работа

Закрыть

История Индии

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.