"Я - Навуходоносор, цар вавілонський, благочестивий принц, правлячий по волі і благоволінню Мардука, вищий правитель Міста, коханий Небом, хитромудрий і невтомний... що завжди печеться про благополуччя Вавілона, мудрий первородний син Набополасара, пануючи вавілонського...".

Мардук - головне божество Вавілона

Навуходоносор (Nebuchadnezzar II) - старший син і спадкоємець Набополасара, засновника Халдейської (або Нововавілонськой) імперії. Найвідоміший представник цієї династії. До історії увійшов як полководець, улаштовувач столиці і як людина, що зіграла видатну роль в єврейській історії. Ім'я його відоме з написів на глиняних табличках, з єврейських джерел і від античних авторів. Правильна форма імені Навуходоносора - Набу-кудуррі-усур, що означає: "бог Набу, охорони мої межі". Саме це ім'я відтиснено на мільйонах цегли, що знаходиться нині на розвалинах Вавілонської башти, описаної Геродотом. Археологи розкопали також і знамениту "дорогу процесій". Ця дорога вимощена величезними квадратними кам'яними плитами, і на нижній стороні кожній з них висічений напис: "Я - Навуходоносор, цар Вавілона, син Набопаласара, царя Вавілона.

Я вимостив кам'яними плитами з Шаду цю дорогу процесій до храму великого бога Мардука. Мардук, пан, даруй нам вічне життя".

Тоді як його батько підкреслював своє просте походження, Навуходоносор оголосив себе нащадком легендарного царя Нарам-Суена, що правив в III тис. до н.е. Рік народження Навуходоносора невідомий, але, швидше за все, це трапилося до 630 р. до н.е., оскільки, згідно звичаю, Навуходоносор, що почав військову кар'єру в найюнішому віці, до 610 р. до н.е. займав важливий пост в армії. Він перший, кого згадав його батько Набополасар як простого працівника, що брав участь у відновленні храму Мардука, головного бога міста і країни.

У 607-606 рр. до н.е. Навуходоносор як наслідний принц разом з своїм батьком командував армією в горах на північ від Ассірії (Харран). Навуходоносор прославився як чудовий полководець ще за життя батька. Після того, як єгиптяни в 606-605 рр. до н.е. завдали декількох серйозної поразки вавілонянам, в 605 р. до н.е. Набополасар доручив йому війну проти єгипетського фараона Нехо, що захопив всю Сірію, Палестину і Фінікію. Оплотом єгиптян в Сірії було сильно укріплене місто Кархемиш. Несподівано форсувавши Евфрат, Навуходоносор атакував єгипетський табір під міськими стінами. В запеклому бою вавілоняни зламали опір солдатів фараона і на їх плечах увірвалися в Кархемиш. Зазнавши поразку на вулицях міста, залишки єгипетської армії в паніці бігли до Хамату. Тут Набополасар наздогнав ворогів з своєю кіннотою і перебив велику їх частину. Цей розгром справив сильне враження на правителів Сірії, які тут же покірливо визнали владу вавілонського царя.

Навуходоносор (картина Вільяма Блейка)

У розпал цих подій старий Набополасар помер. Після смерті батька, що послідувала 16 серпня 605 р. до н.е., Навуходоносор спішно повернувся до Вавілона і протягом трьох тижнів закінчив торжества коронацій. На 23-й день після кончини батька Навуходоносор зайняв царський трон. Подібна стрімкість і повернення, що послідувало потім блискавичне, в армію показали, що імперія потрапила в міцні руки.

Під час походу до Сірії і Палестини (червень-грудень 604 р. до н.е.) він підкорив декілька дрібних царств і князівств, включаючи Іудею, захопив місто Ашкелон (Аськалон), розграбував і поруйнував його. Остаточно утихомирення Палестини зайняло близько три років. В 603 р. до н.е. Навуходоносору підкорився іудейський цар Іоаким. В армії Навуходоносора служили також грецькі найманці.

Навуходоносор в поході

У 601-600 рр. до н.е. він знов зіткнувся з єгиптянами і на початку кампанії зазнав декілька серйозних поразок, що з'явилися результатом відступництва ряду скорених держав, у тому числі і Іудеї. В результаті Навуходоносор був втягнутий в затяжну війну в Палестині. В 600-599 рр. до н.е. йому довелося повернутися до Вавілона, де молодий цар організував ремонт вийшли з ладу бойових колісниць... Опозиційний рух вавілонянам був дуже сильним. Оплотом незадоволених продовжувала залишатися Іудея. Новий стратегічний план, що розробляється з грудня 599 р. по березень 598 р. до н.е., був націлений на завоювання арабських племен в північно-західній Аравії, його стрижнем була ідея обов'язкової окупації Іудеї. Роком пізніше Навуходоносор вступив в межі Іудейського царства і 16 березня 597 р. до н.е. прийняв капітуляцію Єрусалиму. Цар Іоаким не зважився на опір і відкрив перед вавілонянами коміра.

Навуходоносор велів страчувати його і звів на престол спочатку Ієхонію, а через три місяці - Цидкию. На деякий час в країні встановився мир. Після короткої кампанії в Сірії в 597-596 рр. до н.е. Навуходоносор був вимушений повернутися в столицю і відобразити вторгнення еламітсских військ (сучасний південно-західний Іран).

Вавілонська башта (класична інтерпретація)

Ситуація загострилася, коли в 595-594 рр. до н.е. у Вавілоні спалахнуло повстання, в якому взяли участь окремі армійські частини. Навуходоносор зумів швидко оволодіти положенням і незабаром провів дві успішні військові кампанії в Сірії (594 р. до н.е.). Про подальші походи Навуходоносора відомо не з тих, що збереглися хронік, а з інших джерел, частково з Біблії, де приводиться опис повторної облоги Єрусалиму і 13-річної облоги Тиру. Залишилися також неясні відомості про похід до Єгипту (Йосип Флавій). З цих джерел виходить, що в 590 р. до н.е. війна з Єгиптом поновилася, а в 589 р. до н.е. повстали іудеї. В 588 р. до н.е. Навуходоносор підступив до Єрусалиму. Єгипетський фараон Апрій намагався допомогти обложеним, але зазнав поразку в сухопутній битві. На морі, втім, єгиптяни виявилися сильніше за вавілонян, розбили їх і оволоділи Фінікією. Проте допомога до іудеїв так і не прибула. Вавілоняни спорудили врівні з міськими зміцненнями облогові вали і башти, підвели до стін і воріт тарани. Обложені захищалися з винятковою стійкістю і наносили ворогу величезну утрату. Тільки в липні 586 р. до н.е. вавілонянам вдалося пробити пролом в стіні і прорватися всередину зміцнень. Місто був розграбовано, а потім зруйновано вщент. Всі освічені жителі Єрусалиму були виселені (ще одна депортація була проведена в 582 р. до н.е.). Після цього Навуходоносору довелося знов впокорювати Фінікію.

Він швидко узяв Сидон, але могутній і добре підготовлений до облоги Тир оборонявся від вавілонян впродовж 13 років. Тільки в 575 р. до н.е. тирійці згодилися визнати верховенство Вавілона - видали заручників і прийняли вавілонського намісника.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 9

Бесплатная работа

Закрыть

Навуходоносор

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.