Борьба за территориальную наследие Киевской Руси. Эволюция Литовско-Русского государства

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 25

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

План

Вступ. 3

1. Боротьба за територіальну спадщину Київської Русі. Еволюція Литовсько-Руської держави. 4

2. Початки Литовсько-Руської держави. 8

3. Часи могутності. Ольґерд та Витовт. 10

4. Посилення польської експансії на українські землі. Польсько-литовські унії та їхні наслідки для українського народу. 19

Висновок. 25

Література. 26

Вступ

У період занепаду Галицько-Волинського князівства на обширних просторах Східної Європи зросли такі централізовані держави, як Польща, Литва, Угорщина, Молдова, Московія, Кримське ханство, Туреччина, яких, цілком природно, приваблював вакуум влади, що виник на українських землях.

Серед перших, хто скористався цим, було Велике князівство Литовське. Утворене в XIII ст., воно перетворилося протягом кількох десятиліть на міцну військову державу. Сталося це тому, що оточена непрохідними для кінноти лісами і болотами Литва була недосяжною для монголо-татарських орд.

Скориставшись занепадом Київської Русі, її політичною й економічною відсталістю внаслідок монголо-татарського нашестя, литовські князі почали захоплювати землі спочатку сусідньої Білорусі, а далі й України. За часів першого об'єднувача Литви князя Міндовга було захоплено так звану Чорну Русь і деякі білоруські землі. Особливо швидко зростає Литва за князя Гедиміна (1316—1341 pp.), який завершив розпочате Міндовгом приєднання, а також захопив кілька північних українських князівств. У 30-х роках XIV ст. литовські війська почали наступ на землі Київського князівства. Як свідчать літописи, війська Гедиміна захопили спочатку Овруч і Житомир, а потім — після місячної облоги — Київ. Проте встановити повний контроль над Київським князівством Гедимінові в цей час не вдалося.

Закрыть

Борьба за территориальную наследие Киевской Руси. Эволюция Литовско-Русского государства

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.