Особенности внешней политики Российской империи в середине и второй половине XVIII века

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 61

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ПЛАН

Вступ. 3

РОЗДІЛ І. Зовнішньополітичний курс Російської імперії в часи правління Єлизавети Петрівни. 5

1.1. Основні напрями зовнішньої політики уряду Єлизавети Петрівни. 5

1.2. Російсько-пруські війни, їх причини, хід наслідки. 13

1.2.1. Бойова робота російської армії в семирічну війну. 30

РОЗДІЛ ІІ. Зовнішня політика Російської імперії в період Катерини ІІ 35

2.1. Катерина ІІ та формування зовнішньополітичних пріоритетів в період її правління  35

2.2. Російсько-турецькі війни, їх причини, хід, наслідки. 41

2.2.1. Перша російсько-турецька війна (1768 – 1774) 41

Висновок. 53

Список використаних джерел. 54

Додатки. 58

Вступ

Друга половина XVIII століття була складним і багато в чому суперечливим періодом російської історії.

Мета роботи: виявлення протиріч російської історії XVIII століття і визначення вкладу великих російських воєначальників.

Завдання:

1. Вивчити і проаналізувати теоретичні положення по даній темі.

2. Виявити основні напрями зовнішньої політики Росії кінця XVIII століття.

3. З'ясувати, які причини і наслідки воєн для історії країни.

Актуальність вибору теми полягає в тому, що б взнати який відбиток залишили ті війни на подальшу зовнішню політику Росії.

На початку століття в країні затвердився абсолютизм, що з'явився вищим етапом еволюції державної надбудови феодального суспільства. Росія в XVIII столітті, завдяки, в значній, мірі зусиллям Петра I, перетворилася на потужну європейську державу, незаперечна була її військова потужність, розширилася територія. Вона стала найбільшим експортером металу. У країні розвивалася європейська культура.

У другій половині XVIII століття почав складатися капіталістичний устрій, проте він не міг міцно затвердитися – перешкодою тому став абсолютистичний лад, що консервував кріпацтво. Самодержавство підсилювало феодально-кріпосницьку експлуатацію селянства, розширювало і укріплювало права і привілеї, а отже, економічна і політична держава дворянства. Абсолютизм, що прагнув зберегти існуючих буд, перешкоджав прогресивному розвитку країни як в соціально – політичному, так і в культурному плані. Це вело, у свою чергу, до загострення соціальних протиріч. З одного боку, зростання капіталістичних стосунків підсилювало значення купецтва, з іншої – самодержавство заважало його ринку вільної робочої сили, гальмувало розвиток міст і торгівлі. Результатом з'явилося загострення протиріч між купецтвом і дворянством. Втягування останнього в товарно-грошові стосунки, зміцнення зв'язків поміщицького господарства з ринком і залежності від нього заставляли поміщика збільшувати повинності кріпосних селян, що сприяло зростанню селянських хвилювань і протестів, що вилилися в останній третині XVIII століття в найпотужнішу в історії Росії селянську війну під буттям на чолі Е.І. Пугачова. Перед Росією впритул встало питання, по якій дорозі йти далі: або зберігати непорушним існуючих буд, або яким – те образом, можливо шляхом реформ, пристосувати його до нових стосунків, що розвивалися, або взагалі усунути самодержавство і кріпацтво.

Закрыть

Особенности внешней политики Российской империи в середине и второй половине XVIII века

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.