Политические репрессии в СССР в 30-е годы - истоки, масштабы, последствия

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 40

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст 

Вступ. 3

Розділ І. Кривавий шлях вождя до одноосібної влади. Як це було. 5

1.1. Наступ на село . 5

1.2. Знищення ленінської гвардії. 8

1.3. “Чистки” армії та органів НКВС. 22

1.4. Наука і культура - заручниця владного режиму. 25

Розділ ІІ. Наслідки сталінського режиму для його сучасників та нащадків. 30

2.1. Деморалізація партії і суспільства. 30

2.2. Вплив сталінської чистки на розвиток економіки. 34

Висновки. 37

Список літератури. 40

Вступ

В історії радянського народу було чимало кривавих періодів: була громадянська війна, Велика Вітчизняна Війна, але мабуть най старішим був період сталінізму, а саме 30-ті роки, на які припали масові репресії. І якщо воюючи з фашистськими загарбниками люди знали за що помирають, і вірили в свою перемогу, то в 30-ті роки вони навряд чи розуміли, чому в найбагатшій країні за природними ресурсами люди помирають від голоду, чому люди, які стояли біля керма революції раптом виявилися ворогами народу і шпигунами іноземних розвідок, чому раптомтак багато з'явилося шкідників і ворогів народу серед простих громадян? Загалом в 30-х роках рядовому радянському громадянинові було важко розібратися в обстановці, яка склалася в країні. Не дуже високий рівень культури, незначний політичний досвід, скупість інформації – всі ці обставини робили людей беззбройними перед пануючою офіційною владою.

Загалом репресіїторкнулися усіх галузей суспільного життя,і скрізь вони давали однакові результати – загибель найкращих людей у своїй сфері. Ще навіть на сьогодні вченіне встановиликількість жертв цього кривавого терору, і томуі тепер ця тема є дуже цікава і актуальна для вчених-істориків, хоча актуальною вона є і для всіх народів бувшого Радянського союзу, тому що в той період мабуть не було сім'ї де б когось не чекали з таборів чи тюрем. Хоча в той час потрапити в тюрму чи на заслання це означало отримати шанс вижити, і це було страшно – жити в страху і в хвилюванні і не бути впевненому в завтрашньому дні.

Загалом же переоцінити актуальність даної теми важко, оскільки самев той період люди із самих низівпіднімалися на вершини владиі слави, однак з тихвершин летіли голови і проливалася кров іх попередників, яка тягла за собою нові і нові смерті. Тоді загинулимільйонина догоду кільком особам для встановлення одноособової влади, і цей жах відбувався не в середньовіччі а в ХХ ст., коли були сформованіосновні ідеї гуманізму, створені найвидатніші твори мистецтва і літератури, коли відгриміла, найстрашніша на той часдля людства,першасвітова війна.

І такі факти нашої історії слід не лише пам'ятати, а й вивчати щоб зрозуміти їх витоки, щоб осмислити їх масштаби і щоб більше ніколи не допустити повторення цього страхіття: коли кар’єризм і страх перетворювали людину на моральну потвору,змушували забувати про любов, чесність і гідність, зраджувати друзів, родичів, знайомих і думали лише про власнушкуру. Це був урок, дуже страшний урок, ціною в кілька мільйонів життів, і тому зараз залежить лише від нас наскільки ми його засвоїли.

Виходячи з актуальності проблеми метою роботиє дослідження і виявлення першо причинпроведення масового терору в країні встановленняйого масштабів вплив на суспільство і реакція суспільства на ці події, а також виявлення наслідків цих репресій для країни в цілому.

Для досягненняметислід виконати такі завдання:

- вияснити причини репресій;

- вияснити в їх проведені роль НКВС і особисто Сталіна;

- вияснити цифри жертв масового терору;

- як на репресії реагувало суспільство

- чому вони набули таких великих масштабів;

- яка роль відводилася культурі;

- якими були наслідки

Закрыть

Политические репрессии в СССР в 30-е годы - истоки, масштабы, последствия

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.