Сравнительный анализ внутренней политики Италии и Испании в 30-х годах ХХ века

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 69

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст 

Вступ. 3

І.Особливості внутрішнього становища Італії в 30-ті роки XX століття. 6

1.1 Характеристика економічного розвитку Італії в 30-ті роки. 6

1.2. Вплив мілітаризації італійської держави на формування внутрішньої політики  15

1.3. Аналіз антифашистської боротьби в 30-х роках XX століття. 20

1.4. Особливості політики Муссоліні у сфері культури. 27

II. Аналіз внутрішнього положення Іспанії в 30-ті роки XX століття. 33

2.1 Економічна криза 1929 року і її наслідки. 33

2.2 Аналіз іспанської буржуазно-демократичної революції 37

2.3 Причини і хід громадянської війни в 1936-1939рр. її вплив на внутрішню політику Іспанії в 1936-1939рр. 48

III. Відмінності і подібності розвитку Італії та Іспанії в 30-х роках XX століття. 55

3.1. Порівняльна характеристика економіки Італії та Іспанії 55

3.2. Порівняльна характеристика соціально-політичного ладу Італії та Іспанії 59

Висновок. 62

Список використаної літератури. 65

Додаток А

Додаток Б

Вступ

Друга світова війна 1939-1945 років стала найбільшим і найруйнівнішим конфліктом в історії людства-бойові дії велись на території 40 держав, а військові витрати держав, які брали в них участь склали 1млрд. 117мр. дол., [30. с.215]. В основі причин, другої світової війни були протиріччя міжвоєнного світу, закладенні у Версальсько-Вашингтонській системі. Ці глибинні суперечності знайшли відображення у протистоянні між трьома групами держав – буржуазно-демократичними (насамперед Великобританія, Франція, США), соціалістичними (Радянський Союз) і нацистко-фашистсько-мілітариськими ( Німеччина, Італія, Японія).

Найстрашніша в історії людства війна розпочалась з нападу фашистської Німеччини на Польщу, якій довелось прийняти на себе перший удар гітлерівської військової машини. Наступними були Данія і Норвегія. Кругом куди вривались фашистські полчища був встановлений режим жорсткого терору і насильства.

Але вогнища другої світової війни почали спалахувати. Ще на початку 30-х років XXстоліття. У фашистському нашесті, Яке охопило весь світ, німецько-італійська інтервенція проти Іспанської республіки виявилася найбільш затяжною і кровопролитною прелюдією світової війни 1939-1945 років.

Виходячи з цього досить актуальним є висвітлення і аналіз внутрішньої політики Італії та Іспанії в 30-ті роки XX століття. Ті політичні прорахунки обох країн, Які привели вкінці-кінців до утвердження, як в Італії так і в Іспанії фашистської диктатури.

Тому тема моєї комплексної курсової роботи: «Порівняльна характеристика внутрішньої політики Італії та Іспанії в 30-ті роки XX століття».

Мета даної роботи полягає в тому, щоб на фоні конкретної історичної обстановки проаналізувати внутрішнє становище Італії в якій фашисти вже були при владі, та Іспанії, Де велась боротьба між прихильниками республіки і прибічниками фашистів, котрі намагалися захопити владу в країні; виділити спільне і відмінне в їх економічному розвитку, політичному і соціальному становища суспільства в 30-ті роки XXстоліття.

Завданнями роботи є:

1.проаналізувати наслідки внутрішньої політики Італії в 30-ті рокиXXстоліття.

2.проаналізувати наслідки внутрішньої політики Іспанії в 30-ті роки XX століття.

3.зробити порівняльну характеристику внутрішнього курсу обох держав в економічній, соціально-політичній та ідеологічних
сферах.

4.зробити висновок про внутрішнє становище обох держав і причини утвердження в них фашистської диктатури.

Про Іспанію в 30-ті роки XXстоліття написано чимало. Адже боротьба іспанського народу проти фашизму вразила весь світ. Героїчний опір республіканців супроводжувався компанією солідарності народів всього світу.

Про неї написано чимало монографій та наукових праць. Серед російських науковців про неї писали Мещеряков, Майський, Хонисман та інші. Цінними є праці Мищерякова «Іспанія в вогні» та «Іспанська республіка та комінтерн», в якій показано, який тернистий шлях пройшла Іспанська республіка в 30- ті роки, хоча дещо із комуністичної точки зору. В нарисі «Іспанія 1918-1972роки» подіям 30-х років присвячено чимало сторінок, в яких дана детальна характеристика даному періоду. Велику цінність являють спогади письменників і журналістів очевидців іспанських подій 1936-1939 років. М. (Ботіна « За свободу Іспанії», О. Савича «Два роки в Іспанії 1937-1939», Л. Гориловськог «Разом з патріотами Іспанії» ). Велика кількість робіт, присвячених націонал революційній війні іспанського народу проти світового фашизму опубліковано в Іспанії, Франції, Італії та інших країнах. Особливу цінність становить праця Жорна Сориа «Війна і революція в Іспанії в 1936-1939». Основним завданням своєї праці автор поставив розплутати клубок іспанської і світової історії, в якому сплелись правда і фанатичний показ подій. Ж. Сориа, учасник іспанських подій, дав об'єктивну картину війни і революції в 1936-1939роках.

Подіям 30-х років В Італії також присвячено чимало сторінок світової історичної літератури. Так до постаті Б. Муссоліні і політики, яку він провадив звертались у своїх працях: «Беніто Муссоліні » Кібберт, «Муссоліні», Д. Сміт, «Італійський ребус». Цицелия Кин. Цікаву інформацію про 30-ті роки в Італії можна знайти у працях Філатова «Фашизм, Неофашизм і антифашистська боротьба в Іспанії» та «Демократичні сили Італії проти неофашизму», Білоусова «Італія: молодь проти фашизму 1919-1945», які присвячені антифашистській боротьбі італійців.

Закрыть

Сравнительный анализ внутренней политики Италии и Испании в 30-х годах ХХ века

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.