Сперанский - генерал-губернатор Сибири

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 50

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

Розділ I. Сибірські реформи М. М. Сперанського у російській і закордонній історіографії. 6

1.1. Дожовтневий період. 6

1.2. Післяжовтневий період. 10

1.3. Листування з дочкою, як джерело інформації Сибірського періоду діяльності М. М. Сперанського. 13

Розділ II. М. М. Сперанський – генерал-губернатор Сибіру. 17

2.1. Досибірський період діяльності Сперанського. 17

2.2. Загальні напрямки адміністративної політики самодержавства на початку XIX ст. 20

2.3. Знайомство з краєм та виявлення зловживань. 22

Розділ III.  Повернення в Петербург та діяльність Сибірського комітету. 24

3.1. Утворення і склад Сибірського комітету. 24

3.2. Адміністративна і судова реформа. 26

3.3. Соціальна політика. 33

3.4. Реформа щодо сибірських каторжан. 39

Висновок. 43

Використана література. 46

Додатки. 49

Вступ

Наступного (2007) року наукова громадськість відзначатиме два ювілеї, пов'язаних з ім'ям видатного російського державного діяча М.М. Сперанського - 235 років із дня народження і 185-річчя його "Установи для керування Сибірських губерній".

Виходець з родини сільського священика, завдяки своїм винятковим здібностям і працьовитості, Сперанський у короткий термін зробив блискучу кар'єру. Повороти долі - відставка, заслання, недовіра влади і суспільства не зломили цієї сильної духом людини. Наприкінці життя Сперанський дослужився до вищих державних посад, одержав титул графа і був нагороджений вищими державними орденами. Він донині є яскравою зіркою російського чиновництва, реформатором і видатним юристом.

В історію російської юридичної науки Сперанський увійшов як ініціатор кодификації законів імперії. Тим часом багато поколінь сибіряків шанують пам'ять Сперанського не тільки як укладача Зводу і Повного зібрання законів Російської імперії, а насамперед як сибірського генерал-губернатора.

Це і єтемамоєї курсової роботи. Про Сперанського–реформатора російської імперії ми знаєм доволі багато, в той же час, я хотів би пролити світло на сторінки життя Сибірського періоду діяльності чиновника. Я зацікавився цією темою і хотів би поділитися тим, що знаю.

Інтерес до перетворень Сперанського підігрівається тим, що реформи 1822р. так чи інакше зв'язані з проблемою реформування апарату влади в сучасній Росії. Вивчення історичного досвіду організації взаємин центра і периферії в області управління й адміністративного устрою здобуває безсумнівну суспільно-політичну актуальність і практичну значимість.

Об’єкт вивчення - сам реформатор, предмет - його реформи на час перебування в Сибірі.

Генерал-губернаторство Сперанськог було короткочасним, але вражаючим за результатами. Сперанський керував Сибіром протягом трьох років, з 1819 по 1822 р., з яких майже два роки він провів безпосередньо за Уралом. Здавалось би, хронологічні рамки роботи невеликі (3роки). Але діяльність реформатора була настільки кипучою, що навіть за таких період часу можна досліджувати досить багато.Як приклад – 50 сторінок курсової роботи, яка лише охарактеризувала сибірські реформи, а не дослідила їх повністю. Ступінь розробки – початковий, тому вперспективі роботу можна розвивати та доповнювати. Ідеалу нема кінця.

Мета роботи – прослідкувати діяльність реформатора в обтяжливих (гнітючих) умовах його життя. (Як ми знаємо, Сперанський продовжував бути в опалі імператора, тому поїздка в Сибір була проти його волі).

Джерельна база складає більше 30 книг. Всі вони, нажаль, на російській мові. Це природно, адже практично всі дослідники(мова йде про серйозних дослідників) – росіяни (за виключенням кількох іноземців). Українських авторів я не зустрічав. Джерела різні. Радує те, що видаються і сучасні книги (напр.: „100 великих росіян” 2005 року випуску). Чимало інформації в російських архівах, але змоги їх досліджувати автор не має. Водночас, слід відзначити про велику кількість інформації в мережі Інтернет (звідти – всі фотографії в додатку).

Структурно роботу поділено на 3 розділи, які в свою чергу діляться на підпункти. Ну і звичайно вступ, висновок, література, додатки (все традиційно). В розділі I – історіографія досліджуваної теми. Поскільки матер’ялу досить багато, я виділив його в окремий розділ. Історіографія ділиться на 2 періоди – дожовтневий та післяжовтневий, а також включено листування Сперанського з дочкою.

В розділіII – загальна характеристика краю до перебування там Сперанського. Також включено пункт (2.1.), де охарактеризовано діяльність до перебування в Сибірі (про народження та сходження кар’єрними сходами).

В розділі III – розкрита, власне, сама тема курсової роботи. Це діяльність сибірського комітету та реформи Сперанського.

За короткий термін часу чиновник зробив "огляд" величезного краю і ревізію, склав для урядузвіт і підготував великі законодавчі пропозиції. Звіт Сперанського і його проекти обговорювалися в Сибірському Комітеті і після утвердження імператором вилилися в "Установу для керування Сибірських губерній" і ряд супутніх йому "Статутів". Сибірські реформи 1822 р. стали першим досвідом комплексного регіонального законодавства імперії, заснованого на геополітичних особливостях Азіатської Росії. Вони на тривалий період визначили структуру сибірської адміністрації й особливості місцевого керування, оформили урядову політику у відношенні корінного населення Сибіру, уплинули на багато сторін життя краю. В окремих частинах законодавство 1822 р. зберігало в Сибіру силу до початку XX сторіччя.

Особливе значенняця робота має не лише для шанувальників історії, а й для правознавців. Тобто дана курсова робота збігається з двома спеціальностями, вивчаючих на факультеті (історія і правознавство).

Історії розробки і проведення в життя Сибірських реформ 1822 р. і присвячена ця курсова робота.

Закрыть

Сперанский - генерал-губернатор Сибири

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.