Внутренняя религиозная политика Османской империи в XIV-XVIII вв.
Зміст
Вступ. 3
Розділ 1. Передумови виникнення Османської імперії, її розвиток. 5
1.1 Крах Сельджуцького султанату в Малій Азії. Виникнення держави турків-османів 5
1.2 Османська імперія в епоху розквіту. 8
1.3 Ослаблення й занепад турецької могутності 15
Розділ 2. Селянські і народні повстання в Османській імперії. 22
2.1 Народні повстання в малій Азії в першій половині XVI ст. 22
2.2 Селянські повстання наприкінціXVI - на початку XVII ст. 29
Розділ 3. Соціально-економічне та внутрішнє становище в Османські імперії XIV XVIII ст. 32
3.1 Соціально-економічне та внутрішнє становище в Османські імперії XIV-XV ст. 32
3.2 Соціально-економіне внутрішнє становище в Османські імперії XVI-XVII ст 35
3.3 Соціально-економіне та внутрішнє становище в Османські імперії в XVIII ст 42
Висновки. 46
Список використаної літератури. 48
Вступ
Тема: Внутрішня релігійна політика Османської імперії в XIV-XVIIIст.
Мета: Розкрити передумови виникнення Османської імперії та розвиток. Розповісти про крах Сельджуцького султанату в Малій Азії. виникнення держави турків-османів. Османська імперія в епоху розквіту. І згадати про ослаблення й занепад турецької могутності. В кожній імперії виникали селянські і народні повстання в Османській імперії вони були також спробуємо розкрити і це питання. Висвітлити соціальне економічне становище в Османській імперії протягом XIV-XVIIIст. Розкрити умови розвитку Османської імперії як багатонаціональної держави, їх соціального становища. Ставлення керівної верхівки до жителів імперії. Розкрити внутрішнє становище в імперській державі.
Актуальність: Сучасна турецька держава є країною з розвинутою економікою. Також Туреччина має скоро ввійти до Євросоюзу. Отже було б цікаво знати деякі моменти із історії внутрішнього розвитку цієї країни а саме Османський період.
Османська імперія яка проіснувала майже шість століть була в свій час однією з наймогутніших держав. Це була мусульманська імперія з державною релігією іслам. Використовуючи його духовний закон „шаріат" вони будували своє мусульманське суспільство. Вдалі військові походи та монополія на торгівельні шляхи між Сходом і Заходом дали можливість туркам розбудувати велику імперію. Достоїнством її стала одна з наймогутніших армій в Євразії, яка визначалась своєю жорстокістю та фанатизмом. Військово-деспотичний характер влади виховав в турках войовничість та стійкість у боях. Однак постійні перемоги у військових походах привчили турків жити чужою працею. Досить широко в історичній літературі висвітлена зовнішня політика про внутрішню політику є також але в меншій мірі. Саме тому слід звернути увагу на стан Османської імперіїзакономірності її розвитку, становище селян і інших прошарків населення боротьба за свої права.
Османська держава розвивала і саму релігію іслам про це свідчить виникнення різних течій в ісламі в цей період. Він мав великий вплив на політику імперії.