Проблема незыблемости европейстких границ после Второй мировой войны - особенности и транформации

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 31

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

Розділ І. Окупація Німеччини та розподіл території 6

1.1 Європейська консультативна комісія (ЄКК) та встановлення зон окупації 6

1.2 Франція — окупаційна держава. 8

1.3 Територіальні претензії 10

Розділ 2. Мирні договори з союзниками Німеччини та встановлення нових кордонів  12

2.1 Процедура переговорів та розробка мирних договорів з країнами-союзниками Німеччини. 12

2.2 Укладання мирних договорів з країнами сателітами та вирішення територіальних проблем. 14

2.2.1 Договір про мир з Італією.. 14

2.2.2 Мирний договір з Румунією.. 16

2.2.3 Мирний договір із Болгарією.. 18

2.2.4  Мирний договір з Угорщиною.. 19

2.2.5 Мирний договір з Фінляндією.. 21

2.3 Зближення між СРСР і Чехословаччиною.. 21

2.4 Польські кордони. 22

2.5  Дунайська проблема. 24

Висновки. 27

Список використаної літератури. 31

Вступ

Актуальність теми дослідження. Друга Світова війна стала найбільшим і найкривавішим військовим конфліктом в історії людства. Бойові дії проходили на трьох з шести континентів, в них брали участь абсолютно усі тодішні супердержави.

Деякі з держав, що брали участь у війні, вступали в нові союзи (приміром, спершу Франція була противником Німеччини і Італії, потім режим Віші став офіційним союзником нацистів і фашистів, згодом Франція знову перейшла на сторону антигітлерівської коаліції).

Друга Світова війна серйозним чином перекроїла карту світу і в корні змінила систему стосунків між державами і людьми. Після її закінчення у світі залишилися дві супердержави - США і СРСР. Три європейські держави - Великобританія, Франція і Німеччина - які домінували до вересня 1939 року, значною мірою втратили свій статус і вплив.

На світову арену вийшли нові сили. Радянський Союз, який мав найбільшу армію світу, але його економіка була зруйнована в результаті нацистської окупації. США мали тотальну військову перевагу в повітрі і на морі. На території США не велися бойові дії, в результаті країна стала провідною індустріальною державою світу.

З 1945 по 1990 рік більшість найважливіших рішень про долі європейців фактично приймалися у Вашингтоні і Москві - країнах не цілком європейських. Росія завжди сприймалася не як чисто європейська, а як євроазіатська держава. США, більшість населення якого були переселенцями або нащадками переселенців з Європи, відокремлені від європейського континенту океаном і також не вважаються справжніми європейцями. Уперше цю образливу для європейців думку висловив президент Франції Шарль Де Голль.

Розподіл Європи між СРСР і США був закріплений юридично - угодами країн антигітлерівської коаліції на конференції в Ялті. Після закінчення Другої Світової війни частина Європи, що виявилася в зоні окупації військ США, Великобританії і Франції, стала частиною НАТО. Держави Східної Європи, звільнені від нацистів радянським військами, стали соціалістичними і увійшли до організації Варшавського Договору. В результаті, на думку американського історика Гордона Крейга, "ніколи з періоду релігійних воєн 16 століття дві частини Європи не були так серйозно розділені".

У Європі з'явилися постійні військові бази СРСР і США, там було розміщено тактичну ядерну зброю. У разі початку Третьої Світової війни між Заходом і комуністичним блоком Європа стала б місцем, де могли розвернутися основні бойові дії між радянськими і американськими військами. В результаті, саме в Європі пацифістські рухи набрали особливу силу.

В результаті Другої Світової війни серйозно змінилися європейські і світові межі. Вона дала старт процесу краху колоніальних імперій. Тоді ж отримали початок конфлікти, які тривають і досі дестабілізують ситуацію у всьому світі. У серпні 1947 року були створені дві нові держави - республіка Індія і Пакистан, які практично одразу почали бойові дії один з одним.

Після Другої Світової війни на "гарячу точку" перетворився Близький Схід. Колоніальні держави надали незалежність Єгипту, Сирії, Йорданії, Іраку, Лівану. У травні 1948 року було створено державу Ізраїль, якому негайно оголосили війну сусідні арабські країни.

У Азії ситуація склалася також дуже складна. СРСР (Росія) і Японія так і не уклали мирного договору. У 1949 році був створений комуністичний Китай, який не лише перехопив у поверженої Японії вплив в Азії, але і став однією з провідних світових держав.

Метою курсової роботи є комплексний аналіз проблеми непорушності європейських кордонів після Другої світової війни.

Об’єктом дослідження є територія європейських країн.

Предмет дослідження – історичні аспекти формування європейських кордонів після Другої світової війни.

Закрыть

Проблема незыблемости европейстких границ после Второй мировой войны - особенности и транформации

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.