План

Задача резервування

Лазерні диски

Магнітооптичні диски

Змінні магнітні диски

Використовування програм архівації

Динамічне стиснення даних

Висновки

Список літератури, що використовується

Задача резервування

При експлуатації комп'ютера з самих різних причин можливе псування або втрата інформації на магнітних носіях (вінчестері або дискетах). Це може відбутися через фізичне псування магнітного диска, неправильного коректування або випадкового знищення файлів, руйнування інформації комп'ютерними вірусами і т.д. Для того, щоб зменшити або взагалі запобігти втратам в таких ситуаціях, слід мати копії файлів, що використовуються, і періодично обновляти копії змінних робочих файлів.

Розглянемо способи резервування і збереження інформації для розробників, що займаються САПР, обробкою цифрового звуку, зображень, тобто пов'язаних з великим об'ємом інформації, що використовується і оброблюваної.

Використовувати дискети для цілей збереження інформації (як це робиться звичайно) дуже не раціонально і, більш того, дуже не зручно, у зв'язку з її великим об'ємом. Тому доцільно застосовувати накопичувачі, що забезпечують порівняльний невеликий час доступу і володіючі великою місткістю. Використовуємо для цих цілей лазерні диски і, накопичувачі, що з'явилися недавно (для рядового користувача), на магнітооптичних і магнітних дисках.


Лазерні диски

Перші лазерні (оптичні) диски з'явилися в 1972 році і продемонстрували великі можливості по зберіганню інформації. Об'єми збереженої на них інформації дозволяють використовувати їх для зберігання величезних масивів даних (таких як бази даних, енциклопедії, колекції відео і аудіо даних). Один оптичний диск, діаметром 12 см володіє місткістю до 680 Мбайт! Такий об'єм бережених даних, з часом доступу до диска біля 200 мс, швидкістю читання близько 1200 кілобайтів в секунду (для 8-ми швидкісних накопичувачів) і, що не мало важливе, низька собівартість таких дисків (близько декілька доларів) зробили їх швидко дуже поширеними засобами для збереження інформації. Легка заміна цих дисків дозволяє носити з собою всі матеріали, що вимагаються для роботи, в будь-якому об'ємі. Оптичні диски мають дуже високу надійність і довговічність, що дозволяє використовувати їх для архівного зберігання інформації. Але трудомістка процедура запису обмежує вживання оптичних дисків, як пристроїв для резервного зберігання інформації. Та, проте, якщо розробник використовує великий об'єм постійних (не змінних) даних, наприклад, бази даних, різні бібліотеки, то він може їх записати на диск і використати його, а не займати місце на вінчестері під дану інформацію. Таким чином, оптичні диски використовують як сховище великих об'ємів інформації.

Для підключення накопичувача звичайно застосовується інтерфейс IDE, який так само використовується для підключення до комп'ютера вінчестерів. В комплект входить інсталяційна програма. Вона змінює конфігураційні файли системи так, щоб з файлу CONFIG.SYS завантажувався драйвер, який служить “перекладачем” при взаємодії дисковода і ПК, а з файлу AUTOEXEC.BAT запускалася програма MSCDEX.EXE, завершальна процес інсталяції накопичувача. Це дозволяє конфігурувати систему так, щоб накопичувач система “бачила” як ще один логічний диск. Таким чином, підключення, настройка і використовування накопичувача на лазерних дисках не представляє великої складності.

Останнім часом з'явилося безліч варіантів перезаписуваних оптичних дисків. Фірми виробники пропонують різні технічні рішення даної проблеми. Наприклад, пропонувалися пристрої, здатні записувати інформацію на оптичний диск прямо на робочому місці користувача.


Магнітооптичні диски

Найжиттєздатнішими оптичними дисками, володіючими властивостями перезапису, на сьогоднішній день є магнітооптичні (МО) диски. Вперше МО диски з'явилися в 1988 році і з'єднали в собі компактність гнучких дисків і накопичувача Bernoulli Box, швидкість середнього жорсткого диска, надійність стандартного компакт-диску і місткість порівнянну з DAT стрічками. Але широкому розповсюдженню МО дисків заважає порівняно дорога вартість і конкуренція сучасних жорстких дисків. В порівнянні з сучасними жорсткими дисками, вони більш повільні і поступаються їм по максимальних об'ємах береженої інформації. Це робить неможливим вживання МО дисків замість традиційних вінчестерів. При цьому МО диски мають великі перспективи як вторинні накопичувачі, вживані для резервного зберігання інформації.

МО накопичувач побудований на поєднанні магнітного і оптичного принципу зберігання інформації. Записування інформації проводиться за допомогою променя лазера і магнітного поля, а прочитування за допомогою одного тільки лазера. В процесі запису на МО диск лазерний промінь нагріває певні крапки на диску, і під впливом температури опірність зміні полярності, для нагрітої крапки, різко падає, що дозволяє магнітному полю змінити полярність крапки. Після закінчення нагріву опірність знову збільшується, але полярність нагрітої крапки залишається відповідно до магнітного поля застосованим до неї у момент нагріву. В МО накопичувачах, що є на сьогоднішній день, для запису інформації застосовуються два цикли: цикл стирання і цикл запису. В процесі стирання магнітне поле має однакову полярність, відповідну двійковим нулям. Лазерний промінь нагріває послідовно всю стирану ділянку і таким чином записує на диск послідовність нулів. В циклі запису полярність магнітного поля міняється на протилежну, що відповідає двійковій одиниці. В цьому циклі лазерний промінь включається тільки на тих ділянках, які повинні містити двійкові одиниці, і залишаючи ділянки з двійковими нулями без змін. В процесі читання з МО диска використовується ефект Керра, що полягає в зміні площини поляризації відображеного лазерного променя, залежно від напряму магнітного поля елементу, що відображає. Елементом, що відображає, в даному випадку є намагнічена при записі крапка на поверхні диска, відповідна одному біту береженої інформації. При прочитуванні використовується лазерний промінь невеликої інтенсивності, що не приводить до нагріву прочитуваної ділянки, таким чином, при прочитуванні бережена інформація не руйнується. Такий спосіб на відміну від звичного, вживаного в оптичних дисках, не деформує поверхню диска і дозволяє повторний запис без додаткового устаткування. Цей спосіб також має перевагу перед традиційним магнітним записом в плані надійності. Оскільки перемагнічування ділянок диска можливе тільки під дією високої температури, то вірогідність випадкового перемагнічування дуже низька, на відміну від традиційного магнітного запису, до втрати якої можуть привести випадкові магнітні поля.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 11

Бесплатная работа

Закрыть

Резервирование и сохранение информации

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.