Зміст

Вступ.

Основні принципи пристрою CRT - монітора

Різні типи CRT трубок

Shadow Mask (Тіньова маска, Дельтовидна технологія)

Slot Mask (Щілиста маска)

Aperture Grill (Апертурная грати)

Рідкокристалічні монітори (LCD)

Основні параметри монітора

Безпека моніторів

Сертифікати TCO і MPRII

TCO

TCO '92

TCO '95

TCO '99

MPR II

Енергозберігаючі функції монітора

Вибір монітора

Фірми - виробники моніторів

Список використаних джерел

Вступ

Сьогодні ми розглянемо з Вами монітори - пристрої відображення інформації на екрані Вашого комп'ютера.

Самий, мабуть, популярний підхід до придбання монітора - купувати краще з того, що Ви можете собі дозволити. І цей підхід має під собою підстави. Монітор не можна модернізувати. Він купується один раз для довготривалого використання. Саме через монітор ми сприймаємо всю візуальну інформацію від комп'ютера. Не важливо, чи працюєте ви з бухгалтерською програмою, пишете листи, граєте в ігри, управляєте сервером - ви завжди використовуєте монітор. Від якості і безпеки монітора безпосередньо залежить ваше здоров'я - перш за все зір.

Оскільки ж вибрати монітор? Так, щоб було зручно і безпечно працювати, щоб голова не хворіла, а очі не втомлювалися, щоб було комфортне грати і працювати? На всі ці питання ми і спробуємо дати відповідь.

Зрозуміло, що критеріїв, що визначають правильний вибір монітора, дуже багато. Більш того, для різних цілей вибираються різні монітори. Вартість моніторів може дуже істотно відрізнятися, їх можливості і технічні параметри теж різні. Ми розглянемо різні типи моніторів, поговоримо про рекомендації при покупці, про те, як вибрати монітор саме для ваших потреб.

Зрозуміло, при виборі монітора ми, хочеш не хочеш, орієнтуємося на рекламу. Але, із зрозумілих причин, в рекламі виробники роблять акцент на тих характеристиках монітора, які вигідні саме виробникам. Ми розглянемо, на що слід звернути особливу увагу при покупці, і про які характеристики слід знати точно. Також ми розглянемо переваги і недоліки різних типів моніторів, починаючи з традиційних CRT-моніторів і закінчуючи ультрасучасними LCD-моніторами. Ми приділимо особливу увагу таким параметрам, як підтримувані дозволи і частоти оновлення, відповідність стандартам безпеки і підтримка режимів енергозбереження.


Основні принципи пристрою CRT - монітора

Сьогодні найпоширеніший тип моніторів - це CRT (Cathode Ray Tube) -монітори. Як видно з назви, в основі всіх подібних моніторів лежить катодно-променева трубка, але це дослівний переклад, технічно правильно говорити "електронно-променева трубка" (ЕПТ). Використовувана в цьому типі моніторів технологія була створена багато років тому і спочатку створювалася для застосування в осцилографах. Розвиток цієї технології, стосовно створення моніторів, за останні роки привів до виробництва все великих за розміром екранів з високою якістю і при низькій вартості. Сьогодні знайти в магазині 14" монітор не просто, адже роки три-чотири тому це був стандарт. Сьогодні стандартними є 15" монітори, і спостерігається явна тенденція у бік 17" екранів. Скоро 17" монітори стануть стандартним пристроєм, особливо в світлі істотного зниження цін на них, а на горизонті вже 19" монітори і більш.

Розглянемо принципи роботи CRT-моніторів. CRT- або ЕПТ-МОНИТОР має скляну трубку, усередині якої вакуум, тобто важ повітря видалене. З переднього боку внутрішня частина скла трубки покрита люмінофором (Luminofor). Як люмінофори для кольорових ЭЛТ використовуються досить складні склади на основі рідкоземельних металів - ітрію, ербію і т.п. Люмінофор - це речовина, яка випускає світло при бомбардуванні його зарядженими частинками. Для створення зображення в CRT-моніторі використовується електронна гармата, яка випускає потік електронів крізь металеву маску або грати на внутрішню поверхню скляного екрану монітора, яка покрита різноколірними люминофорными крапками. Потік електронів на шляху до передньої частини трубки проходить через модулятор інтенсивності і прискорюючу систему. В результаті, електрони набувають великої енергії, частина з якої витрачається на свічення люмінофора. Електрони потрапляють на люминофорный шар, після чого енергія електронів перетвориться в світло, тобто потік електронів примушує точки люмінофора світитися. Ці точки люмінофора, що світяться, формують зображення, яке ви бачите на вашому моніторі. Як правило, в кольоровому CRT-моніторі використовуються три електронні гармати, на відміну від однієї гармати, вживаної в монохромних моніторах, які зараз практично не проводяться і мало кому цікаві.

Всі ми знаємо або чули про те, що наші очі реагують на основні кольори: червоний (Red), зелений (Green) і синій (Blue) і на їх комбінації, які створюють нескінченне число квітів.

Люмінофорний шар, що покриває передню частину електронно-променевої трубки, складається з дуже маленьких елементів (настільки маленьких, що людське око їх не завжди може розрізнити). Ці люмінофорні елементи відтворюють основні кольори, фактично є три типи різноколірних частинок, чиї кольори відповідають основним квітам RGB (звідси і назва групи з люмінофорних елементів - тріади).

Люмінофор починає світитися, як було сказано вище, під впливом прискорених електронів, які створюються трьома електронними гарматами. Кожна з трьох гармат відповідає одному з основних кольорів і посилає пучок електронів на різні частинки люмінофор, чиє свічення основними квітами з різною інтенсивністю комбінується, і, в результаті, формується зображення з необхідним кольором. Наприклад, якщо активувати червону, зелену і синю люмінофорні частинки, то їх комбінація сформує білий колір.

Для управління електронно-променевою трубкою необхідна і електроніка, що управляє, якість якої багато в чому визначає і якість монітора. До речі, саме різниця як електроніка, що управляє, створюється різними виробниками, є одним з критеріїв, що визначають різницю між моніторами з однаковою електронно-променевою трубкою.

Зрозуміло, що електронний промінь, призначений для червоних люмінофорних елементів, не повинен впливати на люмінофор зеленого або синього кольору. Щоб добитися такої дії використовується спеціальна маска.

Хоча тип маски є не критичним при виборі монітора, проте представляється цікавим розглянути різні типи масок, оскільки маски певного типу краще підходять для тих або інших робіт, що виконуються за комп'ютером.

Тип маски можна визначити в термінах форми і розташування зерен (dotes) люмінофора на екрані. Слід зазначити, що саме зерно є мінімальним "атомом" зображення на екрані, а піксель може складатися з декількох зерен (залежно від дозволу)


Різні типи CRT трубок

Shadow Mask (Тіньова маска, Дельтовидна технологія)

У даній технології кольоровий елемент складається з трьох зерен, розташованих у вершинах правильного трикутника. Різкість зображення визначається відстанню між геометричними центрами сусідніх елементів.

Основна гідність дельтовидної технології: точна чітка картинка, діагональні лінії не мають щербин. Основним же недоліком вважається велика відстань між зернами, чому такі трубки мають не дуже насичений колір.

Тіньова маска (shadow mask) - це найпоширеніший тип масок для CRT-моніторів. Тіньова маска складається з металевої сітки перед частиною скляної трубки з люмінофорним шаром. Як правило, більшість сучасних тіньових масок виготовляють з інвару (invar, сплав заліза і нікелю). Отвори в металевій сітці працюють, як приціл (хоч і не точний), саме цим забезпечується те, що електронний промінь потрапляє тільки на необхідні люмінофорні елементи, і лише в певних областях.

Мінімальна відстань між люмінофорними елементами однакового кольору називається dot pitch (або крок крапки) і є важливим параметром якості зображення. Крок крапки зазвичай вимірюється в міліметрах (мм). Чим менше значення кроку крапки, тим вище якість відтворного на моніторі зображення.


Slot Mask (Щілиста маска)

Щілиста маска (slot mask) - це технологія, широко вживана компанією NEC, під ім'ям "CromaClear". В даному випадку люмінофорні елементи розташовані у вертикальних еліптичних осередках, а маска зроблена з вертикальних ліній. Фактично, вертикальні смуги розділені на еліптичні осередки, які містять групи з трьох люмінофорних елементів трьох основних квітів. Мінімальна відстань між двома осередками називається slot pitch (щілистий крок). Чим менше значення slot pitch, тим вище якість зображення на моніторі.

Переваги щілистої маски: Більш насичений колір, ніж при використанні дельтовидної технології, за рахунок більшої площі люмінофора, що світиться, проте така маска декілька програє в чіткості похилих ліній.

Щілиста маска використовується, крім моніторів від NEC (де осередки еліптичні), в моніторах Panasonic з трубкою PureFlat (раніше PanaFlat, що називалася). LG використовує плоску щілисту трубку Flatron з кроком 0.24 в своїх моніторах. Відмітимо, що в плоских трубках Infinite Flat Tube (серія DynaFlat) від Samsung використовується не щілиста маска, а звичайна тіньова.


Aperture Grill (Апертурная грати)

Є і ще один вид трубок, в яких використовується "Aperture Grill" (апертурная, або тіньові грати). Ці трубки сталі відомі під ім'ям Trinitron і вперше були представлені на ринку компанією Sony ще в 1982 році.

Апертурная грати (aperture grill) - це тип маски, використовуваний різними виробниками в своїх технологіях для виробництва кінескопів, що носять різні назви, але що мають однакову суть, наприклад, технологія Trinitron від Sony або Diamondtron від Mitsubishi. Це рішення не включає металеві грати з отворами, як у випадку з тіньовою маскою, а має грати з вертикальних ліній. Замість крапок з люминофорными елементами трьох основних квітів апертурная грати містять серію ниток, що складаються з люминофорных елементів, збудованих у вигляді вертикальних смуг трьох основних квітів. Така система забезпечує високу контрастність зображення і хорошу насиченість квітів, що разом забезпечує високу якість моніторів з трубками на основі цієї технології. Маска, вживана в трубках фірми Sony (Mitsubishi, ViewSonic), є тонкою фольгою, на якій дряпнуті тонкі вертикальні лінії. Вона тримається на горизонтальному(их) (одній в 15", два в 17", три і більш в 21") зволіканні, тінь від користувач БАЧИТЬ на екрані у вигляді тонкої смуги (або смуг), що перетинають по діагоналі екран. Це зволікання застосовується для гасіння коливань і називається damper wire. Вона добре видно, особливо при світлому фоні зображення на моніторі. Деяким користувачам ці лінії принципово не подобаються, інші ж, навпаки, задоволені і використовують їх як горизонтальну лінійку.

Як і будь-якій іншій технології, у апертурної грат є свої достоїнства і недоліки. Основна гідність це технології: прекрасні по насиченості кольори, крім того, екран таких моніторів набагато менш опуклий, чим при застосуванні тіньових масок і щілистих масок, оскільки в принципі не має причин бути викривлений по вертикалі. Проте, сучасні технології виготовлення плоских трубок, дозволяють і при застосуванні тіньової або щілистої маски добитися плоского екрану. Основний же недолік - ступінчастість і нечіткість діагональних ліній, чому проектувальники не люблять монітори із застосуванням апертурної грат.

Не можна безпосередньо порівнювати розмір кроку для трубок різних типів: крок точок (або тріад) трубки з тіньовою маскою вимірюється по діагоналі, тоді як крок апертурной грат, інакше званий горизонтальним кроком крапок, - по горизонталі. Тому при однаковому кроці крапок трубка з тіньовою маскою має велику щільність крапок, чим трубка з апертурной гратами. Для прикладу: 0.25 мм strip pitch (для апертурной грат) приблизно еквівалентні 0.27 мм dot pitch. 

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 31

Бесплатная работа

Закрыть

Мониторы - устройства отображения информации на экране компьютера

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.