План

1. Властивості об’єктів файлової системи 

2. Пошук об’єктів файлової системи 

3. Операції з файлами, папками та ярликами 

4. Програма провідник 

5. Текстові редактори 

6. Інтерфейс MS WORD 

7. Створення текстових документів. Введення тексту. Форматування розділу, абзацу, символів. Збереження та друк документа 

8. Редагування тексту. Форматування документів 

9. Колонки. Списки. Стилі. Шаблони документів. Колонтитули.

1. Властивості об’єктів файлової системи

Файлова система — частина будь-якої операційної системи, що відповідає за організацію зберігання та доступу до інформації на будь-яких її носіях.

Об'єкти файлової системи та їх властивості

Об’єктами файлової системи є файли і папки, у яких файли розміщуються, а також пристрої зберігання даних (жорсткі диски, флеш-накопичувачі тощо). Папки ще називають каталогами.

Файли та каталоги розташовуються на пристроях зберігання даних, наприклад на жорстких дисках.

Файл — це ділянка пам’яті, яка містить певну інформацію (тек стову, графічну, музичну) і має конкретне ім’я.

Розширення вказує тип файла, наприклад exe або com — файл програми; sys — системний файл; bat — командний; doc або txt — текстовий документ; jpg, bmp або cdr — графічний файл; avi — ві деофайл; wav або mid — звуковий файл.

Проаналізувавши розширення будь-якого файла, можна визна чити його формат. Наприклад, розширення cdr вказує на те, що цей графічний файл має оброблятися векторним графічним редактором CorelDRAW. А файл того самого типу (графічний файл) з розширенням jpg ми відкриємо за допомогою іншої програми — растрового графічного редактора.


2. Пошук об’єктів файлової системи

Пошук може здійснюватись по-різному, залежно від того, що відомо про об'єкт.

Якщо відома назва файла, то дії такі:

Пуск —> Пошук —> Файли та папки -»(вказати відомі дані) —»Знайти.

Якщо ви не знаєте назви файла, можна вказати хоча б його розширення. Якщо є сумніви у правильності написання імені чи типу файла, у пошуку використовують спеціальні символи. Зірочкою (*) позначають будь-яку кількість символів, а знаком «?» — один символ.

У результаті пошуку ми побачимо шлях до файла, назву якого було введено, або ж цілий список файлів та шляхів до них, якщо ми вводили лише розширення файла або частину назви.

Наприклад, якщо в пошуку задати «*.doc», то буде знайдено всі документи з розширенням «doc».

Якщо в пошуку задати «Mope??.jpg», то буде знайдено всі файли з розширенням «jpg», які містять в імені ще два знаки після слова «море» (наприклад, море13, море14).

Для полегшення пошуку можна ввести відомі властивості файла, наприклад дату створення файла. Для цього треба відкрити вкладку Дата або, якщо точна дата невідома, увести проміжок дат, коли файл могли створити.

Також можна вводити інші відомі додаткові параметри для ефективного пошуку (Розмір файла, Додаткові параметри, пошук у конкретній папці (Огляд) тощо).


3. Операції з файлами, папками та ярликами

Папки призначені для зберігання файлів та інших папок.Папку створюють за допомогою команд Створити/Папка з Пункту меню Файл або з контекстного меню робочого поля вікна. Над папками визначені такі дії: створення, вилучення, відкривання, закривання, переміщення, пересилання, копіювання, вирізання, вставляння. перейменування, створення для папки ярлика, перегляд властивостей папки. Ярлик — це спеціальна піктограма зі стрілкою і асоційований з нею коротенький файл, який містить адресу об'єкта. Ярлики створює користувач. Назви ярликам система дає автоматично, але їх можна редагувати. Користувач копіює ярлики у різні папки, де вони репрезентують об'єкт. Призначення ярлика — швидке відкривання об'єкта. Тепер щоб активізувати об'єкт, його не треба розшукувати у файловій системі, достатньо відшукати ярлик і двічі клацнути на ньому.Над ярликами визначені дії створення, вилучення, переміщення, копіювання, перейменування. Копіювання- процес створення точно такий же папки або файлу, з тим же ім'ям і вмістом. Копіювання застосовується, що б перенести дані з однієї одного місця в інше, при цьому інформація зберігається в обох місцях.

Вставка - операція з переміщення файл з буфера обміну в папку, диск.Для видалення натисніть правою кнопкою миші на файл або папку і виберіть у меню" Видалити ". Натисніть"Так".Вирізати - операція, спрямована на переміщення файлу або папки, з одного місця в інше. На відміну від копіювання, дані з однієї папки, будуть повністю вилучені і переміщені в іншу


4. Програма провідник

Програма Провідник призначена для навігації файловою структурою і виконання дій з її об'єктами: копіювання, переміщення, перейменування, відшу­кання файлів і папок тощо. Викликати програму Провідник можна одним із таких способів:

*у меню Пуск вибрати пункт Програмы, а потім — підпункт Проводник;

*при натисненій клавіші Shift двічі клацнути мишею на значку будь-якої папки (наприклад Мой компьютер);

*клацнути правою клавішею миші на одній із папок (Мой компьютер, Сетевое окружение, Корзина) або на кнопці Пуск. Потім із контекстного меню вибрати пункт Проводник.

Вікно програми Провідник складається з 2 частин: лівої (панель ресурсів комп’ютера) і правої (панель вмісту вибраної папки).На найвищому рівні у панелі ресурсів розміщується робочий стіл, оскільки з нього є доступ до решти ресурсів: Мій комп’ютер, Мережне оточення і Кошик. Таким чином, ці три компоненти знаходяться на одному рівні ієрархії.

Програма дає змогу переглядати вміст папок, відкривати будь-яку папку і виконувати дії з її вмістом: запускати програми, переміщати, копіювати ярлики, файли, інші папки тощо.

Навігація файловою структурою. Щоб розкрити і пере­глянути вміст будь-якої закритої папки, потрібно або клацнути один раз на її значку на дереві (тобто у лівому вікні), або клацнути двічі на значку потрібної папки у правому вікні. Таким способом, наприклад, готують папку-сервер, яка містить об'єкти, що пере­силатимуть у папку, яку називатимемо клієнтом.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 12

Бесплатная работа

Закрыть

Информатика и компьютерная техника 5

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.