Повышение эффективности налогообложения национальной налоговой системы
Зміст
Вступ.. 3
Розділ І. Сутність, принципи побудови та структура податкової системи.. 5
1.1 Суть та принципи побудови податкової системи. 5
1.2 Податкова політика і структура податкової системи. 12
Розділ ІІ. Сучасні реалії та проблеми функціонування вітчизняної податкової системи.. 16
2.1 Сучасний стан адміністрування податків. 16
2.2 Проблеми і недоліки сучасної податкової системи і шляхи їх розв’язку 20
Розділ ІІІ Шляхи підвищення ефективності оподаткування за умов податкової реформи в Україні 25
Висновки.. 31
Список використаної літератури.. 34
Вступ
Актуальність теми. Податкова система відіграє провідну роль у формуванні доходів держави. У державному бюджеті України саме на податки припадає більша частина доходів (приблизно 85%). В умовах ринкової економіки бюджетні надходження залежать від результатів діяльності суб'єктів господарювання. Тому раціонально організована система оподаткування повинна стимулювати господарську і підприємницьку ініціативу, бути простою і зрозумілою для всіх громадян держави, забезпечувати ефективність процесу стягнення податків. Крім цього, вона повинна бути стабільною.
Історія розвитку оподаткування свідчить, що податки можуть бути не лише джерелом наповнення бюджетів, але й інструментом регулювання тих чи інших соціально-економічних процесів. Як свідчить зарубіжна практика, держава може використовувати податкову систему для перерозподілу доходів між членами суспільства, стимулювати деякі види діяльності. Свідоме використання податків для досягнення визначених цілей відбувається в рамках податкової політики. Податкова політика являє собою систему урядових заходів для досягнення поставлених перед суспільством завдань за допомогою податкової системи країни.
В Україні відбуваються глибокі економічні зміни, зумовлені заміною колишнього механізму управління економікою ринковими методами господарювання. Перехід до ринкових відносин спричинився до запровадження умовної податкової системи: використовуючи податки, пільги і фінансові санкції, держава висуває єдині вимоги до підприємств щодо господарювання.
У будь-якій державі юридичні й фізичні особи зобов'язані віддавати частину своїх доходів на загальнодержавні потреби. Досконалість форм і методів передачі цих коштів свідчить про рівень розвитку держави, її економічних і правових інститутів.
В Україні податкове регулювання доходів юридичних осіб і громадян перебуває у стадії становлення. Велика кількість податків, складний механізм їх нарахування в бюджет, часті зміни податкового законодавства ускладнюють як теоретичне сприйняття окремих податків, так і практичне їх нарахування.
Об’єктом дослідження є податкова система України.
Предметом дослідження курсової роботи є проблематика ефективності оподаткування національної податкової системи.
Основними завданнями є:
- проаналізувати суть та принципи побудови податкової системи;
- дослідити проблеми функціонування сучасної податкової системи України;
- визначити шляхи вдосконалення діючої системи оподаткування.
Структура роботи. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаної літератури.