Отображение производственные запасы в учетных регистрах и раскрытия информации в финансовой отчетности
Зміст
Вступ. 3
1. Визначення та оцінка виробничих запасів. 5
2. Документування виробничих запасів. 17
3. Облікове відображення операцій з обліку виробничих запасів на рахунках бухгалтерського обліку. 30
4. Відображення інформації про виробничі запаси в регістрах та фінансовій звітності 46
Висновки. 53
Список використаної літератури. 55
Вступ
Актуальність дослідження. Для здійснення виробничо-господарської діяльності підприємствами всіх форм власності та галузей економіки використовують виробничі запаси, які є найбільш важливою і значною частиною активів підприємства. Вони займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності. Виробничі запаси є складовою частиною групи матеріальних ресурсів, які формують економічні (виробничі) ресурси.
Основним завданням підприємств є найбільш повне забезпечення виробничими запасами для майбутнього виробництва продукції. Темпи росту обсягу виробництва продукції, покращення її якості безпосередньо впливають на обсяг витрат і прибуток підприємства. Тому дуже важливо приділяти велику увагу обліку виробничих запасів, їх зберіганню, реалізації та фінансових результатів на підприємстві, так як це основний ланцюжок кожного виробничого підприємства.
Різноманіття форм власності в період ринкової економіки, розширення прав підприємств у керуванні економікою, галузеві особливості виробництва вимагають альтернативних, а часом і різноманітних підходів при рішенні конкретних питань методики й техніки ведення обліку виробничих запасів.
Облік виробничих запасів здійснюється за такими напрямками: кількісний і вартісний облік; облік заготівлі та придбання матеріалів та розрахунків з постачальниками; наявності та руху на складах; використання у процесі виробництва; продажу, реалізації матеріальних цінностей і розрахунків з покупцями.
У зв'язку з дослідженням цих питань стає чітко обумовленою актуальність теми дослідження.
Об’єктом дослідження курсової роботи – система обліку операцій з виробничими запасами.
Предметом дослідження є методологічні аспекти обліку виробничих запасів.
Мета курсової роботи - дослідження обліку виробничих запасів на підприємствах і визначення шляхів його удосконалення.
Для досягнення мети необхідно вирішити наступні завдання:
- здійснити огляд літературних джерел та нормативно-правових документів, що регламентують облік виробничих запасів;
- розкрити теоретичні основи обліку виробничих запасів;
- розглянути особливості обліку виробничих запасів на підприємстві та порядок їх оцінки;
- розглянути первинний облік виробничих запасів;
- розробити шляхи вдосконалення обліку виробничих запасів на підприємстві.
При написанні роботи були використані закони та нормативно-правові акти, які регламентують правила зберігання та використання виробничих запасів на підприємстві, а також взаємовідносини між постачальником запасів та їх споживачем.
Теоретичні засади бухгалтерського обліку виробничих запасів на підприємствах складають Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, національні стандарти бухгалтерського обліку, а також інструкції та положення з окремих питань бухгалтерського обліку відповідних міністерств і відомств. А також була використана різноманітна література, з якої була взята інформація про аналітичний і синтетичний облік виробничих запасів, їх порядок і методи оцінки та первинний і складський облік.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, основної частини, висновків, списку використаної літератури та додатків.