ЗМІСТ

1. ЕГП країни, сусідське положення

2. Населення

3. Господарська оцінка природних умов і ресурсів

4. Історичні передумови розвитку господарства

5. Спеціалізація господарства, основні риси розміщення

промисловість, зовнішня торгівля

6. Транспорт

7. Перспективи і проблеми розвитку держави

8. Карта держави

9. Список літератури

1. ЕГП КРАЇНИ.

Федеративна республіка Німеччина розташована в Центральній Європі і граничить з дев'ятьма державами - Данією, Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Австрією, Швейцарією, Францією, Чехією і Польщею. На півдні вона граничить з Австрією (довжина межі 784 км) і Швейцарією (334 км). На заході - з Нідерландами (577 км), Францією (451 км), Бельгією (167) і Люксембургом (138 км). На сході - з Польщею (456 км) і Чехією (646 км). На півночі Германію граничить з Данією (68 км) і омивається Північним і Балтійським морями. Загальна протяжність межі 3621 км, довжина берегової лінії - 2389 км. Загальна площа країни 356 957 кв. км.

У адміністративно-територіальному відношенні ФРН складається з 16 земель, кожна з яких має свою столицю, конституцію, парламент і уряд. Федеральні землі діляться на старі і нові, окрім цього є три міста - самостійних держави - це Берлін, Бремен і Гамбург. До нових федеральних земель відносяться: Шлезвіг-Гольштейн (Кіль), Мекленбург-передня Поммеранія (Шверін), Бранденбург (Потсдам), Саксонія (Дрезден), Саксонія-Анхальт (Магдебург), Тюрінгия (Ерфурт) і земля-держава Берлін. До старих федеральних земель відносяться: Нижня Саксонія (Ганновер), Північний Рейн-Вестфалія (Дюсельдорф), Рейнланд-Пфальц (Майнц), Гессен (Вісбаден), Саарланд #@:, Баден-Вютттемберг #@; і Баварія #@< і дві землі-держави - Бремен і Гамбург.

Найбільші міста : Берлін (3 467 тис. людина), Гамбург (1 708 тис. людина), Мюнхен (1 240 тис. людина) і Кельн (964 тис. людина).

ЕГП Німеччині надзвичайне вигідне. Країна розташована в центрі найбільш экономически-развитого району Європи, де сходяться найбільші торгові і транспортні артерії світового значення. Через Німеччину проходять всі найважливіші торгові шляхи, що сполучають західну і східну Європу. Країна має вихід на Північне і Балтійське морям, що також сприяє зміцненню торговельно-економічних зв'язків країни.


2. НАСЕЛЕННЯ.

За чисельністю населення Німеччина стоїть на другому місці в Європі після Росії - 82 797 400 чіл. (липень 2000 р.). Густина населення - 232 люди на кв.км. вище густина населення серед країн Європи лише в Бельгії і Голландії. Населення розміщено по території Німеччини вельми нерівномірно. В Берліні, районі найбільшої концентрації, після об'єднання чисельність населення росте швидко: зараз там налічується приблизно 3,4 млн. жителів, а до кінця тисячоліття досягне імовірно восьми млн. чоловік. В промислових областях на Рейні і Руре, де одне місто непомітно переходить в іншій, проживає понад чотири млн. чоловік - приблизно 5500 чоловік на кв. км. Іншими районами промислово-міської агломерації є Рейнсько-Майнськая область з містами Франкфурт, Вісбаден і Майнц, промисловий регіон Рейна-Неккара з містами Майнгейм і Людвігсхафен, економічний регіон навкруги Штутгарту, а також економічні райони Бремена, Дрездена, Гамбурга, Кельна, Лейпціга і Мюнхена. Цим густонаселеним районам протистоять вельми малонаселені області в Северо-Германськой низовині, області Ейфеля, Баварського лісу, Верхнього Пфальца, земля Бранденбург і обширні простори Мекленбурга - Верхньої Поммеранії. Густина населення на заході Німеччини значно вище, ніж в п'яти нових землях на сході. Майже на 30% площі там проживає лише п'ята частина населення країни. В східній частині Німеччини знаходяться чотири з двадцяти міст з чисельністю населення понад 300 000 тис. людина. Майже кожний третій житель республіки проживає в одному з 85 крупних міст (понад 100 тис. жителів). Це близько 26 млн. чоловік. Переважаюче ж число населення, навпаки, живе в селах і невеликих містах: понад сім мільйони проживають в населених пунктах з чисельністю населення до 2000 чоловік, 46 млн. - в общинах з чисельністю населення в межах 2000 - 100 000 чоловік.

Національний склад населення характеризується яскраво вираженою однорідністю, переважанням німців. Є лише декілька украй нечисленних національних меншин - голландці, данці. В країні постійно проживають 8 млн. іноземців, що складає 9,7% всього населення. В основному це іноземні робітники, що займаються майже виключно малокваліфікованою і низькооплачуваною працею. По національному складу найбільша група іноземців - турки, майже третина від загальної кількості і близько 2,4% від чисельності населення, вихідці з Югославії - 0,9%, італійці - 0,7%, греки - 0,4%, поляки - 0,3%, хорвати - 0,2%, боснійці - 0,25% і громадяни Австрії - 0,2% Пригнічуюче більшість німців цілком терпимо відноситься до таких робочих, не виражає по відношенню до них неприязні, за винятком груп німців, набудованих расистски або неонацистки. Разом з тим в умовах масового безробіття, яке охоплює зараз близько 4 млн. корінних жителів країни, перебування мільйонів іноземних робітників об'єктивно створює значний конфліктний потенціал. Іноземці сталі в Німеччині серйозним економічним чинником. Їм належить 281 тисяча фірм, що складає 6,3% всіх зареєстрованих в країні підприємств. Лідерство у сфері бізнесу міцно захопили турки, вони володіють 22,9% підприємств, що належать іноземцям.

Середня тривалість життя складає 80 років у жінок і 74 року у чоловіків. Не дивлячись на високу середню тривалість життя, чисельність населення падає, оскільки рівень народжуваності постійно знижується (9.35 новорожденных/1000 чоловік). Вже більше 16% німців сьогодні - особи старше 66 років, і всього 18% молодше 18.

Серед некорінного населення картина інша: 23% складає молодь до 18 років, а старих - всього 3,2%. Значно вище серед іноземців і народжуваність: вже з кінця 70-х новонароджених неграждане складають щорічно більше 13%. Працездатне населення складає 39 750 000 чоловік (48 %). В промисловості зайнято - 41%, в сільському господарстві - 6% від працездатного населення.

Очевидно, що основним джерелом для поповнення і омолоджування населення в Німеччині є імміграція. Проте таке положення не завжди зустрічає розуміння біля корінного населення країни. Це приводить до численних проблем у відносинах корінного населення і іноземців.


3. ГОСПОДАРСЬКА ОЦІНКА ПРИРОДНИХ УМОВ І РЕСУРСІВ.

Природно-ресурсний потенціал країни досить виснажений. Головним багатством Німеччини є кам'яне (Рейнсько-Рурській, Саарській і Аахинській басейни) і буре (на території колишньої ГДР) вугілля. Рурській басейн по запасах займає перше місце в Західній Європі, проте умови здобичі складні. Запаси родовищ кам'яного вугілля складають близько 20 млрд. тонн. Є також великі запаси калієвих солей (між річками Везер і Заале). Промислове значення мають покладу будівельних матеріалів. Не дивлячись на те, що буре вугілля і калієві солі не представляють великої господарської цінності, бідність Німеччини корисними копалинами вадою назвати не можна. Це один з чинників, що спонукали німців до дбайливості, ощадливості, прагненню проводити високоякісну продукцію, що приносить країні великі доходи, яких вистачає не тільки для закупівель мінеральної сировини, але і для задоволення на високому рівні інших господарських, а також соціальних і духовних потреб. В той же час, наприклад

Росія, багата мінеральною сировиною, такими досягненнями похвалитися не може. 

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 21

Бесплатная работа

Закрыть

Экономико-географическая характеристика Германии

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.