Які умови необхідні для життя рослин
Тема: Які умови необхідні для життя рослин?
Мета: ознайомити учнів зі стадіями росту і розвитку рослини з насінини та умовами проростання насіння; формувати навички роботи в групах; розвивати спостережливість, творче мислення, вміння точно і грамотно висловлювати свої думки; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. Оганізаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
— Як виникли культурні рослини?
— Чим культурні рослини відрізняються від дикорослих?
— На які групи за призначенням можна поділити культурні рослини? Наведіть приклади.
— Які культурні рослини поширені у вашій місцевості?
— Які культурні рослини ви вважаєте доцільним вирощувати на нашій планеті? Поясніть.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про умови, необхідні рослинам для життя.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 92-93)
— Пригадайте! Де ростуть культурні рослини? Робота в парах
— Роздивіться малюнок і складіть за ним розповідь про життя рослин у навколишньому середовищі.
— Запам'ятайте! Середовище існування, або навколишнє середовище,— це всі тіла і явища, що оточують рослину і впливають на її життя. Усім організмам необхідні певні умови існування в навколишньому середовищі.
— Які життєво важливі умови потрібні для існування рослин?
— Що розповів Мудрий Лісовичок про значення світла і тепла в житті рослин?
— Розгляньте фотографії на с 93. Назвіть зображені рослини. Що ви про них знаєте?
Робота в групах
— Пригадайте і порівняйте зовнішній вигляд сосни і ялини. Доведіть, що одне із цих хвойних дерев любить світло, а інше може рости і в затінку.
— Розгляньте фотографії на с. 94. Назвіть зображені рослини. Що ви про них знаєте?
Висновки
2. Фізкультхвилинка
Дружно в ліс ми всі пішли, Скільки тут грибів знайшли!
В кошики ми їх збирали. Доки повними не стали.
Ще й побігали там трішки. Натомили свої ніжки. Поверталися бадьорі, А про це вже знали в школі.
V. Узагальнення й систематизація знань
Індивідуальна робота
— А тепер кожному з вас я пропоную виконати завдання: позначити послідовність стадій розвитку рослин.
Картка
— А що відбувається після п'ятої стадії? (Знову насіння)
— Який процес у природі нагадує процес росту і розвитку рослин? (Кругообіг)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Прочитайте сторінки Книги важливих знань про природу нас. 94.
— Продовжіть твердження.
— А для чого кожному з нас потрібно це знати? (Щоб допомогти вирощу вати культурні рослини, зберігати екологічну рівновагу в рослинному світі.)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С.92-94