Письмове додавання трицифрових чисел у випадку коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

Тема: Письмове додавання трицифрових чисел у випадку коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

Мета: пояснити прийоми додавання у зазначених випадках; вправля­ти учнів у додаванні та відніманні іменованих чисел; опрацювати задачу з буквеними даними.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи та усних обчислень, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Усні обчислення.

1) Обчислити значення виразу 530 – с, якщо с = 80, 500, 40, 300, 250.

2) Пояснити, як письмово відняти числа 876 і 45.

3) Настя прочитала 8 сторінок книги, Аліна — на 16 сторінок біль­ше. У скільки разів менше Настя прочитала сторінок, ніж Аліна?

4) Гра «Хто швидше?».

Учні отримують картку із намальованими на ній колами. Потрібно якомога швидше порахувати кола і назвати їхню кількість.

http://5.firepic.org/5/images/2013-03/12/m2b56sh06pwo.png

5) Індивідуальна робота за картками.

Картка 1

Обчислити приклади, записавши їх стовпчиком.

124 + 334 958
134 893 – 411
525 + 131 624
311 482 + 217

Картка 2

Обчислити приклади, записавши їх стовпчиком.

234 + 445 884
613 350 + 80
685 – 123 360
170 370 + 490

x + 240 = 600

400 – x = 120

III. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення нового матеріалу вчителем за вправою № 682.

Під час аналізу записів розв’язання даних прикладів дати до них по­вне пояснення: до 6 од. додамо 4 од., буде 10 од., 10 од. — це 1 дес. У сумі на місці одиниць залишимо 0, а один десяток додамо до десятків і т. ін.

2. Первинне закріплення.

Розв’язування прикладів № 683 (третій і четвертий приклади — з коментуванням, перший і другий — самостійно).

Перевірка — фронтально.

3. Усне складання іменованих чисел (вправа № 684).

4. Фізкультхвилинка.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Фронтальна робота із задачею № 681 за таблицею в підручнику.

2. Складання виразу до задачі № 685, розв’язування виразу з число­вими даними, поданими в умові.

3. Аналіз та розв’язування задачі № 686. 264 д.,

V. Підсумок уроку

— Поясніть прийом письмового обчислення прикладів: 472 + 218, 153 + 556.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 3

Безкоштовна робота

Закрити

Письмове додавання трицифрових чисел у випадку коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.