ДІККЕНС ЧАРЛЬЗ (Dickens, Charles) (1812–1870) - один із самих знаменитих англомовних романістів, прославлений творець яскравих комічних характерів і соціальний критик.

Чарльз Джон Хаффам Діккенс народився 7 лютого 1812 у Лендпорте біля Портсмута. У 1805 його батько, Джон Діккенс (1785/1786–1851), молодший син дворецького й економки в Кру-Холле (графство Стаффордшир), одержав посаду клерка у фінансовому керуванні морського відомства. У 1809 він женився на Елізабет Барроу (1789–1863) і був призначений на Портсмундську Верф. Чарльз був другим з восьми дітей. У 1816 Джон Діккенс був направлений у Чатем (графство Кент). До 1821 у нього було вже п'ятеро дітей. Читати Чарльза навчила мати, якийсь час він відвідував початкову школу, з дев'яти до дванадцяти років ходив у звичайну школу. Не по роках розвинутий, він з жадібністю прочитав усю домашню бібліотечку дешевих видань.

У 1822 Джон Діккенс був переведений у Лондон. Батьки із шістьма дітьми в страшному нестатку тулилися в Кемден-Тауні. Чарльз перестав ходити в школу; йому доводилося відносити в заставу срібні ложки, розпродавати сімейну бібліотеку, служити хлопчиком на побігеньках. У дванадцять років він почав працювати за шість шилінгів у тиждень на фабриці вакси в Хангерфорд-Стерз на Стренді. Він проробив там не більше чотирьох місяців, але цей час показався йому болісною, безнадійною вічністю і розбудив рішучість вибитися з бідності. 20 лютого 1824 його батько був арештований за борги й відправлений у в'язницю Маршалсі. Одержавши невелику спадщину, він розплатився з боргами і 28 травня того ж року був звільнений. Біля двох років Чарльз відвідував приватну школу за назвою Академія Веллінгтон-Хаус.

Працюючи молодшим клерком в одній з адвокатських контор, Чарльз почав вивчати стенографію, готуючи себе до діяльності газетного репортера. До листопада 1828 він став незалежним репортером суду Докторс-Коммонз. До свого вісімнадцятиліття Діккенс одержав читацький квиток у Британський музей і прийнявся ретельно поповнювати свої знання. На початку 1832 він став репортером «Парламентського дзеркала»(«The Mirror of Parliament») і «Тру сан» («The True Sun»). Двадцятилітній юнак швидко виділився серед сотні завсідників репортерської галереї палати громад.

Любов Діккенса до дочки керуючого банком, Марії Біднелл, зміцнила його честолюбні прагнення. Але сімейство Біднеллів не харчувало розташування до простого репортера, батьку якого довелось сидіти в борговій в'язниці. Після поїздки в Париж «для завершення утворення» Марія охолонула до свого шанувальника. У плині попереднього року він почав писати белетристичні нариси про життя і характерні типи Лондона. Перший з них з'явився в «Манслі мегезін» («The Monthly Magazine») у грудні 1832. Чотири наступних вийшли протягом січня – серпня 1833, причому останній був підписаний псевдонімом Боз, прізвиськом молодшого брата Діккенса, Мозеса. Тепер Діккенс був постійним репортером «Морнінг хронікл» («The Morning Chronicle»), газети, що публікувала репортажі про значні події у всій Англії. У січні 1835 Дж.Хогарт, видавець «Івнінг хронікл» («The Evening Chronicle»), попросив Діккенса написати ряд нарисів про міське життя. Літературні зв'язки Хогарта – його тесть Дж.Томсон був другом Р.Бернса, а сам він – В.Скотта і його порадником у юридичних питаннях – зробили глибоке враження на починаючого письменника. Провесною того ж року він обручився з Кетрін Хогарт. 7 лютого 1836, до двадцатичетирьохліття Діккенса, усі його нариси, у т.ч. трохи що не публікувалися раніше добутків, вийшли окремим виданням за назвою Нариси Боза (Sketches by Boz). У нарисах, найчастіше не до кінця продуманих і трохи легковажних, уже видний талант починаючого автора; у них порушені майже всі подальші Діккенсовские мотиви: вулиці Лондона, суди й адвокати, в'язниці, Різдво, парламент, політики, сноби, співчуття бідним і пригнобленим.

За цією публікацією пішла пропозиція Чапмана і Холу написати повість у двадцятьох випусках до комічних гравюр відомого карикатуриста Р.Сеймура. Діккенс заперечив, що Записки Німрода, темою яких служили пригоди невдачливих лондонських спортсменів, уже приїлися; замість цього він запропонував написати про клуб диваків і настояв, щоб не він коментував ілюстрації Сеймура, а той зробив гравюри до його текстів. Видавці погодилися, і 2 квітня був виданий перший випуск Піквікського клубу. За два дні до цього Чарльз і Кетрін одружилися й поселилися в холостяцькій квартирі Діккенса. Спочатку відгуки були прохолодними, та й продаж не обіцяв великих надій. Ще до появи другого випуску покінчив життя самогубством Сеймур, і уся витівка виявилася під погрозою. Діккенс сам знайшов молодого художника Х.Н.Брауна, що став відомий під псевдонімом Фіз. Число читачів росло; до кінця видання Посмертних записок Піквикського клуба ( що виходив з березня 1836 по листопад 1837) кожен випуск розходився в кількості сорока тисяч екземплярів.

Посмертні записки Піквикського клуба (The Posthumous Papers of the Pickwick Club) представляють собою заплутану комічну епопею. Її герой, Семюел Піквік, – це безжурний Дон-Кіхот, пухкий і рум'яний, котрого супроводжує спритний слуга Сем Уеллер, Санчо Панса з лондонського простолюду. Вільно наступні один за іншим епізоди дозволяють Діккенсу представити ряд сцен з життя Англії і використовувати усі види гумору – від грубого фарсу до високої комедії, рясно приправленою сатирою. Якщо Піквік і не має досить виражений сюжет, щоб називатися романом, то він, безсумнівно, перевершує багато романів зачаруванням веселості і радісним настроєм, а сюжет у ньому просліджується не гірше, ніж у багатьох інших добутках того ж невизначеного жанру.

Діккенс відмовився від роботи в «Хронікл» і прийняв пропозицію Р.Бентлі очолити новий щомісячник, «Альманах Бентлі». Перший номер журналу вийшов у січні 1837, за кілька днів до народження першої дитини Діккенса, Чарльза молодшого. У лютневому номері з'явилися перші розділи Олівера Твіста (Oliver Twist; довершений у березні 1839), початого письменником, коли Піквик був написаний лише наполовину. Ще не закінчивши Олівера, Діккенс прийнявся за Ніколаса Нікльбі (Nicholas Nickleby; квітень 1838 – жовтень 1839), чергової серії в двадцятьох випусках для Чапмана і Холу. У цей період він написав також лібрето комічної опери, два фарси і видав книгу про життя знаменитого клоуна Гримальді.

Від Піквіка Діккенс спустився в темний світ жаху, просліджуючи вОлівере Твісті (1838) дорослішання сироти, – від робітничого будинку до злочинних нетрів Лондона. Хоча огрядний містер Бамбл і навіть злодійське кубло Фейгіна забавні, у романі переважає лиховісна, сатанинська атмосфера. У Ніколасі Нікльбі (1839) перемішані похмурість Олівера і сонячне світло Піквіка.

У березні 1837 Діккенс переїхав у чотириповерховий будинок по Дауті-стріт, 48. Тут народилися його дочки Мери і Кейт, і тут же вмерла його своячка, шістнадцятирічна Мери, до якої він був дуже прив'язаний. У цьому будинку він уперше прийняв у себе Д.Форстера, театрального критика газети «Екзамінер», що стали його іншому на все життя, порадником по літературних питаннях, виконувачем духівниці і першим біографом. Завдяки Форстеру Діккенс познайомився з Браунінгом, Теннісоном і іншими письменниками. У листопаду 1839 Діккенс узяв під оренду терміном на дванадцять років будинок № 1 на Девоншир-Террас. З ростом добробуту і літературної популярності зміцнювалося і положення Діккенса в суспільстві. У 1837 він був обраний членом клуба «Гаррик», у червні 1838 – членом знаменитого клуба «Атенеум».

Виникавше час від часу тертя з Бентлі змусили Діккенса в лютому 1839 відмовитися від роботи в «Альманасі». У наступному році всі його книги виявилися зосереджені в руках Чапмана і Холу, при сприянні яких він почав видавати трьохпенсовий щотижневик «Годинник Містера Хамфри», у якому були надруковані Крамниця стародавностей (квітень 1840 – січень 1841) і Барнабі Радж (лютий – листопад 1841). Потім, змучений достатком роботи, Діккенс припинив випуск «Годин Містера Хамфрі».

Хоча Крамниця стародавностей (The Old Curiosity Shop), вийшовши у світ, скорила безліч сердець, сучасні читачі, не приймаючи сентиментальності роману, вважають, що Діккенс дозволив собі надлишковий пафос в описі безрадісних мандрівок і сумно довгої смерті маленької Нелл. Цілком удалі гротескні елементи роману.

У січні 1842 дружини Діккенс відплили в Бостон, де багатолюдна захоплена зустріч поклала початок тріумфальній поїздці письменника через Нову Англію в Нью-Йорк, Філадельфію, Вашингтона і далі – аж до Сент-Луїса. Але подорож була затьмарена зростаючим обуренням Діккенса з приводу американського літературного піратства і неможливості бороти з ним і – на Півдні – відкрито ворожою реакцією на його неприйняття рабства. Американські замітки (American Notes), що з'явилися в листопаду 1842, в Англії були зустрінуті теплими похвалами і дружелюбною критикою, але за океаном викликали люте роздратування. З приводу ще більш гострої сатири в наступному його романі, Мартін Чезлвіт (Martin Chazzlewit, січень 1843 – липень 1844), Т.Карлейль помітив: «Янки скипіли, як величезна сулія содової». 

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 11

Бесплатная работа

Закрыть

Чарльз Диккенс. Жизнь и творчество

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.