Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 33

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ 

ВСТУП.. 2

РОЗДІЛ 1. ФОРМУВАННЯ ОБРАЗУ „ЗАЙВОЇ ЛЮДИНИ” В ЛІТЕРАТУРІ 19 СТОЛІТТЯ   4

РОЗДІЛ 2. ТИП „ЗАЙВОЇ ЛЮДИНИ” В РОМАНАХ РОСІЙСЬКИХ КЛАСИКІВ  12

2.1. Євгеній Онєгін — тип «зайвої людини». 12

2.2. Тип „зайвої людини” у романі М.Ю. Лєрмонтова „Герой нашого часу”. 18

ВИСНОВКИ.. 28

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.. 30

ВСТУП

Зайва людина — літературний тип, характерний для творів російських письменників XIX століття. Звичайно це людина значних здібностей, яка не в змозі реалізувати свої таланти на державній службі. Належачи до вищих класів суспільства, вона в основному проводить час за дозвільними розвагами. Такий стиль життя не в змозі полегшити її нудьгу, що приводить до дуелей, азартних ігор і іншої саморуйнівної поведінки. До зайвих людей відносяться такі герої, як Євгеній Онєгін А.С. Пушкіна, Печорін М. Лермонтова, велика кількість героїв Тургенєва.

Головні риси типу „зайвої людини”: відчуження від офіційної Росії, від рідного середовища (зазвичай - дворянського), відчуття інтелектуальної і етичної переваги над нею і в той же час - душевна втома, глибокий скептицизм, розлад слова і справи.

Термін «зайва людина» увійшло у загальний вжиток після «Щоденника зайвої людини» (1850) І.С. Тургенєва; сам же тип склався раніше: перше закінчене втілення - Онєгін («Євгеній Онєгін» А. С. Пушкіна), потім Печорін («Герой нашого часу» М. Ю. Лермонтова), Бельтов («Хто винен?» А.І. Герцена), тургенівські персонажі: Рудін («Рудін»), Лаврецький («Дворянське гніздо») і ін.

Риси духовної зовнішності «зайвої людини» (часом в ускладненому і зміненому вигляді) простежуються в літературі 2-ої половини 19 - початку 20 си. (у творах М. Е. Салтикова-Щедріна, Л. Н. Товстого, А. П. Чехова, аж до А. І. Купріна, В. У. Вересаєва, М. Горького).

З переоцінкою «зайва людина» виступив і Ф.М. Достоєвський, засудивши її індивідуалізм і відірваність від народного ґрунту. Літературний образ «зайва людина», виникнувши як переосмислення романтичного героя (Дж. Байрон, Пушкін), складався під знаком реалістичної портретизації, виявлення різниці між персонажем і автором. Істотною в темі «зайвої людини» була відмова від просвітницьких установок в ім'я неупередженого аналізу «історії душі людської» (Лермонтов), що створювало грунт для глибокого психологізму і подальших завоювань реалізму.

Об’єктом даної роботи виступає тип „зайвої людини” у світовій літературі.

Предметом роботи є дослідження літературного типу „зайва людина”, основних тематичних ознак цих персонажів.

Метою даної роботи є дослідження типу „зайвої людини” у світовій літературі.

Згідно з визначеною метою ставляться наступні завдання:

розглянути передумови формування образу „зайвої людини” в літературі;

дослідити тип „зайвої людини” в творах російських класів.

Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків і списку використаної літератури.

Закрыть

Тип лишнего человека в мировой литературе

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.