Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 34

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ 3

Розділ 1. Філософські проблеми у творчості В.Шекспіра 5

1.1. Д. Вільям Шекспір як центр канону західноєвропейської літератури 5

1.2. П’єса Король Лір – образ Короля Ліра 11

Розділ 2. Концепція світу і людини в трагедії В.Шекспіра «Король Лір» 15

2.1. Поняття “людини” та світосприйняття у трагедії «Король Лір» 15

2.2. «Вічні образи» трагедії Шекспіра «Король Лір» як «помилкові зразки для наслідування» 18

2.3. Особливості відтворення алюзій у з Шекспірової трагедії «Король Лір» 24

Висновки 31

Список використаних джерел 33

Вступ

Актуальність курсової роботи. «Шекспір і нема йому кінця...» Ці слова, сказані Гете про великого драматурга всіх часів, за два століття анітрохи не втратили своєї актуальності. Твори безсмертного англійця наділені однією прекрасною, якщо не сказати таємничою, властивістю: минають віки, а те знання про Людину, ті найтонші відтінки людських почуттів, які ми (в результаті нелегкої праці розуму і серця!) засвоюємо з п’єс Шекспіра, не лише не стають архаїчними, але, навпаки, дедалі більше потрібні людям. Абсолютно мав рацію відомий шекспірознавець, професор Анікст, коли стверджував: чим більш зрілим стає людство у духовному плані, тим частіше воно звертається і звертатиметься до п’єс Шекспіра.

Шекспір створив безсмертні твори, в яких людство ось вже протягом чотирьох століть знаходить найяскравіше втілення самих себе. Великий майстер розкриття характерів, Шекспір з незвичайною силою показав трагедії життя. Шекспірові випало жити в чудовий час. Він був сучасником великої епохи в історії людства, що дістала назву Відродження. То була тривала смуга суспільного і духовного розвитку Європи, коли відбувалося ламання багатовікового феодального ладу і народження буржуазного. Ріст міст, виникнення грошового капіталу, розвиток товарного виробництва, утворення світового ринку, географічні відкриття — усе це руйнувало віковічні поняття. Був покладений кінець духовному пануванню церкви, з'явилися зачатки нової науки, почав формуватися новий світогляд. Провісники нового світогляду, що дістали назву гуманістів, протиставивши вивчення людського життя вірі в божественне

Навіть найвеличніші витвори мистецтва, по суті, розповідають нам про не такі вже незбагненні, доступні розумінню кожної людини, в кому не померли розум, душа і совість, етичні істини: зло зрештою ніколи не залишиться без відплати, страшним бумерангом повертається до будь-кого, хто творить його (чи то король, граф, президент, міністр, селянин чи жебрак); хто не шанує свого батька і матір — навряд чи знатиме щасливу старість; найстрашніша брехня — брехня самому собі. Список такої мудрості, звичайно, можна продовжити, але навряд чи він буде надто довгим. Така ж і трагедія «Король Лір».

Питанню особливостей творчості В. Шекспіра присвячено чимало важливих праць провідних вчених. До нього зверталися М.М. Морозов, Р.М. Самарін, С.М. Мезенін, Дж. Фуллер. У багатьох роботах досліджено окремі стилістичні засоби, наприклад епітет, у сонетах Шекспіра (Л.В. Гусева 1976, 1981 рр.). У працях вивчено ритміко-інтонаційну структуру трагедій В. Шекспіра (А.М. Атипова, 1974 р.), статус заключного двовірша з погляду типів членування: синтаксичного, строфічного, смислового. М.Т. Сабанцева зауважує, що основним стилістичним засобом трагедій Шекспіра є метафора, а діапазон шекспірівських антитез не менш широкий, аніж діапазон його метафор.

Об’єктом курсової роботи є трагедія «Король лір» В.Шекспіра.

Предметом курсової роботи є особливості проблеми взаємовідносин людини з транцендентним світом у творі В.Шекспіра Король Лір.

Метою курсової роботи є дослідити проблему взаємовідносин людини з транцендентним світом у творі В.Шекспіра «Король Лір».

Для досягнення мети нам потрібно виконати ряд завдань:

розглянути творчість Д. Вільям Шекспір як центр канону західноєвропейської літератури;

здійснити художній аналіз п’єси « Король Лір»;

проаналізувати концепцію світу і людини в трагедії В.Шекспіра «Король Лір».

Закрыть

Проблема взаимоотношений человека с транцендентним миром Шекспира «Король Лир»

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.