Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 30

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ

ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. РОЛЬ КНИГИ У ЛЮДСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ 6

1.1. Значення книги для людської цивілізації 6

1.2. Проблематика роману «451 по Фаренгейту» Рея Бредбері 9

РОЗДІЛ 2. ДОЛЯ РОМАНУ «451 ПО ФАРЕНГЕЙТУ» У ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОМУ СУСПІЛЬСТВІ 18

2.1. Особливості бредберівського суспільства 18

2.2. Місце книги та її індивідуально-значуща роль у тоталітарному суспільстві 24

ВИСНОВКИ 28

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 30

ВСТУП

Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили саме книгам. Адже вони відкривають нам навколишній світ, допомагають уявити минуле та заглянути в майбутнє.Коли ж людина припиняє читати - вона перестає мислити.

«451° за Фаренгейтом» - це книга, що описує життя людей постіндустріального суспільства, де панує повний контроль суспільства урядом. Читання книг – це найбільший кримінальний злочин, який безпощадно карається державою, а пожежники, покликані розпалювати вогонь. 451° за Фаренгейтом – температура, за якої горить папір – температура суспільного настрою та сердець мешканців антиінтелектуального світу. Саме таким постає життя людей майбутнього на сторінках роману Рея Бредбері. Думати, до речі, заборонено також. І, схоже, уряд країни досяг би своєї мети, змусивши націю відмовитися від усіх знань і почуттів, якби не пожежник, внутрішня свобода якого сягнула вище термометра за Фаренгейтом.

Нові акценти і оцінки роману прийшли в добу комп'ютерів і всесвітньої мережі. Утопічність роману від цього побільшала, адже є надійніші засоби збереження знань, ніж мозок і пам'ять людей. Але побільшала і художня вартість наївного роману з сумними, часом страшними подіями [11,с.20].

Саме тому актуальність проблеми даного дослідженняполягає взумовленій специфічною спрямованістю сучасних науково-фантастичних творів на розгляд впливу технологічного процесу на розвиток людства.

Роман «451 по Фаренгейту» є цілком актуальним у сучасному світі, у якому влучно зображуються сучасні тенденції та психологічні особливості особи в споживацькому суспільстві.

У романі зображено майбутнє споживацьке суспільство, де панує тоталітаризм і майже повний контроль над ним. Керівництво держави намагається підпорядкувати собі навіть думки людей: книги заборонено, незаконним вважають читання і переховування будь-якої літератури, за дотриманням порядку мають слідкувати пожежники. Після того, як будинки почали будувати вогнетривкими, завданням пожежників стало: негайно виїжджати на сигнал тривоги, швидко розпалювати вогонь і спалювати усе дотла, потім негайно повертатися до пожежної станції, щоб бути напоготові до нових сигналів тривоги [9;c.13]

Бредбері малює нам світ, люди якого втрачають зв'язок не тільки з накопиченою предками інтелектуальною спадщиною, а й з природою, один з одним. Вони вічно кудись біжать, не розмовляючи про свої думки та почуття, говорять тільки про матеріальні цінності... Стіни їхніх будинків - кінескопи, що дозволяють безперервно дивитися безглузді серіали та телепередачі, а також спілкуватися в аналогу «скайпу» з ріднею та друзями [17]. Буквально так - надягаючи навушники! Дозвольте нагадати, що ця книга, була написана більше 60 років тому.

Життя людей спрощено до межі - воно повністю складається тільки з розваг. Навіть похорони скасовані, щоб нікого не турбувати - трупи людей кремуються за лічені хвилини [17].

Майбутнє народжується сьогодні, а минуле впливає на теперішнє. Бредбері одним із перших фантастів підняв тривогу щодо згубного впливу технологічного прогресу. У його творах перегукуються проблеми самоцінності особистості, проблема пригноблення людини технізованим суспільством, підміни живого на бездушний механізм. Бредбері вбачає небезпеку в розпаді людських стосунків, у відчуженні особистості, у відсутності спадковості поколінь та у відмові від накопиченого досвіду [9;c.14].

Саме тому проблема наукового дослідження полягає у дискусійному характері основних проблем антиутопії «451 по Фаренгейту» та визначенні як літературного так і суспільного значення твору у постіндустріальному суспільстві.

Метою роботи є з’ясування суспільної ролі у тоталітарній державі та її значення для духовного розвитку особистості.

Мета передбачає розв’язання таких завдань дослідження:

- дослідити значення книги для людської цивілізації;

- проаналізувати центральні проблеми твору;

- розглянути особливості бредберівського суспільства;

- визначити місце та роль книги у постіндустріальному суспільстві.

Об’єкт дослідження: роман«451° за Фаренгейтом»;

Предмет дослідження: роль книги Рея Бредбері «451° за Фаренгейтом» у постіндустріальному суспільстві;

У процесі написання курсової робити використовувалися такі методи дослідження:

1. Загальнонаукові: синтез, аналіз;

2. Порівняльний метод;

3. Описовий метод.

Практичне значення дослідження полягає в узагальненні знань про передумови створення, проблематику та визначення долі роману-антиутопії Рея Бредбері «451 по Фаренгейту».

Відповідно до поставлених цілей і конкретних завдань дослідження, визначено структуру роботи. Курсова робота складається з вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.

Закрыть

Судьба книги в постиндустриальном обществе в романе Рэя Брэдбери «451° по Фаренгейту»

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.