Особенности «магического реализма», как ведущего направления литературы Латинской Америки
Зміст
Вступ. 3
Розділ 1. «Магічний реалізм», як провідний напрям літератури Латинської Америки ХХ сторіччя. 5
1.1. Реалізм, як літературний напрям. 5
1.2. Виникнення «магічного реалізму», як модерністської течії в літературі Латинської Америки. 7
1.3. Бачення «реалізму» Г. Г. Маркесом. 10
Розділ 2. ”Магічний реалізм “ в романі Габріеля Гарсіа Маркеса «Сто років самотності» 12
2.1. Габріель Гарсіа Маркес—письменник Латинської Америки. 12
2.2. Створення роману «Сто років самотності». 14
2.3. Вічна самотність. Роман Габріеля Маркеса «Сто років самотності». 17
Висновоки. 25
Список літератури. 27
Вступ
Актуальність теми. Розвиток зв’язків та співробітництво в економічній, політичній і культурній сферах може здійснюватися лише за допомогою висококваліфікованих й всебічно розвинених спеціалістів. Ось чому підвищення рівня освіти, всебічний розвиток особистості, збагачення інтелектуально, творчого і культурного потенціалу — головне завдання, яке стоїть перед навчальними закладами України на сучасному етапі.
Навчання зарубіжної літератури потрібно розглядати як процес особистісного розвитку людини. Знання зарубіжної літератури – важлива передумова особистих, культурних, професійних контактів учнів, запорука їх успішності в житті.
Вивчення творів зарубіжної літератури дозволяє нам подорожувати в різні куточки землі. Зокрема твір «Сто років самотності» письменника Габріеля Гарсіа Маркеса запрошує нас в далеку Латинську Америку. Втім, подорож, до якої нас запрошує ця книга, є уявним переміщенням не лише у просторі, а й у часі –часі, що увійшов в історію як «століття світових війн і революцій», падіння вікових імперій, котрі здавались непорушними, і виникнення нових тоталітарних режимів.
Адже внаслідок революцій, що відбулися в поезії, прозі, та драматургії, літературний ландшафт зазнав докорінних змін. З’явилася безліч художніх творів з високою інтелектуальною надбудовою, насичених складною образністю — таких собі текстів-«айсбергів»8/10 значень котрих схована «під водою». Оновилась і художня техніка: в її арсеналі набули особливої популярності прийоми, спрямовані не на «віддзеркалення» митцем дійсності, а на створення ним свого, відмінного від цієї дійсності, самобутнього і неповторного світу. Світу, в якому з дійсністю ХХ ст. може відбутися все, що завгодно: звичайнісінький клерк може перетворитися на величезну комаху, а янгол – виявиться безпорадним стариганом з хворими крилами…
Об’єктом дослідження є «магічний реалізм», як провідний напрям літератури Латинської Америки ХХ ст. (На прикладі роману Г. Г. Маркеса «Сто років самотності»).
Предметом дослідження є особливості «магічного реалізму», як провідного напрямку літератури Латинської Америки ХХ ст. (на прикладі роману Г. Г. Маркеса «Сто років самотності»).
Мета курсової роботи полягає у теоретичному обґрунтуванні особливостей «магічного реалізму», як провідного напрямку літератури Латинської Америки.
Згідно з метою були визначені такі завдання дослідження:
1. Подати характеристику «магічного реалізму», як провідної літературної течії.
2. Познайомити з письменником Латинської Америки Габріелем Гарсіа Маркесом і його романом «Сто років самотності».
3. Проаналізувати роман Г. Г. Маркеса «Сто років самотності».
4. Дослідити використання нової провідної літературної течії -- «магічний реалізм» Г. Г. Маркесом в романі «Сто років самотності».
Структура курсової роботи. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел.